Telewizor 49-55 cali do 2800

kyniu92

New member
Dzień dobry. Tak to znowu ja. Postanowiłem dorzucić do budżetu skromne 300zł i szukać czegoś w rozmiarze 49-55 cali. W obecnym TV niestety podczas grania w fife18, obraz tnie... Podczas oglądanie sportu mimo, że relacje są hd czuję jakby to był zwykły sygnał a nie hd (piłka zamienia się w kometę)... W tym przedziale cenowym znalazłem tv z matrycą 120hz, który raczej na pewno będzie lepszy do oglądania sportu/akcji: 49PUS6561/12, jest jakiś jego następca? Jest jeszcze coś wartego uwagi? Może samsung UE55MU6102?
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2 lub 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno mam po zachodniej części. Jest na przeciwko telewizora i słońce wlatuje dopiero tak koło 18-19
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55PUS6262
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, Android/Smart, Netflix, matryca minimum 120hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Full HD, ewentualnie 4K z xbox
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One S, Telewizja cyfrowy polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? najlepiej matowa, ale obawiam się, że w tej cenie nie będzie za dużego wyboru
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? oprócz smart TV to nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak pewnie z 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pod wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w obecnym philipsie obraz podczas ruchu jest niewyraźny, stąd zmiana
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800zł
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
55PUS6262 Ten model jest na matrycy IPS a 50PUS6262 na matrycy VA , Ewentualnie zostaje ten 49pus6561 na 120Hz , Na allegro widziałem że są już po 2590 zł
 
Ostatnia edycja:

kyniu92

New member
55PUS6262 Ten model jest na matrycy IPS a 50PUS6262 na matrycy VA , Ewentualnie zostaje ten 49pus6561 na 120Hz , Na allegro widziałem że są już po 2590 zł

pus 6262 odpada już go przerabiam właśnie i poleci zwrot... ten model 50 calowy odpada, bo wolałbym jednak ips, bo siedzę tak trochę pod kątem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
30624052_1756962537698863_1003678228658782208_n.jpg

Tu masz wynik badań w zależności od kąta widzenia.
 

kyniu92

New member
Właśnie przyjechał do mnie TCL 55C7006. W porównaniu do tego philipsa to niebo a ziemia. Obraz wydaje się o wiele lepszy, obraz w fifie nie ścina. Dzięki za pomoc. Podpowiedziałby ktoś jak skalibrować tv?
 

kyniu92

New member
Napisałem. Tylko dziwi mnie, że mam wersję oprogramowania 176 i jak wchodzę by zrobiło aktualizację to pisze, że nie wymaga aktualizacji... Widziałem, że jest już wersja 353 i android 7, a ja tu mam android 6. Da się tą aktualizacje jakoś fabrycznie wymusić?
E: Czy w ogóle jest sens aktualizować? Jakieś konkretne poprawki się pojawiły?
 
Ostatnia edycja:

kyniu92

New member
Skontaktuj się z Markiem - on Ci poda.

Podlinkujesz jego profil? Mam napisać do niego po kalibrację?

A znalazłem jeszcze jeden problem, ale nie z telewizorem, tylko z Genesis w kodi. Co jakiś czas obraz stoi w miejscu, a dźwięk idzie dalej i obraz nie może się odwiesić. Z czym to może być problem?
 

bald-man

New member
Podepnę się pod temat chciałbym do tej ceny zakupić coś do sypialni.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzenie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno dachowe po zachodniej części. Jest na przeciwko telewizora i słońce wlatuje dopiero tak koło 18-19, ale mam dobre markizy zewnętrzne, tak że nie ma to znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Netflix, może Android ale mogę posiłkować się TV Box
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Full HD z komputera przez HDMI lub jakoś bezprzewodowo
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Może TV Box, Telewizja DVBT i Laptop głośniki komputerowe 5.1 analogowe, z laptopa dźwięk na głośniki.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? może 6 godzin tygodniowo, oprócz mistrzostw świata
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?wolałbym matową ale to nie priorytet
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak Youtube, czasami czytanie wiadomości
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolna reakcja na guziki, nie wiem czy zwrócę uwagę na smużenie
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700zł

Myślałem, że w tej cenie to TLC z serii P66 będzie najrozsądniejszy, ale od dawna już nie posiadam TV więc nie jestem za bardzo w temacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten co został wybrany jako najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości czyli 55C7006 !
 

bald-man

New member
Byłem wczoraj przypadkiem obok Euro AGD myślę zerknę jak wyglądają te TCL-e. Jak Pan mnie uświadomił, że strasznie się psują, mają dużo zwrotów i wycofali już z oferty i nie będzie więcej. Serwisu nie ma bo oddają kasę jak coś się stanie.
Jakoś nigdzie nie dokopałem się o awaryjności tych TV, ale ogólnie mało sklepów ma te TV. Najgorzej, że mam dość duży kupon w jednym ze sklepów a nie mają tego U55C7006 w ofercie i nie wiem czy są w stanie sprowadzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie - odpłynął gościu...
Nie ma pojęcia, że fabryka jest w Polsce od 10 lat i że produkują coraz więcej. To trzecia siła na świecie. Zaczynali podobnie jak Huawei w smartfonach (W Polsce już nr 1) . Wiec serwis działa normalnie a kasy nie muszą oddawać bo niby po co skoro towar jest extra !!!
Są dostępne od ręki.
Fabryka produkuje na bieżąco.
 
Do góry