TV 4k 55" do +/- 2500zł

Caddy88

New member
Witam,

Wiem, że wymagania co do zakładanej ceny są nieco wygórowane i zdaje sobie sprawę, że na tym poziomie ciężko wymagać petardy, ale mega koneserem i wymagającym nie jestem. Chcę tylko odczuć różnicę w stosunku do tego co mam do tej pory i cieszyć się dobrym obrazem (dźwiękiem trochę też) na jakiś czas. Proszę o konkrety, które mogę znaleźć w obecnym czasie w ogólnodostępnych sieciach sprzedaży i Internecie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon ok. 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2, czasami 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost/lekki łuk
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce będzie padać na salon ze wschodu, telewizor nie będzie naświetlany przez słońce
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Manta LED 4004 40"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wyraźny ostry obraz, dobre kolory i kontrast, Bluetooth
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Vectra TV kablówka albo z dekodera albo przez CI+
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6h
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, sport (najczęściej żużel), dokumenty, tv info
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Youtube, Netflix, może FB itp.
14.Czy zamierzasz grać w gry? Na chwilę obecną nie, może kiedyś
15.Preferencje co do marki ? Bez znaczenia
16.Preferencje co do wielkości ? 55"
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niska paleta kolorów, opóźniona reakcja
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W dni robocze wieczory, weekend cały dzień
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/- 2,5tyś.
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie

Naczytałem i nasłuchałem się już mnóstwo o matrycach VA, IPS, tech. HDR itp. itd. ale nie chcę być mądrzejszy od Was, dlatego wybór całkowicie udzielam Wam.

Jako lamus rozważałem:
Samsung UE55MU6172
Philips 55PUS6262
LG LED 55UJ620V
lecz tak jak wspomniałem wyżej, marka dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia i przyjmę cokolwiek polecicie a jest w miare dostępne w sprzedaży.

Przy okazji pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Mianowicie co w obecnym wyborze TV, którego szukam jest lepsze pod kątem jakości obrazu - czy dekoder zew. Vectry podłączony przez kabel HDMI (jeśli tak to jaki konkretnie typ kabla aby osiągnąć najwyższą możliwą jakość) czy karta z modułem CI włożona do TV? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie i odczuje różnicę na tym typie sprzętu?

Dziękuję z góry
 

Caddy88

New member
Jakbyś trochę dołożył to za 2878 zł. masz z kodem rabatowym TCL 55C7026 w ME


To super cena za ten TV.

Dzięki za odp. Również go oglądałem lecz ostatnio sięgał on ceny w detalu 3499zł w sieciówce. Czyżby ceny tak dynamicznie się zmieniały? Pytam bo działam kompletnie w innej branży, ale wciąż handlowej :) Na plus z tego co się orientuję matryca VA (o ile w moich oczekiwaniach ma one uzasadnienie) oraz wbudowany soundbar (dźwięku nie sprawdzałem jakie ma walory w stosunku do innych)

Również przyjmuję panowie na klatę inne propozycje. Czy coś poza wspomnianym wyżej przez kolegę TCL LED 55C7026 może się równać w miarę moich wymagań sprzętowych i cenowych? Przypominam - nie zależy mi na zbytnio nadwyrężaniu portfela :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ceny się zmieniają bo nowe telewizory wchodzą na rynek ale dziwi mnie fakt że kiki nie schodzi z ceny :) już nie ma najlepszych cen na ten telewizor a co do tv to w tej cenie szału nie ma..tylko ten tcl...
 

Caddy88

New member
Ceny się zmieniają bo nowe telewizory wchodzą na rynek ale dziwi mnie fakt że kiki nie schodzi z ceny :) już nie ma najlepszych cen na ten telewizor a co do tv to w tej cenie szału nie ma..tylko ten tcl...

Chyba mnie przekonaliście do tego TCL. Chyba że ktoś wysunie jeszcze inną propozycję.
Wiecie jak uzyskać kod rabatowy do ME?

