Tv do Salonu 65" a może jednak 55"

Sluper

New member
Witam, w najbliższym czasie chciałbym zakupić telewizor do dużego pokoju, odległość telewizora od sofy to 4m oglądany będzie centralnie na wprost. Eksploatowany będzie po południami i wieczorami, rzadziej w dzień. Pokój jest jasny (czyt. okna od południa).

Sprawy bardziej techniczne:
Telewizja z jakiej będzie odbiór to multimedia/vectra albo telewizja na kartę.
W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić ps4 pro.
Oglądam dużo sportu szczególnie piłka nożna.
Cena jaką zamierzam przeznaczyć to około 4 tys. zł w przypadku 65"cali a 3 tys. zł jeśli byłby to 55 calowy telewizor.
Poczytałem trochę forum i tak naprawdę ciężko się zdecydować na cokolwiek.

Podobają mi się TV marki Philips (ambilight robi wrażenie) aczkolwiek nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
Zauważyłem, że sugerowanym przez was telewizorem jest model Philipsa 65PUS6262 aczkolwiek wiele osób pisze, na różnych portalach, że nie nadaje się on do PS4 stąd pomyślałem znajdę delikatnie wyższy model 65PUS6412 i jeśli jest wart dopłacenia 500zł to to zrobię bo to ma być tv na kilka dobrych lat. Czy ktoś by mi mógł powiedzieć jaka jest w nich różnica?
55 calowy który mi się spodobał to w miarę chwalony przez was model 55PUS6561 ale tutaj pytanie czy nie będzie on za mały przy takiej odległości i czy nie będę żałował po jakimś czasie, że lepszy byłby większy a parametrowo gorszy.
 

janusz

New member
Bez reklam
Ten Philips jest OK, jednak brałbym 65 cali nawet tańszy model np. 65PUS6262 lub TCL U65P6046 (bardzo dobry obraz na matrycy VA polecam)
 
Ostatnia edycja:

Sluper

New member
Tańszy byś wybrał ze względu na co jeśli można wiedzieć? Czy on jest dokładnie taki sam jeżeli chodzi o bebechy jak 65PUS6412 tylko, że nie posiada androida + względy wizualne?
 

janusz

New member
Bez reklam
Uważam, że lepsza jakość nie zrekompensuje 10 cali. To aż o 40 % większy obraz! Ponadto uważam, że wcale nie ma aż tak dużej różnicy w obrazie, najważniejsze i tak pozostanie źródło obrazu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Lepsze wrażenie moim zdaniem robi 6262, poza tym 6412 ma dość stary procesor i android może się zawieszac. Może Kiki coś więcej napisze o tych tv, ma je w najlepszej cenie i może bezpośrednio porównać.
 

Sluper

New member
W takim razie czekamy na Kiki'ego może się wypowie. Bo widziałem test zarówno jednego jak i drugiego telewizora i przy 6262 input lag w grach na konsoli wynosi 125 ms a w przypadku 6412 30ms. Fajnie by było jeszcze jakby się ktoś wypowiedział z posiadaczy jednego z modelu?
 

Sluper

New member
Tylko czy android znajdujący się na tym tv nadaje się do używalności jako takiej? Jest nadal wspierany? Czy posiadając Samsunga 40F6640 będę oglądał przynajmniej takiej samej jakości obraz na Philips 6412? Nie chciałbym robić kroku w tył.
 

Sluper

New member
Dzięki za info, a jak tam jest z pilotem bo widzę dużo komentarzy, że jest fatalny, słabo działa i trzeba go nakierowywać centralnie na telewizor.

" pilot do telewizora to porażka , ten co go projektował chyba w ogóle nie trzymał go w ręku ,a wykonał go wiejski kowal. Pilot źle leży w ręku ,brak podświetlenia , klawisze się zacinają i hałasują jak stara betoniarka . A już absolutnym szokiem jest to że telewizor ma wybieranie głosowe ,a w pilocie nie zamontowano mikrofonu za parę groszy, żeby z tej opcji korzystać."

Wiele komentarzy też typu "minus za brak info o kanale przy zmianie programu"
 

Sluper

New member
Skoro wspomniałeś "kiki" o wjeździe nowości od Philipsa względem tv to czy nie spowodują one obniżkę cen obecnych ich model? Czy nie warto zaczekać te kilka tygodni?
 
Do góry