Indeks modeli TV ~3k zł (& drozsze) - 1 maj 2018 [informacje, matryce, porównania]

pastp

New member
Ok. Czytalem to. Może wreszcie trafię na sklep w kórym będzie interesujący mnie Sony i Philips. Są też glosy krytyczne i podające wady jak czerń i kontrast. Ja też to widzę. Za Philipsem chyba lepszy Android ( też to wiem tylko z opisów, więc może fake) no i amblight
Raczej specjalnie poprzestawiane parametry przez obsługę sklepu..... chyba nie, leci to samo demo, podobno Philipsa.
Tylko porównanie tv z podobnej półki cenowej ma sens.
PS. Sorki za marudzenie ale większosci auta, które ja posiaram pala mniej, dzieci maja kolkę pokarmową 3 miesiące a moje miało pół roku...
 

Spaik

New member
Generalnie w OLEDach jest więcej składowych pikseli i ma to mieć pozytywny wpływ na skalowanie vs LCD. Dlatego drążyłem temat.

A Kiki pisze że to procesor robi robotę.
No musi jakąś, bo na sucho rozciągnięty obraz będzie na bank wyglądał gorzej. Pytanie brzmi na ile dobre jest przetwarzanie w trakcie tego skalowania które ma poprawiać obraz. I czy rzeczywiście jest aż takie cudowne jak Kiki wychwala.

Na LCD z dużym prawdopodobieństwem nie warto się pchać do DVB-T w 4K.

I jak ktoś widział tutaj oba OLEDy (FHD i 4K) w DVB-T z pewnej odległości i orzecze obiektywnie werdykt, to w zasadzie zamyka temat (choć wypowiedzi krzychoo nie pomijam).
Kiki ma sklep. Mógłby fotki porównujace wstawić jakby dopisał stan magazynowy.
Przy dobrych zdjęciach i sensownej ilości trochę się wyjaśni.
Choć do skalowania z SD sądzę to i nawet OLED nie pomoże. Bardziej FHD tu mnie interesuje. Czyli TVP1 i 2 czy TVN HD.
 
Ostatnia edycja:

Spaik

New member
Nie pytałem o to czy LG czy Philips 4K OLED jest lepszy, tylko który LG OLED ładniej wygląda w telewizji, 4K czy FHD. To nie ta piłka cenowa.
 

Spaik

New member
Nie mogę edytować pierwszego posta, ale napiszę tutaj że nawet w ósmej serii Philipsów nie pozbyto się problemu kurzu za matrycą.
Chodziło konkretnie o model 65PUS8102 i po 3 miesiącach, a w starszej serii potem po pół roku od naprawy, problem znów wystapil.
W razie problemów z uwzględnieniem gwarancji pozostaje rękojmia. Ale to głównie przy przypadkach bardzo dużego cloudingu bywają kłopoty z gwarancją.
Ciekawe czy naprawy gwarancyjne serii 8 mają lepszy skutek aniżeli dawniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj proszę nr naprawy w serwisie sprawdzimy co się da zrobić - pomogę.
A i napisz gdzie i kiedy kupiłeś - będzie łatwiej pomóc.
 

Spaik

New member
Chciałeś dobrze, ale nie chciano skorzystać z Twojej pomocy.

Za to dowiedziałem się że model 7303 ma nie mieć problemów z kurzem.
 

Bartezzo1987

New member
Chciałeś dobrze, ale nie chciano skorzystać z Twojej pomocy.

Za to dowiedziałem się że model 7303 ma nie mieć problemów z kurzem.

Tego to się dowiemy za jakiś czas, ponoć w tym philipsie siedzi matryca od AUO a oni są znani z tragicznej kontroli jakości w przypadku matryc do monitorów. Paprochy czy kurz na matrycy to normalka w monitorach z ich matrycami.
Żeby to jeszcze jakieś padliny za 500zł były ale to monitory nawet za 3k pln.
 

Spaik

New member
Tak dorzucę jeszcze, bo edycja tematu zamknięta.

Jak ktoś jest uprzedzony do OLED, zwłaszcza matryc w starszych rewizjach z FHD, to jest jeszcze Sony xe9005 z Direct LED i VA za 4,5K. W 2017 był też chwalony za skalowanie z SD. Tylko uważać, bo któreś wyższe modele nie mają już podświetlenia Direct LED.
Za 5,5K się zaczynają LG B7 4K OLED. Za 6,5K jest jeszcze zaś dopiero z Direct LED Philips 8303 IPS/NanoLed/Nano Cell.
Tymczasem np. tegoroczna seria Samsunga QLED jest kiepsko wyceniona.
 

Spaik

New member
Znalazłem kogoś kto twierdzi że seria OLED LG C7 jest wolna od wypaleń na tle starszych modeli, piszę przy okazji problemu TV prezentowanych na targach w Los Angeles, gdzie problem wypaleń miał rzekomo dotyczyć tylko 65". Nie znalazłem u źródła informacji na ZDnet jakie to były modele na tych wystawach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria 7 była pierwszą serią gdzie mocno postawiono już na zabezpieczenia przed wypalaniem. Ale one dalej są jeśli będziesz korzystał z telewizora jak z monitora.
Jest cena specjalna na końcowe sztuki dla niebieskich .
Promocja dodatkowa na Prezent LG Polska też tylko do soboty.
 

Spaik

New member
Odkopię temat, bo nie mogę edytować.

Dla ludzi uprzedzonych do OLEDów.
Wspominałem o XE9005 z 2017, ale warto jeszcze napisać o XF9005 z 2018, który nadal jest w produkcji i jest dostępny w sklepach. Kosztuje ok. 4000 zł, lub ciut poniżej.
VA, 120Hz, i 830 nitów w HDR, co w tej cenie jest godne odnotowania, szeroki gamut (w 4K).

Ciekaw jestem czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie.
 

Spaik

New member
Właśnie trafiłem na jakieś promo OLEDów do 6:00 w Euro.
Np. LG 55B9 jest za 4600 zł.

Choć chyba jakiejś łaski nie robią tą promocją. Ponoć C9 kiedyś można było dostać za 4K.
 
Ostatnia edycja:
Do góry