Zakup tv 4k 49-50 cali do 4000zl na zblizajacy sie mundial - potrzebuje porady

Compuspc

New member
Witam serdecznie,

Jak w temacie jestem na etapie poszukiwania nowego tv. Oglądałem kilka modeli w sklepach stacjonarnych, czytalem masę opinii i testów. W zwiazku z tym mam mega metlik w glowie i niebywale ciężko sie zdecydowac. Mundial coraz bliżej, więc chciałbym coś zakupić do tego czasu, więc liczę na Was drodzy forumowicze.
Zatem czego szukam:
Wielkość: 49-50 cali, więcej nie da rady,
Rozdzielczość: 4k,
Tv będzie wisieć na ścianie, głównie oglądam wieczorami. Generalnie filmy po dlna oraz z kablówki Vectry no i oczywiście sport głównie piłka nożna.. Do tej chwili zastanawialem się nad modelami Panasonic 50ex780 i Sony 49xe9005. Czy to dobry kierunek? Czy może coś innego zaproponujecie? Z góry dziękuje
za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
 

Compuspc

New member
Dzięki za podpowiedź. Wczoraj nawet był w Saturnie w fajnej promocji za 37xx ale to już po fakcie. A jak wygląda kwestia upscalingu w tym modelu? Będzie to jakoś wyglądać biorąc pod uwagę sd/hd z tunera Vectry?
 

Lettner123

New member
Miałem okacje oglądac na CAM multimedi obraz był dobry .Nie wiem jak z vektrą . W saturnie jest 58 cali za 5tys
 

Compuspc

New member
58 cali odpada - za duży i za drogi. Jest jeszcze dostępny w Mediamarkt za 3998. Muszę do nich zadzwonić i zapytać, czy to nówka sztuka czy też nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba najlepszą ofertą będzie Philips 49PUS8303 - ale dostępność koniec czerwca. Jeśli większy się nie mieści to jeszcze 49XE8505 Sony za 3999 zł .
Ale mieści się czy jednak za duży - 55" ?
 

Compuspc

New member
Niestety nie zmieści się 55. Dlatego 49-50 będzie optymalnie. Teoretycznie Panasa 50ex780 mam wstępnie zaklepanego. Sony 49XE8505 wydaje mi się, że jakościowo jest niżej od tego modelu Panasonica? A ten Philips będzie od niego lepszy myślisz? Tylko, że koniec czerwca czyli już w trakcie mundialu :)
 

Compuspc

New member
Witam. Pierwsze wrażenia z ex780 jak najbardziej pozytywne. Całkiem dobrze wygląda materiał HD z Vectry. Sd słabiej oczywiście, ale nie ma dramatu. Obraz 4k fenomenalny. Testowałem narazie z Youtube i Netflixa. Póki co nie mialem czasu na zabawę z ustawieniami. Jedynie zmienilem profil na prawdziwe kino i jest dobrze. Czerń porównywalna z tym co widziałem na oledach. Mecze piłki nożnej wyglądają poprawnie. Nic nie rwie i nie smuży. Jestem mega zadowolony z zakupu. Pozdrawiam
 

Lettner123

New member
super gratuluje wyboru .Dobrze ze nie dałeś się namówić na sony xe85. Kalibracje warto zrobić moim zdaniem obraz ustawień fabrycznych jest na 8/10 po kalibracji 9.5/10 oczywiście jak na LCD
 
Do góry