55xe9005 czy 65xe8505? Co wybrac?

Rev1

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost lub pod katem 20 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od poludnia z prawiej strony TV ale sa rolety w razie potrzeby
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55ES6100
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? fajnie jakby byl android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, jesli TV 4K to cos na pewno zobacze nawet z ciekawosci
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner HK, dekoder TV, dysk z materialami HD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film, serial
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? moze kiedys
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? trwalosc, clouding, brak plynnosci,
19. Preferencje co do marki ? wszystko oprocz samsunga- w poprzednim padla matryca, wole dac komu innemu zarobic, pomimo ze inni tez biora matryce samsunga
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup Max 6000 ale wolalbym mniej dlatego tez tansze modele ponizej



Witam,
Rozgladam sie troche za TV i biorac pod uwage budzet, zawezilem wybor do tych modeli 55xe9005 i 65xe8505 jeden mniejszy drugi wiekszy, co wg was lepsze? Czy te modele roznia sie znacznie jakoscia? Ew cos jeszcze mogloby z nimi konkurowac?
Nie bede raczej ogladal 4K i moglby byc bdb TV full HD ale nie wiem czy sa na dzis jeszcze takie na rynku?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja polecę Ci inne rozwiązanie : 65" ale seria 9005 - wiem że ponad budżet trochę ale naprawdę warto ! Dozbieraj lub weź na raty trochę ale min. to 65" i jak już to seria 9... !
Ewentualnie zobacz 65PUS8102 który jest w cenie 9005 i wypada lepiej niż Soniak ale to kwestia własnych upodobań.
 

Rev1

New member
Ataszek jak mi dorzucisz kasy to chetnie wezme tego 9005, pytanie jest o te modele bo sie mieszcza w budzecie, nie chce wiecej dokladac bo i tak wyszedlem ponadto co zamierzalem. To nie kwestia czy mam ale po prostu nie chce wydac wiecej. Dlatego prosze o ocene obu modeli ktore podalem i ew. dorzucenie czegos mieszczacego sie w budzecie.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do max. 6k nie dostaniesz naprawdę bardzo dobrego LEDa - dostaniesz poprawnego - ale i tak szedłbym w 65" a nie zostawał przy tym co miałeś !
Kiki zaproponuje coś w tej kwocie z TCL i Philipsa z niższej serii , jest ten Sony 85.. , jest Samsung 70..
 
Ostatnia edycja:

Rev1

New member
nie chce ips i nie chce tez 50hz, dlatego wytypowalem te 2 sony, chyba nie maja konkurencji w tych cenach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale model XE9005 kosztuje 6950 zł - a to chyba ponad Twój budżet.
W klasie 5999 zł masz Samsunga 65MU7052, Sony kosztuje 6450 zł .
Ponieważ max 6 tyś to chyba tylko Samsung zostaje.
Możesz sprawdzić 65X2 TCLa to QLed z FRC za 5999 zł i ze specjalną akcją zwrotu 500 zł lub wielokrotności 500 zł.
 

Rev1

New member
dlatego xe9005 biore pod uwage w 55calach a xe8505 w 65 calach wtedy pierwszy kosztuje ok 5000 a drugi 5900.
Pytanie czy tak duzy przeskok jest miedzy xe8505 a xe9005 zeby go wziac kosztem 10" czy oba sa niezle. Nie oczekuje ze bedzie to TV idealny bo mam ograniczony budzet a idealne i tak pewnie nie istnieja.
Jakis Philips VA 100hz miesci sie w moim budzecie? Jesli tak jaka bylaby cena?
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
tylko 65 cali, różnica tych 10 cali zrobi na prawdę różnicę

Wiem, że nie chcesz Samsunga, jednak wypada od lepiej od proponowanego Sonego.

Z androidem zostaje jeszcze tak jak kiki proponuje 65X2 TCLa to QLed, też fajny model.

