Jaki TV do salonu 48-60"?

Szo

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze nowego TV. Leciwy Samsung U40ES5500 wysłużył się, a to jak Samsung załatwił użytkowników (np. brak wsparcia dla Youtube) to dla mnie postawił sobie krzyżyk dla kolejnego zakupu. Chyba że ktoś mnie przekona do tej marki ponownie :)

Telewizor służy do NC+, filmy 4K oraz sporadycznie konsola. Nie mam żadnego typu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój od strony wschodniej, słońce tylko rano. Użytkowanie TV zdecydowanie po południu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TV Samsung U40ES5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, 4K, Smart, Netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Full HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Telewizja NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba matowa.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Oprócz Smart TV to nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 5%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 48-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak wsparcia po 2-3 latach dla software
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele do tych potrzeb ":
- Philips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł
- Sony 55XE9005 za 4999 zł

- TCL 55X2 za 3999 zł
- Samsung 55MU 7002 za 3999 zł
- Sony 55XE8505 za 4199 zł
- Philips 55PUS7502 za 3999 zł
 

Szo

New member
Dziękuję. Przejrzałem jeszcze inne tematy i ostatecznie wybór padł na: PHILIPS 65PUS7502/12

Czekam na dostawę (piątek), podzielę się wrażeniami po kilku dniach użytkowania :)

kiki, mogę prosić o wskazówki do kalibracji?
 

agricola

New member
Szybka decyzja. Napisz jak Ci się podoba, bo mało kto na forum może się pochwalić 65 calowym 7502. Na pewno ambilight robi świetne wrażenie. No i jednak super, że udało Ci się w stosunkowo niewysokiej cenie uzyskać 100 Hz matrycę.
 

agricola

New member
Koniecznie napisz jak płynność, jakość kolorów czy ambilight. Czy 65 wersja 7502 ma więcej diod ambilight niż 55? Teraz zacząłem się w sumie na tą kwestią zastanawiać.

@kiki - czy Philips planuje kontynuację pomysłu AmbiLux albo ambilight z czterech stron?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips nie planuje już następcy z Ambilux. Jest w sprzedaży tylko 65pUS*901 - w specjalnej ofercie.
 

Szo

New member
Pierwsze wrażenie jest WOW. Ale może po kolei.

- konfiguracja TV przy użyciu telefonu banalnie prosta. Konfiguracja zakończona, usunąłem zbędne aplikacje, których nie będę używał na 100%, zrobiłem update firmware i... Aplikacje powróciły, więc ponownie będzie trzeba je usunąć.

- pilot z klawiaturą QWERTY na spodniej stronie, fajnie sprawdza się przy wyszukiwaniu;

JAKOŚĆ OBRAZU:
Sprawdziłem na razie kilka pozycji z NETFLIXA i powiem, że jestem pod wrażeniem. Wielkość TV oraz matryca IPS 120 Hz sprawdza się naprawdę doskonale. Mam świadomość, że są modele po 10k+ zł z jeszcze lepszymi panelami, ale to nie dla mnie :)
Jakość na NC+ FullHD też OK (skalowanie, tak to się nazywa?)

Czerń sprawdzę - dam znać.

W weekend przygotuję pozycję w Blu-ray i wtedy będą mógł ostatecznie wydać werdykt jakości obrazu.

PŁYNNOŚĆ:
Spotify, Youtube, Netflix - TV jeszcze mnie nie zdenerwował i działa płynnie. Nie nawidzę kiedy włączam aplikację, czekam i dopiero zaczyna się włączać.

AMBILIGHT:
Fajny efekt, nie widziałem nigdy wcześniej u nikogo znajomego. Podoba mi się i "robi robotę".
Mogę policzyć ile posiada diod, ewentualnie jakieś zdjęcie.

Czeka mnie jeszcze kalibracja + testowanie ustawień obrazu, ambilight, dzwięku. Będę pisał.
 

agricola

New member
Gratuluję zakupu - z tym IPS wbrew forumowym świętościom nie jest tak źle jak go malują. Ambilight zresztą trochę może pomóc w optycznym odbiorze głębokości czerni.

Philipsowy pilot to wzór do naśladowania od dawna.
 
Do góry