zamiana kdl-65w855c na 4k?

drakez

New member
Hej,

Zastanawiam się nad zasadnością wymiany znienawidzonego SONY, który to co kilka uruchomień muszę restartować, a nawet kodi ma specjalne wersje pod "cudny" procesor siedzący w tym TV.

Czy jest szansa na zakup czegoś sensownego w kwocie około 5000PLN? Czy może lepiej dozbierać poczekać z pół roku? Może wstrzymać się do czasu premiery nowszych modeli?

TV używany praktycznie w 70% do filmów/seriali(Netflix, HBO GO) i 30% PS4.
Wszystko podłączone jest do amplitunera, także na super dźwięku z tv mi nie zależy.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - siedzimy na wprost, kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój od strony południowej. TV będzie wisiał na ścianie wschodniej.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? KLD-65W855C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, 4K, Android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: 4K z PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Aplituner Onkyo, PS4, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niestabilny system operacyjny.
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł

Wielkie dzięki za wszelkie porady sugestie!
 

Cauti

Member
Za daleko siedzisz od ekranu, żeby był sens zmiany na TV 4K, nie zobaczysz wszystkich tych detali. Zresztą ostatnio odpaliłem Netflixa i tam te 4K przez kompresję nie ma za dużo z prawdziwym 4K wspólnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 65 fullhd nikt już nie produkuje.
A w klasie cenowej masz ekstra modele:
- TCL 65P60 za 3899 zł
- Philips 65pus6262 za 4150 zł
- TCL 65c70 za 4899 zł
- Hitachi 65HZ 6 za 4499 zł
- JVC 65
- Sharp 65 za 3500 zł
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Za daleko siedzisz od ekranu, żeby był sens zmiany na TV 4K, nie zobaczysz wszystkich tych detali. Zresztą ostatnio odpaliłem Netflixa i tam te 4K przez kompresję nie ma za dużo z prawdziwym 4K wspólnego.


Tez tak uważam - jeśli chcesz 4K to poczekaj jeszcze rok - uzbieraj 10 tyś i kup 75 cali
 

drakez

New member
Za daleko siedzisz od ekranu, żeby był sens zmiany na TV 4K, nie zobaczysz wszystkich tych detali. Zresztą ostatnio odpaliłem Netflixa i tam te 4K przez kompresję nie ma za dużo z prawdziwym 4K wspólnego.
Miałem podobne wrażenia porównując materiał FullHD ze streamingu, a z płyty Blu-Ray.. Myślałem, że technika poszła trochę do przodu przez te kilka lat :(

Tez tak uważam - jeśli chcesz 4K to poczekaj jeszcze rok - uzbieraj 10 tyś i kup 75 cali
Przyznam, że 75 cali wygląda co najmniej "dostojnie" :)

Dzięki za rady przyznam, że w sklepie rtv nie odmierzałem 3,5 metra od ekranu i prawie zawsze patrzyłem się z bliższej odległości.

Dzięki kiki za propozycje, koledzy jednak przekonali mnie do przeczekania. Zapewne powrócę z tematem pod koniec roku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry