Szukam TV 49-55" 4K z obsługą chromy 444

Sitar4

New member
Cześć

Szukam TV jak w temacie w cenie do 2500zł.
TV będzie służył do wieczornego oglądania filmów z internetu ( nie posiadam anteny ani kablówki) Sporadycznie do grania na SP3.

Ponadto TV chcę używać jako powiększenie monitora i wyświetlać obraz z komputera w rozdzielczości 3840×2160 . Często przeglądam pliki graficzne zawierające plany sytuacyjne, które mają duże wymiary (kilkanaście tyś pikseli długości) stąd przeglądanie na takim TV było by ułatwieniem. Z tego co wyczytałem TV musi wtedy obsługiwać chromę 444 z czym nie wszystkie sobie radzą.

Wstępnie wybrałem TV Philipsa 55PUS6262 ale nie jestem pewien odnośnie wyświetlania obrazu z PC (wg instrukcji powinien ją obsługiwać).

Prośba o sugestie.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Cześć

Szukam TV jak w temacie w cenie do 2500zł.
TV będzie służył do wieczornego oglądania filmów z internetu ( nie posiadam anteny ani kablówki) Sporadycznie do grania na SP3.

Ponadto TV chcę używać jako powiększenie monitora i wyświetlać obraz z komputera w rozdzielczości 3840×2160 . Często przeglądam pliki graficzne zawierające plany sytuacyjne, które mają duże wymiary (kilkanaście tyś pikseli długości) stąd przeglądanie na takim TV było by ułatwieniem. Z tego co wyczytałem TV musi wtedy obsługiwać chromę 444 z czym nie wszystkie sobie radzą.

Wstępnie wybrałem TV Philipsa 55PUS6262 ale nie jestem pewien odnośnie wyświetlania obrazu z PC (wg instrukcji powinien ją obsługiwać).

Prośba o sugestie.

Ten model nie obsługuje chromy 4:4:4. Widać to w tym teście.
Proponuję TCL 55P60, ewentualnie Samsung 55MU6102.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, TCL da radę .
Musisz się zalogować w Klubie HDTV - dostaniesz specjalną ofertę.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Niestety nie podałeś linku do testu.

55MU6102 - Samsung z opisu wydaje się ok. Czy bywają na niego jakieś promocje z ceną bliżej 2tyś?

Podałem, ale niestety zapomniałem, że nie można podawać bezpośrednich linków, dlatego się nie wyświetlił. Podaję zatem jeszcze raz:
hd tv pol ska . com / philips-pus6262 -test-ambilight- matryca-ips- android-tv/

(usuń wszystkie odstępy)

Co do kierowania się opisem co do jakości telewizora to nie jest to często dobry pomysł. Lepiej poczytać opinie na temat danego modelu z różnych źródeł, a najlepiej zobaczyć samemu i porównać.
Nie śledziłem tego modelu kiedykolwiek więc nie wiem, jeśli tak mocno zależy Ci na takim zejściu z ceny, to raczej zostaje (ryzykowny) OLX (na allegro widzę, że to co na ceneo jest).
 
Do góry