Rozważ na prawdę jednak dopłatę tych 800zł, w twoim przypadku to nie jest duży przeskok kwotowy, a bardzo duży jeżeli chodzi o technologie w TV
Sony 65XE9005 lub PUS658102, a przypuszczam że TV kupujesz na lata;)
 

Rev1

New member
A czy ktorys z was jest w stanie wykazac jakie sa roznice miedzy 65XE9005 a 65XE8505, procz subiektywnego odczucia ze na drozszym jest lepszy obraz? Chodzi o techniczne suche dane i na co one sie przekladaja w odbiorze obrazu?
Samsung odpada, TCL jest 50HZ dlatego tez odpada
 

rafaaaal

Member
Suchych testów i lektur od użytkowników o tych modelach dość sporo - miłego wertowania:)

Na koniec do sklepu rzucić okiem i podjąć decyzje i nic tylko się cieszyć z 65calowego okna na świat;)
 

Rev1

New member
z tego co sprawdzilem, to glowna roznica jest local dimming i troche wieksza jasnosc 9005, jesli sie myle niech ktos mnie poprawi. Jesli to sa jedyne roznice to dla mojego oka nie warto doplacac.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Suche dane techniczne a to co oko "szkiełko" wyświetla to 2 różne rzeczy - jedź i zobacz , niech Ci postawia jeden koło drugiego i odpalą ten sam materiał - zobaczysz różnice i czy warto brać wyższą serie - wg mnie warto ale każdy ma inne priorytety !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele:
- Philipsa 65PUS8102 za 6899 zł dla niebieskich
- TCLa 65X2 za 5999 zł i specjalna akcja zwrotu kasy 500 zł lub wielokrotności.
- Sony 65EX9005
- Samsung 65mu7052 za 5999 zł
 

Rev1

New member
Nie napisales jaka u Ciebie cena za 65EX9005,
Bylem widzialem TV czyli 65XE8505 i 55XE9005 i szczerze mowiac zaden mnie nie powalil mnie na lopatki. Nie widzialem wielkich roznic miedzy 8505 a 9005(jest lepiej ale niz w nizszym modelu ale nie jest to kosmiczna roznica)

Z calym szacunkiem ale zebym kupil TCLa w cenie SONY musialby przewyzszyc go o 50% jakoscia bo jeszcze niema marki wyrobionej przynajmniej u nas.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 65 XE9005 za 7299 zł .
TCL jest na świecie już znacznie wyżej od Sony.
Jakbyś zakrył napis , nie zgadniesz.
A dwa telewizory 75" w cenie jednego to ... dwa.
Teraz TCL ma aplikację kórz powala wszystko.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Był w S....n z rabatem technologicznym za ok. 6,8k ale już znikł ! Został droższy 9305
 

strazakp

Banned
TCL jest na świecie już znacznie wyżej od Sony.
Jakbyś zakrył napis , nie zgadniesz.
A dwa telewizory 75" w cenie jednego to ... dwa.
Teraz TCL ma aplikację kórz powala wszystko.

Kurde,czego to człowiek nie napisze by tylko sprzedac.... ;-)
W Polsce sprzedaje się znacznie więcej Skody niż Mercedesa....czy skoda jest lepsza????
 

Rev1

New member
hehe no a nie jest lepsza:p? Ja tam wcale nie twierdze ze TCL jest zle moze czas pokaze ze sa super, ale zeby mnie przekonac do mniej znanej marki to powinni miec ceny wyraznie nizsze a TV na poziomie technologicznym troche wyzszym od konkurencji, a maja prawie we wszystkim te 50HZ(wielu ludziom nie przeszkadza) no i jesli juz patrzymy na wyzsze ich modele to cena juz tez nie jest az tak bardzo atrakcyjna niestety. A jesli sie jest mniej znanym zawodnikiem na rynku trzeba ludzi do siebie czyms zachecac.
 
Do góry