No i powracam do pytania z pierwszego postu odnośnie dekodera czy modułu CI+.
 

adambe

Member
No niestety, kod był tylko do wczoraj. To po prostu była promocja walentynkowa. Takie okazje to trzeba łapać jak tylko się pokażą. Teraz to już chyba Dzień Kobiet? Na drugie pytanie odpowiedź jest dość trudna.
Ale od początku. Przy takim dekoderze wystarczy zwykły ,solidny kabel HDMI. Jakość sygnału będzie zależała od klasy dekodera i myślę że wysokiej klasy dekoder wyświetli lepiej wyświetli obraz niż karta, ale może się mylę
:roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z bardzo dobrych :
TCL 55C70 za 2999 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Pilot do obsługi głosem gratis
Dostawa gratis
Uchwyt gratis
Wgranie wtyczek.
Musisz być niebieski, czyli zaloguj się w Klubie HDTV.

Philips 55PUS6262 za 2250 zł
TCL 55S7906 za 2199 zł
Hitachi 55HZT66 za 2450 zł
Philips 55PUS6561 za 3199 zł
Thomson 55UC64 za 2599 zł z pakietem
TCL 55P60 za 2499 zł z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mowa o TCL 55C7006 - czyli ten co dostał nagrodę Eisa jako najlepszy telewizor LCD w klasie cena do jakości. Tylko do niego jest pakiet gratisów.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV.
 

Caddy88

New member
A czym się różni 55C7026 od 55C7006? Bo szczerze dopiero teraz się zorientowałem, że to zupełnie dwa inne produkty.
 

mario44n

New member
Masz z bardzo dobrych :
TCL 55C70 za 2999 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Pilot do obsługi głosem gratis
Dostawa gratis
Uchwyt gratis
Wgranie wtyczek.
Musisz być niebieski, czyli zaloguj się w Klubie HDTV.

Philips 55PUS6262 za 2250 zł
TCL 55S7906 za 2199 zł
Hitachi 55HZT66 za 2450 zł
Philips 55PUS6561 za 3199 zł
Thomson 55UC64 za 2599 zł z pakietem
TCL 55P60 za 2499 zł z pakietem.

Podepnę się pod wątek. Który z powyższych będzie odpowiedni do podglądania monitoringu z 24 kamer. Budżet max 3000tys. Opcjonalnie gwarancja 3 lata.
Mam jeszcze te na oku:
LG LED 55UJ635V - 2350zł
LG LED 55UJ620V - 2250zł
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Oświeć nas jakież to są różnice, bo według specyfikacji ich nie ma.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/5d1f2f180

Tu akurat porównujesz 65 cali. 55 są tu:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/63bd2d4f2

Z tego wynika że ten z końcówką 26 ma lepsze parametry. Ale według przedstawiciela TCL-Polska nie ma różnicy pomiędzy tymi modelami. Końcówka 06 i 26 oznacza wg. niego jedynie kanały dystrybucyjne. W obu telewizorach jest matryca CSOT, ta która jest tu przedstawiona w modelu C7026.
Zresztą właśnie taki panel raportowali w swoich telewizorach ci, którzy kupili tv u kikiego , a on sprzedaje przecież model C7006. To by potwierdzało to co mówi przedstawiciel TCL-Polska
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55c7006 otrzymał nagrodę dla najlepszego telewizora LCD w Europie EISA Best Buy. Chcesz kupić inny kupuj , Twoja kasa , Twój wybór.
Pisałem o tym przynajmniej 100 razy i wystarczy !.
Cena 2899 zł z kalibracją Pilotem dostawą i uchwytem z okazji Igrzyska - jeszcze kilka dni.
 

kosimazaki12

New member
TCL 55c7006 otrzymał nagrodę dla najlepszego telewizora LCD w Europie EISA Best Buy. Chcesz kupić inny kupuj , Twoja kasa , Twój wybór.
Pisałem o tym przynajmniej 100 razy i wystarczy !.
Cena 2899 zł z kalibracją Pilotem dostawą i uchwytem z okazji Igrzyska - jeszcze kilka dni.

Prosiłem o podanie różnic, a nie o reklamę towaru.
 
Do góry