Cześć:) Budżetowy telewizor dla studenta 49-50 cali

Rosso_neri

New member
Witam,
szukam 49 calowego dla mnie. Zaraz będzie mundial, chciałbym go oglądnąć w dobrej jakości obrazu. Z tego co czytam ważna jest dobra matryca 120hz.
Ogólnie idealny dla mnie byłby chyba sony 49xe9005, albo nowsza wersja xf9005, ale to jest koszt rzędu 5500zł. Jestem w stanie przeznaczyć taką kwotę na to, ale nie wiem czy jest to warte, skoro niedługo wyjdzie PS5 i może wtedy będzie już warto zainwestować w jakąs większą technologię. Dlatego czytając o tańszych TV znalazłem taki
Panasonic 50ds630e - 2800zł - który równiez ma 120hz, ale za to dosc wysoki input lag ok. 50 coś. Nie jestem może profesjonalnym graczem, i nie wiem jak to wpłynie na moją rozgrywkę. Rozdzielczość Full-hd raczej mi nie przeszkadza, chociaż podobno mundial mają pokazać w 4K, i skorzystanie z tego to byłby sztos.
Czy istnieje jakiś TV - z 4k, 120hz, dobrym input lagiem, który nie kosztuje aż 5500zł?
Proszę o doradztwo, może polecacie coś innego,.
I takie pytanie czy lepiej oglądać mundial w full hd ze 120hz, czy 4k w 60hz?



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, czasami pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno po prawej od telewizora lub naprzeciwko na południową stronę
9. Jaki sygnał? telewizja naziemna, PS4 (nie PRO)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 godzin dziennie, w weekendy 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Piłka nożna, seriale, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, fajna opcja youtube albo netflix
17. Preferencje co do wielkości? 49-50 cali
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? jestem w stanie wydać 5000, ale musi być naprawdę warto
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale przecież masz dużo , dużo lepsze modele w tej cenie 55".
I odległość też wskazuje na 55"
Naprawdę 55" Ci się nie mieści ?
 

Rosso_neri

New member
kiki, wiesz co pewnie by weszła, ale czuję, że mogłaby być ciut za duża, a co w tej cenie poleciłbyś do sportu i gier, ewentualnie filmów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uwierz, że nie za duży. Zapytaj innych też Ci tak powiedzą.
Masz super :
- Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł z pakietem
- Oled LG 55B7 za 5650 zł z pakietem
- TCL 55X2 z kropkami kwantowymi za 3999 zł
- Sony 55xe 8505 za 4200 zł
- LG 55Sk81 za 5199 zł
 

agricola

New member
Jak nic opłaca się Philips 8602 - ten z kropkami kwantowymi. I trudno Ci wybierać spośród 50 czy 49, także wygospodaruj te miejsce na 55 cali. Teraz obudowy praktycznie nie zajmują miejsca, więc to nie takie trudne.

W ogóle poczytaj recenzje tego Philipsa, bardzo super oceniany telewizor i z tego co czytam w internecie, w zasadzie każdemu posiadaczowi się podoba.
 
Do góry