65 cali do salonu

paki78

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5-6
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod lekkim skosem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY 55HX850
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, HDR w dobrej jakości
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna, tv sat
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? xbox, blu-ray
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy, gry, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? 2
16. Preferencje co do marki? sony, lg
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, brak płynności, zacinanie się systemu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50 na 50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000-8000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Myślę o Sony 65XE9005 czy to dobry wybór, aktualnie w promocji za 6700
 

barburian

New member
Bez reklam
A ja zdecydujesz się na 65 cali to oczywiście bierz 65XE9005 lub
Philipsa 65PUS8102 , ambilight w Philipsie fajnie powiększy Ci obraz na ścianie
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Do takiego molocha to raczej dobry projektor od Sony lub JVC bo nawet 85 cali będzie za mały z 5 metrów !!!!!!
 

omnia

New member
Philips moim zdaniem nie ma konkurencji w Twoim przypadku. Oba TV podane przez barburiana mają wygaszanie strefowe, ale faktem jest, że Philips wyróżnia się świetnym efektem ambilight i dlatego polecałbym właśnie 8102, a nie Soniaka. Android zdaje się jest w jednym i drugim modelu.
 

hadi2

New member
Planowałem na spokojnie podobny zakup od około 1,5 miesiąca gdy miałem awarię TV. Na szczęście była to drobna usterka. Gdy czekałem na opinię co do naprawy TV dokonałem zakupu TV TCL. Zakup w ciemno po dobrych opiniach na forum. Anulowałem transakcję, na szczęście, bo stary TV wrócił sprawny. Poszedłem ostatnio do sklepu i patrzę sobie przypadkiem na Sony 65XE 80.. Był najlepiej wyświetlającym TV w sklepie. Samsung, piękne barwy, ale jakoś taki dziwny. Philips niby ciekawy , ale bez przekonania. TCL 7... dla mnie porażka. Miałem kupić tego Sony, ale wrodzone skąpstwo skierowało mnie do neta , aby ceny sprawdzić. I okazja ! Doszedł właśnie do mnie Sony 65XE9005.
Zakupiłem w sonycentre w niedzielę z rabatem za 6750 PLN.
Doskonały obraz, sport rewelacyjnie, filmy 4K rewelacja. To jest to. Brak wsparcia dla dolby vision jedynie.
Nie wiem czy HDR10 się obroni, czy dolby vision przejmie władzę,ale na tę chwilę jest rewelacyjnie. Ustawienia zrobiłem wg zaleceń z yt.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL należy sprawdzać po kalibracji.
TCL ten model - masz dwa telewizory w cenie jednego Sony.
Sony w swojej klasie to bardzo dobry model.
Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu.
 

hadi2

New member
Ten Panasonic, który kupiłem u Ciebie gra również rewelacyjnie. Postawiłem obok. Sony jest lepszy, ale bez HDR nie widać rażącej różnicy. Panas okazuje się ma prawdopodobnie matrycę 100 Hz. Stary ale jary, jak i ja😀
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz nie mówi się stary, tylko w słusznym wieku.
Zaloguj sie w Klubie HDTV - dostaniesz kalibrację gratis.
 

maniek34

New member
kiki, a co byś powiedział o LG65UJ701V? Szukam jakiegoś smarta 65 cali stojący. Oglądanie głównie z Cyfrowego Polsatu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS6262 za 4150 zł
TCL 65P60 za 3950 zł
TCL 65C70 za 4999 zł
Samsung 65MU6102 za 4299 zł
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips 65PUS6412 to również bardzo ciekawe rozwiązanie w tej kategorii cenowej. I z tego co widzę, ma bardzo dobre opinie od użytkowników.
 
Do góry