Następca 50W829

popson

New member
Witam wszystkich!

Ponieważ kupiłem żonie nowy telefon, chciałem sobie sprawić nowy telewizor :smile:
Obecnie posiadam Sony 50W829 i w zasadzie gra dobrze. Jak miałbym go subiektywnie ocenić to:
+ Jakość obrazu
+ czerń

- kąty widzenia
- smart TV

Pokój mam nasłoneczniony jakieś 20m, odległość od TV 3m.

Znalazłem bardzo ciekawy TV 65xe9005 dzięki tutejszemu forum. Wczoraj wybrałem się po lokalnych sklepach i ... nie ma go.
Dzisiaj patrzę po google i co? i cena o 1000 zł w górę :shock:

Mamy jakieś alternatywy do 7500 zł ?

Czytając internety wpadł mi jeszcze: Philips PUS8102

Dziękuję
Piotrek

EDIT
Byłem w sklepie i oglądałem tego Philipsa. Wrażenia dobre, Ambilight super, smart TV + pilot też. Rozpoznawanie mowy rewelka.
Materiał HD wiadomo bomba i ta czerń tylko materiał SD widać trochę rozpikselowany ale to pewnie dlatego że to naziemna w sklepie ?

Ogólnie jestem za nim tym bardziej że Panowie mogą dać rabat i finalnie wyjdzie += 6500 zł więc chyba cena niezła ?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Cena bardzo dobra jak i TV ! W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz - dokładając nawet 1k nic lepszego nie kupisz !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam , nic lepszego w tej klasie nie kupisz nawet za dopłatą jak 65PUS8102 .
Zaloguj się w Klubie HDTV- to masz 6899 zł z kalibracja i z dostawą gratis.
 

popson

New member
Dziękuję za info.
Możecie napisać jak bedzie w SD na sygnale z N'ki ?
Obecnie mam jak pisalem soniaka 50w829 i jest ok
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Będzie słabo bo jednak 15" to bardzo dużo aby dobrze odwzorować słabą jakość sygnału - ja nie oglądam wogole SD - na szczęście coraz mniej jest takich kanałów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też nie oglądam od dawna kanałów SD ( na szczęście).
W HD już masz obraz bajka !
 

popson

New member
Żeby było śmiesznie przeglądałem kanały na ence i faktycznie oglądam raczej samo Hd a do tego netflix ma 4k wiec chyba się przejadę ;)
 

popson

New member
Byłem w sklepie, Pan wyniósł tv, rozpakowaliśmy, podłączył, uruchomił, Android zaczął się włączać, między czasie przeglądałem ekran i....wypalony pixel / subpixel :( . WHY ?!!!

A już chciałem go do domu zabierać...

Z metra nie było go widać jednakże chcę mieć pełnosprawny sprzęt i jak powiedziałem że w takim razie dziękuję (Pan mówił że rabat mogą udzielić do sprzętu na stanie) to nagle się znalazły jakieś sztuki w centrali na które również mogą udzielić takiego rabatu....
Suma sumarum na jutro ma być.

Czy oprócz plansz testowych coś należy sprawdzać ?
 

popson

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie "gubienia" odcieni szarości przez tego philipsa.

Można gdzieś zobaczyć porównanie obrazu bez i z takim problemem ?

Dziękuję
 

popson

New member
Tekst z testu tv:

"Jedynym niuansem, którego nie dało się rozwiązać nawet kalibracją jest zaniżona ilość detali w czerniach. Telewizor z jakichś przyczyn gubił około 8 najciemniejszych tonów szarości. By to zjawisko wyeliminować, należałoby podnieść wartość „Jasność” aż na 70, co nie wchodzi w grę, bowiem pozbawi obraz kontrastowości"
Źródło: https://***************************...ra-z-podswietleniem-direct-led-2017-ultra-hd/
 
Do góry