Jaki TV do 4500

Szy_mon

New member
Witam
Planuję zakup Tv do salonu. Pokój jest słoneczny. TV będzie oglądany przeważnie wieczorem w dzień bajki dla córki. Odległość od Tv około 3 m. Ważne by miał dobrze działający smart TV (netflix, youtube) i bez problemu odtwarzał filmy z napisami przez usb. Będzie podłączona kablówka przez moduł cl. TV głównie do oglądania filmów, seriali sport.
Obecnie nie posiadam żadnego TV
Który z tych modeli byłby najlepszy: (lub jaki polecacie?)
Samsung 55mu7052
LG 55SJ850
Panasonic TX-58EX703E (chyba najbardziej ubogi smart)

Mogę wydać max 4500 zł
Nie jestem przekonany do TV z androidem. Rodzice mają Philips 55pus7170/12 i w tym Tv android to porażka - często się zawiesza, wolne przełączanie kanałów.
Pozdrawiam
 

strazakp

Banned
Jeżeli Smart dla ciebie to głównie YouTube i Netflix to Panasonic będzie idealny bo choć jest tu ubogo to te aplikacje są i działają szybko i sprawnie.
Ponadto masz 58", ładny i plynny obraz.
Ten LG i Samsung też ma dobre opinie.
Philipsa sobie odpuść
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
strazakp - napisał

"Ze względu na spore zainteresowanie moja osoba na tym forum i tym jak szukam tv to postanowiłem założyć oddzielny temat Tak, kupiłem telewizor! Jest nim Panasonic 58dxe720 z Media Expert.
Zrobiłem to właśnie przed chwila i jadę do domu z zakupem w bagażniku.
Rozpakuje, uruchomię, przetestuje i opisze pierwsze wrażenia.
Postawiłem na tansza alternatywę i zobaczymy jak się sprawdzi. Jak się sprawdzi to zostanie a jak cos będzie nie tak to oddam do 14dni i dokladajac 700-1000zl kupie cos innego. "

----------------------------

"Przyszedłem rano z roboty z posatnowiłem nagrać krótki film z moich ustawień obrazu na tv i tego jak to wszystko widać. Filmik ma ok 10min i włąsnie go wrzycam na Yt to poźniej wrzuce link.
ponadto sprawdziłem sobie film na biueray z xbox...jakos ten film/jakosc nie zrobiła na mnie wow Moze to kwestia jakichs ustawien bo na moich ustawieniach (prawdziwe kino) jest gorzej niż na fabrycznych (kinowy). Jak uruchamiłem z usb "włądce Pierscieni" w blueray to jest całkiem OK.
Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale...


Ogólnie jezeli chodzi o wielkosc tv to nie spodziewałem sie ze tak szybko przywykne to 58" tzn ze tak mi sie oczy szybko przyzwyczjają...juz bym chciał 65" )) "
----------------------------
"Juz zwrócony Klamka zapadła i Panasa juz nie ma....i nie będzie...raczej "
----------------------------
Nie żałuję przygody z Panasonikiem i nie zaluje ze go oddalem.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1371211-post985.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, smart bardzo ubogi na Panasonic.
W klasie cenowej masz extra :
- Philips 55PUS7502 za 4199 zł
- Sony 55XE8505 za 4099 zł
- TCL 55X2 Qled za 3999 zł
- Samsung 55MU7002 za 3999 zł
 

strazakp

Banned
strazakp - napisał

"Ze względu na spore zainteresowanie moja osoba na tym forum i tym jak szukam tv to postanowiłem założyć oddzielny temat Tak, kupiłem telewizor! Jest nim Panasonic 58dxe720 z Media Expert.
Zrobiłem to właśnie przed chwila i jadę do domu z zakupem w bagażniku.
Rozpakuje, uruchomię, przetestuje i opisze pierwsze wrażenia.
Postawiłem na tansza alternatywę i zobaczymy jak się sprawdzi. Jak się sprawdzi to zostanie a jak cos będzie nie tak to oddam do 14dni i dokladajac 700-1000zl kupie cos innego. "

----------------------------

"Przyszedłem rano z roboty z posatnowiłem nagrać krótki film z moich ustawień obrazu na tv i tego jak to wszystko widać. Filmik ma ok 10min i włąsnie go wrzycam na Yt to poźniej wrzuce link.
ponadto sprawdziłem sobie film na biueray z xbox...jakos ten film/jakosc nie zrobiła na mnie wow Moze to kwestia jakichs ustawien bo na moich ustawieniach (prawdziwe kino) jest gorzej niż na fabrycznych (kinowy). Jak uruchamiłem z usb "włądce Pierscieni" w blueray to jest całkiem OK.
Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale...


Ogólnie jezeli chodzi o wielkosc tv to nie spodziewałem sie ze tak szybko przywykne to 58" tzn ze tak mi sie oczy szybko przyzwyczjają...juz bym chciał 65" )) "
----------------------------
"Juz zwrócony Klamka zapadła i Panasa juz nie ma....i nie będzie...raczej "
----------------------------
Nie żałuję przygody z Panasonikiem i nie zaluje ze go oddalem.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1371211-post985.html

