Budżetowy TV 55-65" do sportu i gier

raczek32

New member
Czołem!

W skrócie moja sytuacja wygląda następująco. Od 2-3 tygodni przeczesuję internet, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle potrzebuję nowego telewizora i jeśli tak, to jakiego? Znaczy, potrzebuję, ale poniżej wyjaśnię, skąd to zwątpienie.

Obecnie mam Samsunga UE46F8500 i grajbelkę Samsung HW F750. Czy warto to w ogóle zmieniać? Chyba tak, bo jednak trochę dalej będę siedział po zmianie mieszkania. TV głównie do sportu (więc najlepiej 100-120Hz), grania na xboxie i wieczornych seansów Netflixa (fajnie jakby czarny kolor aż tak nie świecił). Aplikacje (YT, Netflix) mam przez xboxa, więc super rozbudowany smart nie jest wymagany. Więc dobre 55 czy średnie 65? Czy średnie 65 z bardzo średnim HDR będzie mocno denerwowało? OLED odpada, za drogo.

Poniżej wypełniona ankieta z innego forum, ale może być przydatna:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty nie są ważne, kanapa jest na wprost telewizora.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć, dlatego mogę zawsze odchylić go, jeśli będę chciał oglądać tv z innego miejsca w pokoju (to odnośnie punktu 4).
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor niedaleko okien, by wisiał na ścianie północnej, okna od wschodu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE46F5800
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość czytania plików (.mkv) z dysku sieciowego (przez WiFi) oraz tuner do kablówki. Dodatkowo musi być możliwość strumieniowania obrazu z komputera do TV przez WiFi.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBox One (ta podstawowa wersja, może kiedyś XONE X) oraz grajbelka, jeśli będzie potrzebna.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godzinny dziennie max, czasem dłużej w weekendy, bo po prostu mecze lecą w tle.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji, głównie oglądam wieczorami, a słońce po drugiej stronie budynku.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale na Netflixie, kanały sportowe - głównie piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, od tego mam Xboxa.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? XBox One, gram bardzo sporadycznie, jakiś Battlefield, Fifa, raz na tydzień przez godzinę to już dużo ostatnio.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Że nie czytają czasem zbyt dużych plików .mkv. Problemy z wyświetlaniem, co obecnie jest w tv przez moduł cam. Czasem w obecnym telewizorze muszę wrócić do kanału, żeby się zaktualizowało, nie łapie za pierwszym razem.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Mam obecnie 3D i w ogóle tego nie potrzebuję, oglądałem może ze 2 razy i jakoś mnie to nie porwało.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK


Na chwilę obecną modele, o których czytam wszystko, co się da to:

Samsung UE65MU7042 (raty w EURO, więc można próbować się szarpnąć)
Samsung UE55MU8002 - mój faworyt w rozsądnej cenie, chodzi koło 4000
Samsung UE65MU6102 - za 3999 w MediaExpert, ale ponoć obraz taki sobie
Sony 55XE8505 - nawet lepsza cena niż Samsunga, Smart jakoś super nie jest mi potrzebny, w końcu mam konsolę podłączoną ze wszystkimi potrzebnymi aplikacjami, byle DLNA dobrze działało
Sony 65XE7005 - fajna cena jak za 65"
Panasonic tx-65ex600e - tutaj dopiero zaczynam poszukiwania opinii

Pomóżcie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałby 65" ale 100Hz - do tych warunków. Wielkość najdłużej cieszy oko.
Z dobrych masz
- Philips 65PUS7502 za 4999 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- Philips 65 PUS7303 za 5299 zł
- Hitachi 65HZ6 za 4599 zł
- Samsung 65MU7002 za 5650 zł
Brałbym 100Hz natywne.

Z modeli 55" masz
- Oled LG 55B7 za 5500 zł
- Philips z QD 55PUS8602 za 4999 zł z Hue
https://www.youtube.com/watch?v=AvvJkV8OgGc
- Sony 55 ex 9005 za 4650 zł
 

raczek32

New member
Ten Phillips na IPS będzie lepszy niż Samsungi na VA?

Za bycie członkiem klubu hdtv.com.pl są jakieś dodatkowe zniżki? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz kalibrację gratis .
Nie ma takiego przełożenia, że jak VA to już lepsza - zależy do czego ?
 

raczek32

New member
Nie chcę po prostu, żeby czarny kolor świecił mi po oczach w nocy, a z IPSem może tak być (chyba). Czytam właśnie temat na forum o tym PUS7502, rzeczywiście ma problemy z meczami jak się elektroniczne bandy reklamowe?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bierz Oleda, tym bardziej, że masz najlepsza ofertę dla niebieskich.
I jeszcze pakiet.
 
Do góry