TV do salonu 49-60 cali

sunder86

New member
Witam, poszukuję dobrego tv w cenie okolo 3000 zl.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12-15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2-2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 -4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od prawej strony wejscie balkonowe
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak, nowe mieszkanie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwość nagrywania na USB, Internet WiFi, sporo aplikacji, poniewaz nie chce byc ograniczany. Kiedys mialem LG w ktorym nie mozna bylo zainstalowac nowych aplikacji ktore pojawiaja sie na rynku jak Spotify.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?na poczatek TV antena i tv z internetu, moze pozniej kupie kablowke
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 tydzień, 5-6 weekend
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy (netflix, youtube, nie lubie zabardzo ogladac TV bo nic w niej nie ma)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tylko w zakresie serwisów audio-video (np. YT) tak cda, netfix, Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry? poki co nie
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 49-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ciezko powiedziec bo jestem zwyklym uzytkownikiem telewizora, nie znam sie az tak.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 (choc budzet to nie problem)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Glownie z aplikacji internetowych (YT, netflix, RMF, spotify)
23. Czy telewizor ma mieć 3D: niekoniecznie


Zaznacze na poczatek ze nie jestem jakims znawca, nawet jak czytajac forum nie rozrozniam czy czern jest dobra czy nie oraz czy ogladajac sport TV nie jest tak dynamiczny. Ja poprostu wlaczam telewizor i ogladam.

Rodzice maja LG jakiegos starszego i denerwuje mnie to ze po pewnym czasie nie moge zainstalowac Spotify, Kodi czy jakis innych nowszych aplikacji. Myslalem o TV z androidem ktory daje sporo mozliwosci do instalowania. Ale sa tez opinie ze dziala wolno, ze sie wiesza. W sumie to nie wiem czy kupowac TV i ewentualnie Andoid Boxa czy ludzie poprostu przesadzaja.

Jasne moge kupic TV za 2400zl albo za 4000zl tylko pytanie czy jest sesns dla mnie inwestowac 2x wiecej pieniedzy.I tez nie wiem jaka wielkosc. Siedzac od niego 2-2.5m czy 60 cali nie bedzie za duzy meczac ogladajacego.

Dlatego potrzebuje waszej porady najpierw co do wielkosci, jak to jest z waszego doswiadczenia. Pozniej jaki system najlepiej (Android czy cos innego plus ewentualny TV box)
A na koniec firmy i modele z uwzglednieniem tego czy faktycznie jest sens placic sporo za TV skoro nie jestem jakims znawca??

Mateusz

EDIT: co jeszcze moge dodac Philips i jego ambilight daje fajny efekt. Myslalem o nim ze na bialej scianie na ktorej bedzie wisial moze byc super
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Jak lubisz słabą czerń to może być. Matryca IPS
A ty oglądasz głównie wieczorem.Dla Ciebie raczej VA
 
Ostatnia edycja:

sunder86

New member
Glownie po pracy po 18-19, ale w weekendy tez.
Ogolnie TCL tez wyglada ok tylko jakos nie przemawia za mna ta marka.

Co do TV to szukam czegos uniwersalnego. Raz za czas jakis mecz ogladnac, czasami jak kumpel wpadnie z PS4. Wiec wiem ze nie kupie TV ktory bedzie do wszystkiego idealny.
 

bitt3r

New member
Generalnie sam poszukuje TV w podobnych wymaganiach i póki co ten jest na prowadzeniu ( netflix + ps4) :

TELEWIZOR PANASONIC VIERA TX-50EX700E

Nie wiem czasem czy nie będą go wycofywać ze sprzedaży niedługo.

Myślałem jeszcze nad tym:
Telewizor PHILIPS LED 49PUS656

ale matryca IPS i czytałem że wiąże się to ze słabą czernią. TV ma 120 HZ niby na papierze i ten Ambilight, ale zbyt dużo negatywnych opinii czytałem.
 

strazakp

Banned
Panasonic ex700 jak najbardziej godny polecenia jako tv do wszystkiego (filmy, sport, gry). Dobra czerń, naturalne kolory, super płynność obrazu do sportu, szybka i intuicyjna obsługa, sprawny i bezproblemowy Smart tv.
Osoby które kupują tv Panasonic są zadowolone. Ja polecam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz extra modele :
- Philips 55PUS6561 za 3099 zł
- TCL 55C70 za 2999 zł
- Thomson 55UC64 za 2499 zł
- TCL 55P60 za 2499 zł
- Hitachi 55HZT 66 za 2450 zł
- TCL 55S7906 za 2199 zł
- Philips 55PUS6262 za 2250 zł

TCL to teraz trzecia siła na świecie.
Jak będziesz niebieski masz specjalny pakiet jeszcze
 

bitt3r

New member
TX-50EX700E widzę że jest coraz ciężej dostępny w sklepach, jest to podyktowane tym że wkrótce pojawią się nowe modele? Warto zaczekać?
 

strazakp

Banned
TX-50EX700E widzę że jest coraz ciężej dostępny w sklepach, jest to podyktowane tym że wkrótce pojawią się nowe modele? Warto zaczekać?
Jeżeli masz okazję gdzieś jeszcze kupić ten tv to bierz. Nowe modele FX wejdą do naszych sklepów prawdopodobnie w maju i początkowo cena będzie wyższa. Ponadto nowych modeli ma być więcej niż do tej pory bo np będzie fx700, 720, 740, 780 . Trochę za dużo tego wg mnie. Prawdopodobnie będą one głównie na ips a nie va z czego Panasonic słynie i naprawdę jest to duży plus.
Jak masz gdzie kupić ex to bierz i nie czekaj na nowe modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS6561 za 3099 zł ma natywne 100 Hz a nie na niby...
Ambilight dla oka powoduje, że masz dużą lepszą czerń niż jest w rzeczywistości.
Do podanych warunków brałbym minimum 55".
TCL 55C7006 masz za 2999 zł na Va z pełnym pakietem.
 
Do góry