49 cali, World Cup co wybrać ? :)

lars8

New member
Chciałbym kupić nowy TV przed rozpoczęciem mistrzostw. Zastanawiam się mocno nad PUS7502, który jest polecany na tym forum. Z drugiej strony czytając opinie w internecie martwi mnie, że zdarza się dużo wadliwych egzemplarzy albo ludzie narzekają na obraz czy wieszający się android. Może coś innego godnego zainteresowania polecicie. Myślę, że wydając ponad 3000 zł na telewizor odsyłanie kilka razy wadliwego egzemplarza do serwisu nie wchodzi w grę (przynajmniej ja nie mam czasu na takie zabawy :) Ogromne znaczenie ma dla mnie obsługa netflix i youtube. Poniżej odpowiedzi na ewentualne pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m na wprost i 2,5-3 metry bokiem.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Czasami również bokiem. Kąty też są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po południu i wieczorem kiedy będzie oglądany tv słońce już nie świeci. Okno z prawej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 24 cali LG jakiś model z 3D:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart/Android TV szczególnie ważna obsługa netflix, hbogo, youtube itp. Opcjonalnie filmy z cda i zalukaj (chyba TLC to obsługuje :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k to pod filmy i seriale, HD telewizja.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Czasem komputer, czasem konsola, wieża yamaha z blue ray.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Głównie popołudnia i wieczory 1-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, naukowe, jakieś programy i na mundial czy też euro pilke nozna. :) Filmy i seriale netflix, teledyski youtube, programy dokumentalne TV, sport - piłka nożna.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłym roku planuję zakup konsoli do tego telewizora. Zapewne kilka/kilkanaście godzin tygodniowo.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Do 49 cali włącznie - maksymalna szerokość TV który zmieści mi się na szafce to 113 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? AWARYJNOŚĆ!
19. Preferencje co do marki ? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może nie być.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę, że maksymalna kwota to 4000 zł, ale wiadomo, im mniej tym lepiej :)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie 55" się nie mieści.
Ok. Masz extra modele :
- Philips 49 PUS8303 za 3499 zł
- Sony 49XF9005 za 5300 zł
- LG 49 SK 81 za 4199 zł ze sztuczną inteligencją, Nano Cell, obsługa głosem
Niski Input Lag.
 

lars8

New member
Dziękuje za propozycje. W moim budżecie mieszczę się tylko z Philips 49 PUS8303. Ciekawe czy będą jakieś promocje interesujące na niego przed mistrzostwami :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra cenę i specjalny pakiet. Tyle ze 49” mają być koniec czerwca.
 
Do góry