TV służący większość czasu jako monitor do PC

udarr

New member
Witam serdecznie,

Czy ktoś mógłby doradzić w sprawie zakupu telewizora, który 80% czasu będzie służyć jako monitor? Decyzja jeszcze nie została podjęta, chętnie wysłuchałbym za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Chciałbym zaznaczyć, że nie gram zupełnie w gry więc input lag rzędu 1-2ms nie jest czymś co mnie interesuje (natomiast nie chciałbym żeby mi smużył kursor myszki) stąd pomysł na telewizor (zwyczajnie jest tańszy z tego co zaobserwowałem). Monitor (tudzież telewizor) ma służyć głównie pracy (excel i inne biurowe sprawy) i rozrywce w rozumieniu przeglądania internetu i oglądania seriali (to już z większej odległości), kanałów internetowych, yt itd. Nawet mógłbym wykluczyć oglądanie konwencjonalnej telewizji chociaż to na pewno miły dodatek. Tylko teraz pytanie czy poza wyższym input lagiem telewior ma jeszcze jakieś wady w stosunku do monitora biorąc pod uwagę sposób użytkowania, który opisałem wczesniej? Bardzo mi zależy żeby sprzęt jak najmniej męczył oczy i tutaj jest moja główna obawa, czy monitor pod tym względem jest lepszy? Po prostu w pracy 8-10h patrzę w monitory więc chciałbym żeby sprzęt w domu jeszcze bardziej nie katował mi oczu. Celuję w przekątną rzędu 40-43", wydaje mi się, że da się to jeszcze z bliska ogarnąć wzrokiem i dzieląc ekran na 4 każda z ćwiartek ma sensowny rozmiar - tutaj chętnie wysłuchałbym Waszych opinii czy to co mówię ma sens. Czy w tym przypadku warto rozglądać się za zakrzywionym ekraniem? Mam wrażenie, że krawędzie wtedy nie będą tak uciekały ale może moje obawy są zbędne bo bo zwyczajnie nie korzystałem z ekranów do PC większych niż 24". Oczywiście trochę już podziałałem w tym kierunku i nawet na tym forum był polecany Philips 43PUS6501 tylko niestety (?) nie jest curved. Co do budżetu to chciałbym się zmieścić w 2500zł (chociaż tutaj klasycznie - jak da się mniej to rewelacja, nie jestem grafikiem i nie potrzebuję technologii z najwyższej półki) z możliwością rozszerzenia do 3000zł jeśli miałoby to naprawdę istotny wpływ na przykładowo wzrok. Oczywiście z racji zastosowania jako monitor w grę wchodzi tylko 4k. Czytałem jeszcze o chroma 4.4.4 rozumiem, że to raczej niezbędne aby poprawnie wyświetlać wszelkie czcionki? Jak można poznać czy dany sprzęt to posiada? Bardzo dziękuję za pomoc!

Kuba
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej - faktycznie tylko Philips da sobie radę 43PUS6501 za 2399 zł z kalibracją.
 

udarr

New member
Ktoś mógłby pomóc? Czy ten Philips jest najlepszym wyborem?

edit: Kiki wybacz, z jakiegoś powodu przeoczyłem Twoją odpowiedź, dziękuję bardzo
 
Ostatnia edycja:
Do góry