55xe9005 czy 65xe8505? Co wybrac?

jaro0508

Member
Jak można pisać.. ze TCL jest na świecie znacznie wyżej niż Sony.. ehhh ten marketing.. dobrze to strazakp skomentował powyżej..
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No sprzedażowo jest wyżej co nie znaczy że to lepsza marka i produkty co nie ujmuje im produktów dobrej jakości !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nr1, LG nr 2, TCL nr3.
Sony ???
TCL jest w prostych żołnierskich słowach albo łopatologicznie dla mniej pojmujących, wyżej niż Sony.

W klasiesie cena do jakości To TCL otrzymał EISA Best Buy.
 

jaro0508

Member
Nie potrzebuje " lopatologicznych terminów pojmowania" mam inne zdanie i tyle.. zresztą myślę ze nie tylko ja.. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak się leci w dół "po jakości" To sie tyczy nie tylko TV.. ale teraz to już prawie wszystkiego.. aby tylko sprzedać i wmówić człowiekowi co tylko ślina na język przyniesie. Choć tu kiki ma rację pisząc "w klasie cena do jakości.." bo tym kryterium kieruje sie chyba większość kupujących dlatego sprzedaz kwitnie i rankingi idą w górę. Dobry marketing cena upusty gadżety.. robią swoje. A potem rozczarowania.. wypalone matryce oledow itp. Kiedyś 100 hz matryca w TV to była prawie norma i większy wybór odbiorników z pełnym podświetleniem matryc. Dzis to rarytas.. Zamiast tego stosuje się uplynniacze.. poprawiacze i inne ustrojstwa.. Na koniec się zastanawiam jak do tego podchodzą nabywcy TV Loewe bo w rankingach "top" chyba wypadają bardzo blado.. ale czy to o czymś świadczy...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Częściowo masz rację. Nie mniej cyfry niczego nie oszukują, są beznamiętne i pokazują że TCL jest wyżej.
 

rafaaaal

Member
Koniec tematu TLC, kolega nie chce i po co robić offtopa.

Skoro nie widzisz różnicy bierz tańszy, chociaż będę się upierał że w domowym zaciszu bardziej oczy będzie cieszył 65PUS8102 lub 65XE9005

Ty wydajesz ty wybierasz:)
 

jaro0508

Member
Koniec tematu TLC, kolega nie chce i po co robić offtopa.

Skoro nie widzisz różnicy bierz tańszy, chociaż będę się upierał że w domowym zaciszu bardziej oczy będzie cieszył 65PUS8102 lub 65XE9005

Ty wydajesz ty wybierasz:)
I to jest chyba dobra konkluzja:) Ja tez zdecydowanie wybralbym Philipsa albo Sony.Na Philipsa kiki potrafi zrobić dobrą cene i zna tę markę dobrze-jej zalety i wady od podszewki .Mysle ze z Sony jest podobnie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszamy i po Philipsa i po Sony i po Samsungi, po LG, po Loewe, po Hitachi, po Sharpy, po Thomsony i po inne - ceny dla niebieskich.
 

Rev1

New member
Witam, finalnie kupilem 65xe8505, poczatkowo bylem bardzo zadowolony, po kilku tygodniach zauwazylem pionowe szare pasy przy dynamicznym ruchu np mecz, skoki narciarskie lub material gdzie w tle jest niebo lub inne jednolite tlo, a wczoraj zauwazylem w gornym lewym rogu wypalone logo stacji TV. Slyszalem ze OLEDy sie wypalaja ale LCD VA? Brak takich tematow w internecie. Tv ma 8 miesiecy, zglosze to do Sony na reklamacje, co najlepsze wydaje mi sie ze inne kanaly ogladalem czesciej i dluzej i nie wypalilo. TV kupilem przez internet z Media Expert juz sie zastanawiam czy nie byl to jakis poekspozycyjny egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:

Rev1

New member
Witam,
Zglosilem reklamacje na 65XE8505- 8.11.2018- powod wypalone logo TV w gornym prawym rogu i coraz mocniejszy z czasem banding.
Po poczatkowej diagnozie serwis nie zauwazyl usterki, po moim telefonie diagnosta dopatrzyl sie wreszcie wad i poinformowal mnie, ze wnioskuja o wymiane na nowy TV. Do dzis czekam na wymiane TV po wielu mailach pospieszajacych Sony brak finalu sprawy. Dowiedzialem sie ze dotarl na wymiane dla mnie do serwisu w Krakowie tv(ten sam nieprodukowany juz model) ktory posiadal wieksze wady niz moj, zawnioskowali o wymiane bez konsultacji ze mna- ponoc nie nadawal sie do uzytku. Napisalem do Sony, ze nie zycze sobie uzywanego telewizora z wadami. Do dzisiejszego dnia brak odpowiedzi, decyzji itp. Na infolinii nic nie wiedza, nic nie moga.
Ogolnie nie polecam sony, jesli ktos chce ryzykowac a widze, wady sprzetu to u nich norma to na wlasna odpowiedzialnosc.
Moze ktos mial taka sytuacje i wie ile czasu mozna czekac az szacowne sony zdecyduje cos w tej sprawie?
 
Do góry