Słońce mi się odbija w TV. Jaki TV kupić z matową matrycą?

dlugilong

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m kw
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno za kanapą a telewizor na wprost. Strona wchód-południe. Praktycznie cały dzień odbija się światło w TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 55LM620S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3d oraz ambilight (ale nie są to wymogi bezwzględne) klasa A+ wzwyż.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10 .Jakie urządzenia? Dekoder NC + soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-7
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystko
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? min 55 cali a najlepiej więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Obicie światła, smart TV, które i tak zamula, albo nie ma wszystkich serwisów.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? WCALE

Witam, zmieniłem lokum i obecnie nie da się inaczej ustawić telewizora niż ściana naprzeciw okna. Mój obecny TV odbija wszystko w błyszczącej matrycy, przez co gdy świeci słońce na dworze praktycznie nic nie widać na ekranie. Będę się niestety będę musiał go pozbyć, a nie chcę, bo jest świetny. Szukam obecnie telewizora, który nie musi być koniecznie 4k, wystarczy FULL HD, z dobrą klasą energetyczną i KONIECZNIE z MATOWĄ lub matrycą nie odbijającą światła. Postawiłem na próbę monitor 24 cale z matową matrycą i zdublowałem obraz, porównałem i mat wypada super.
Macie może rozeznanie, jakie modele mają taką matrycę? Dla mnie telewizor nie musi być smart, bo i tak mam podłączonego do niego Intela NUC - w pełni spełnia wszystkie wymagania z WIN10, dobrze jakby miał 3d ale to nie wymóg, no i podobają mi się ambilight, ale to też nie wymóg.
Pomożecie w wyborze?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Przecież nie pytałbym gdybym nie wziął tego pod uwagę... Może i zda egzamin, ale nie mam ochoty siedzieć w dzień w ciemnym pokoju...


Wiesz co zrób ? Postaw go na oknie jak się zmieści i będzie miał super ambilight 4 strony ...

Ja nie napisałem abyś dał żaluzje czarne lub firanki czarne , przecież teraz jest tego mnóstwo !!! Do wyboru i do koloru jasne , ciemniejsze specjalne które nie przepuszczają promieni słonecznych a w pokoju będziesz miał jasno !!! na tv nawet promień słońca ci nie zaświeci



Czasami wystarczy poszukać w necie na takie tematy i rozwiązań jest pełno
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modeli z matrycą matową się już nie produkuje.
Ale masz z matrycą półmat i powłoką antyrefleksową i dużą jasnością:
- TCL 65P6046 z 3999 zł z całym pakietem:
- Hitachi 65HZ6 3999 zł
- TCL 65C7006 za 4199 z pakietem
- Philips 65PUS7502 za 4999 zł z pakietem
 

dlugilong

Member
Wiesz co zrób ? Postaw go na oknie jak się zmieści i będzie miał super ambilight 4 strony ...

Ja nie napisałem abyś dał żaluzje czarne lub firanki czarne , przecież teraz jest tego mnóstwo !!! Do wyboru i do koloru jasne , ciemniejsze specjalne które nie przepuszczają promieni słonecznych a w pokoju będziesz miał jasno !!! na tv nawet promień słońca ci nie zaświeci



Czasami wystarczy poszukać w necie na takie tematy i rozwiązań jest pełno

Poszukać... Mam taką roletę, ale jak sobie wyobrażasz, że nawet ta cząstka promieni słonecznych z tej CIEMNIEJSZEJ rolety/zasłonki, która "rozjaśnia" pokój, nie odbija się w ekranie? Aby nie odbijała się musisz mieć podgumowaną przepuszczającą tylko ciepło słoneczne. Postaw TV naprzeciw okna zasłoń sobie i sam sprawdź i nie pisz głupot i rozwiązaniach. Fizyki nie oszukasz.
 

dlugilong

Member
Modeli z matrycą matową się już nie produkuje.
Ale masz z matrycą półmat i powłoką antyrefleksową i dużą jasnością:
- TCL 65P6046 z 3999 zł z całym pakietem:
- Hitachi 65HZ6 3999 zł
- TCL 65C7006 za 4199 z pakietem
- Philips 65PUS7502 za 4999 zł z pakietem

Dziękuję, fachowo. W końcu jakaś merytoryczna odpowiedź. Ufff. Liczę na więcej takich merytorycznych wypowiedzi, a nie kup sobie jasne zasłonki, albo zeszlifuj matrycę...
 

dlugilong

Member
Modeli z matrycą matową się już nie produkuje.
Ale masz z matrycą półmat i powłoką antyrefleksową i dużą jasnością:
- TCL 65P6046 z 3999 zł z całym pakietem:
- Hitachi 65HZ6 3999 zł
- TCL 65C7006 za 4199 z pakietem
- Philips 65PUS7502 za 4999 zł z pakietem

Szczerze powiem, że sprawdziłem i nigdzie nie widzę Philips 65PUS7502 za 4999 zł z pakietem...

A czy Philips 65PUS8102 też ma taką matrycę, czy to już inny rodzaj?
 

RAF1977

Banned
Ostatnio wyszły takie zestawy, projektor krótkiego rzutu i ekran magicscreen. Jedną z głównych zalet, jest podobno absolutny brak odbić.
 
Do góry