Brawo Ty!!! Hehehe
Przypomnij jeszcze to co napisałem o Sony kiedy to padła mi matryca i o moich warzwniach z oglądania sportu na 100hz telewizorze.
Proszę o częstsze przypominanie moch wpisów bo są one dowodem na to że człowiek uczy się na doświadczeniach a nie na suchych wpisach osób które nie rzadko mają w tym jakiś biznes.
Panasonic i tak będzie przeze mnie mocno polecany bo jest to bdb sprzęt za rozsądną cenę który oferuje więcej i jest skierowany do wąskiego grona ludzi.
Panasonic ma już 100 lat....a ciekawe jak będzie z TCL :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Jeżeli chcesz sprawdzony przez wiele osób sprzęt i pewność że są one zadowolone to wybierz mu7000 jeżeli chcesz mieć ciut lepszy Smart lub ex700 jeżeli chcesz mieć pewność dobrej jakości obrazu i super płynność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W USA już Panasonic na zero sprzedaży telewizorów -więc nigdy nie wiadomo kto jest jest i kto będzie, zresztą chyba mało kogo obchodzi dziś co będzie za sto lat .
Modele podane są bardzo dobre w klasie cenowej, a biorąc całokształt lepsze od Panasonica.
A jeśli ktoś chce tylko Panasonica - to jego wybór.
 

strazakp

Banned
W USA już Panasonic na zero sprzedaży telewizorów -więc nigdy nie wiadomo kto jest jest i kto będzie, zresztą chyba mało kogo obchodzi dziś co będzie za sto lat .
Modele podane są bardzo dobre w klasie cenowej, a biorąc całokształt lepsze od Panasonica.
A jeśli ktoś chce tylko Panasonica - to jego wybór.

Zapomniałeś napisać że wg ciebie lepsze od Panasonica.

Porównywanie USA do Europy jest śmieszne bo tam jest specyficzny klient. Oni lubią iPhony które u nas są mega drogie i wcale nie atrakcyjne. Podobnie jest z motoryzacja ale powoli przechodzą na tą z Europy.
 
Ostatnia edycja:

Szy_mon

New member
A jak sprawuje się Android w tym TCL X2?
Mam złe wrażenia co do tego systemu na tv. Rodzice mają philipsa i mi Android w tym tv nie odpowiada. Wszystko chodzi powoli często się wiesza.
 

agricola

New member
Philips, który znalazłeś to jest telewizor właściwie sprzed 3 lat i faktycznie nie ma sensu go kupować. Natomiast kiki polecił Ci fajnego następce rocznik 2017 (7502) i ten jest już faktycznie warty rozważenia. Odnośnie TCL - ja bym się dwa razy nad nim zastanowił.
 

strazakp

Banned
A ja bym się dwa a nawet trzy razy zastanawiał nad Philips i TCL. Wg mnie dużo lepszym wyborem będzie Samsung, Panasonic i LG.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z androidem należy rozróżnić 2 rzeczy.
1. Wolne działanie, dotyczy starszych modeli TV Sony i Philipsa. Obecne modele szczególnie TCL działają bardzo szybko i tu nie ma mowy o żadnym zawieszaniu.
1. Błędy w oprogramowaniu. Te akurat dotyczą konkretnych softów w szczególności androida 7 i dotyczą wszystkich modeli Sony, Philipsa i TCL-a, może nawet tego ostatnie najbardziej lub najwięcej o tym na tym forum bo to główne miejsce dystrybucji w Polsce tej marki. Należy pamiętać, że w ostatnich miesiącach wyszło chyba z 5-7 softów i należy się spodziewać następnych. Na pewno da się wybrać softy z funkcjonalnością przewyższającą wszystkie inne systemy (zawsze można wgrać bezpieczną 6-tkę). Pytanie tylko czy jest to system dla każdego, w pewnych przypadkach (np. osoby starsze) zdecydowałbym się na Tizena lub w ostateczności Webosa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest tak jak pisałem, najwiėcej do powiedzenia mają Ci którzy nie widzieli tych telewizorów na oczy.
 

klonxxx

Banned
Z androidem należy rozróżnić 2 rzeczy.
1. Wolne działanie, dotyczy starszych modeli TV Sony i Philipsa. Obecne modele szczególnie TCL działają bardzo szybko i tu nie ma mowy o żadnym zawieszaniu.
1. Błędy w oprogramowaniu. Te akurat dotyczą konkretnych softów w szczególności androida 7 i dotyczą wszystkich modeli Sony, Philipsa i TCL-a, może nawet tego ostatnie najbardziej lub najwięcej o tym na tym forum bo to główne miejsce dystrybucji w Polsce tej marki. Należy pamiętać, że w ostatnich miesiącach wyszło chyba z 5-7 softów i należy się spodziewać następnych. Na pewno da się wybrać softy z funkcjonalnością przewyższającą wszystkie inne systemy (zawsze można wgrać bezpieczną 6-tkę). Pytanie tylko czy jest to system dla każdego, w pewnych przypadkach (np. osoby starsze) zdecydowałbym się na Tizena lub w ostateczności Webosa.

1.Android się nie zawiesza obecnie tylko na Sony .Philips ma trochę mniej bugów, a TCL i Thomson to porażka całkowita od początku...Poczytaj opinie na tym forum,na audiostereo i na ceneo .

2.Błędy w działaniu ma Philips oraz najwięcej bugów TCL ,każada firma modyfikuje androida pod swoje produkty i ich podzespoły (tak jak producenci smartfonów oraz tabletów).Takie durne wpisy że android wszędzie jest taki sam to czysty debilizm ....Android jest prosty i wygodny jeśli jest dopracowany, ale to nie przypadek że Samsung oraz LG nie mają go w swoich TV ...Jak nie masz co zrobić z czasem to kup TCL-a z androidem da ci zajęcie na smutne zimowe wieczory ....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kłamiesz i to perfidnie, bo niewidziałeś TCLa nawet na oczy.
Android się w TCL nie wiesza.
 
Do góry