55 cali do salony

1986lukasz

New member
Witam,
stoję przed wyborem zakupu TV w wielkości 55' do salonu.
TV będą oglądały 2-4 osób siedząc na wprost w odległości max 3m od TV.
Pokój jest nasłoneczniony wieczorem podczas zachodu słońca, jednak słońce nie pada na TV.
Moje preferencje to:
- w miarę możliwości jak najlepszy obraz,
- matryca 100 hz,
- tv jest często oglądany wieczorem (jednak przy załączonej lampce stojącej),
- najczęściej oglądany jest sport (piłka nożna) i wieczorem film.
- 90% tv SAT, 10% film bluray

Cena max 5 000 zł

Na chwilę obecną moje typy. Oczywiście proszę o jakieś inne konkretne dobre tv w tej cenie z informacją dlaczego taki, a nie inny.

LG SJ800/810/850V
Philips PUS7502

Pozdrawiam
 

rafaaaal

Member
za 5tyś masz już fajnego sony 55xe9005 (matryca VA)

Jak chcesz trochę przyoszczędzić za 4tyś masz 55MU7002 (matryca VA), LG55850V (IPS)

Jak philips to KIKI ma go chyba za 5tyś ich qleda 55PUS8602 - ale kiepsko z testami i opiniami w necie


Jak pieniądze to nie problem, brałbym pierwszy model, ale raczej z każdego powinieneś być zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz najlepszy telewizor teraz - czyli Philips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi.
Cena 4999 zł z okazji Igrzysk, kalibracja gratis i Hue zestaw za 800 zł gratis.
 

janusz

New member
Bez reklam
Musisz brać pod uwagę, iż w internecie jest sporo hejtu. Marki polecane przez Kikiego są krytykowane na konkurencyjnym forum (fajni moderatorzy, ale mała część użytkowników ma problemy emocjonalne), dochodzi nawet do tego, że osoby nie mające nigdy przed oczami TV wystawiają negatywne opinie (może są pracownikami konkurencyjnych marek?.
 

1986lukasz

New member
Wiem o tym. Ale kilka komentarzy było napisanych o baaardzo dużym smużeniu obrazu przy szybkich akcjach, np. w piłce nożnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie oże być mnóstwo opinii przez użytkowników - bo niedawno jest wprowadzony i nie wiele osób go kupiło.
Hejterzy i owszem, ale to najlepszy sport narodowy.
Jakby były Igrzyska w hejtowaniu co 4 lata to mielibyśmy najwięcej medali na świecie.
Piszą totalne bzdury.
Matryca jest natywna 100Hz i działa znakomicie.
Promocja z Hue do wyczerpania zapasów.
 

rafaaaal

Member
Promocja fajna, pamiętaj że masz 14dni na test i ewentualny zwrot bez podania powodu.

TV będzie wisiał na ścianie tak aby ambilight dawał dodatkową frajdę?
Lubisz takie wodotryski?
 

1986lukasz

New member
Tak, tv bedzie wisiał na ścianie. Czy lubię takie wodotryski, ciężko powiedzieć ponieważ nie widzialem tego TV jeszcze w domowych warunkach. Dla mnie istotna rzeczą jest dobra jakość obrazu.
 

strazakp

Banned
Jeżeli chcesz mieć tv z dobrą jakością obrazu, bez smurzenia i komfortowa płynnością do sportu to weź kup taki który ludzie polecają bo taki mają.
Kupowanie nowego modelu lub takiego który mało (z różnych względów) kto posiada to trochę ryzyko.
Ja ci poleceń Panasonic bo wiem że do tych potrzeb będzie idealny.
Hejt owszem w sieci jest i będzie ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to czy może ktoś nie ma jakiś korzyści z tego że poleca lub odradza jakiś model tv czy markę.
Amblilight to wg mnie tylko pewien gadżet z którego raczej korzysta się sporadycznie bo ja akurat nie mógłbym non stop mieć włączonych tych mrugalacych światełek.
Tak samo Smart tv ...wg mnie android jest OK ale w smartfonach i tabletach ale nie w tv..jeszcze nie.
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
Mnie osobiście ambilight po dłuższym czasie przeszkadza.
Sam wybrałem model Samsunga 55MU7002 za 4tyś i jestem zadowolony.

Wszystko zależy od budżetu, jeżeli wydać 5tyś to nie problem to pewnie brałbym sonego 55XE9005 lub dozbierał na Oleda, powinny spaść ceny za dwa, trzy miesiące.
 

1986lukasz

New member
Oled to inna sprawa. Syn ma oleda i obraz jest żyleta, brak jakichkolwiek powidoków czy wypaleń, tv ma już ponad rok.

Tak jak pisalem w pierwszym poście, zależy mi wyłącznie na bdb obrazie, nie koniecznie musi to być oled. Z yt bede korzystał tylko żeby wnukom puszczać bajki.
 

strazakp

Banned
Oled to inna sprawa. Syn ma oleda i obraz jest żyleta, brak jakichkolwiek powidoków czy wypaleń, tv ma już ponad rok.

Tak jak pisalem w pierwszym poście, zależy mi wyłącznie na bdb obrazie, nie koniecznie musi to być oled. Z yt bede korzystał tylko żeby wnukom puszczać bajki.

"....tv ma już ponad rok" :) Ale czasy nastały że posiadanie tv i jego brak awsryjnosci przez rok to już wyczyn ;-) No cóż dziś faktycznie tv nie będą jak żywotne jak kiedyś. Ja mam tv Samsung który ma 10lat i zero problemów a nawet jakość obrazu bije wiele dzisiejszych modeli klasy średniej.
 

strazakp

Banned
W Saturn jest teraz Rabat technologiczny i dostawa za free.
Panasonic 58ex700 kosztuje 3500zl....a to jest super cena za ten tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL od poniedziałku specjalna oferta "Podaj dalej - dobro wraca do Ciebie".
Super ceny i super radość z jakości z kropkami kwantowymi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na bajki dla wnuków wystarczą obydwa.
I też nie musisz przepłacać bo nawet modele 55" za 2450 zł doskonale sobie poradzą. Masz dwa modle w cenie jednego i każdy wnuk może mieć swój...
 
Do góry