55' do Xbox one X, do 5 tyś

koczol

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod lekkim skosem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? z możliwością powieszenia, ale nie jest to czynnik decydujący
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 40 cali FullHD
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, HDR w dobrej jakości, kodi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna, tv sat
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? xbox one s (w późniejszym czasie X), dekoder sat,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy, gry, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? często, Fifa online, reszta offline
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55" większy nie wejdzie do wnęki
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, brak płynności, zacinanie się systemu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4,5-5k
21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Rozważam zakup Samsunga UE55MU8002 lub Sony KD-55XE9005. Który z tych TV będzie lepszy? W którym HDR lepiej sie sprawuje? Docelowo mam zamiar kupic xboxa one X więc chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt.
Może jest jeszcze coś lepszego w tej cenie do kupienia?
 

Lettner123

New member
lepszy hdr od xe90 tylko xe93 będzie miał . Do konsoli wybrał bym sony xe90 z kolei na filmach lepiej poradzi sobie samsung .Kosztem slabszego hdr wybrał bym samsunga .Sprawdź jeszcze panasonica ex780
 

strazakp

Banned
Już nie chciałem proponować 58ex780 ;-) Ale czy on nie będzie ponad budżet????
Panasonic też będzie świetny bo i HDR i niski lag i bdb płynność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Oleda 55G910 za 3999 zł , albo 55B7 za 6499 zł , zwrot kasy z LG Polska 200 zł, głośnik gratis, dostawa gratis, kalibracja gratis.
 

koczol

New member
Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Nie ukrywam, że Samsung Mu8002 najbardziej mi pasuje ze względu na cenę. Gdyby była bardzo duża różnica w jakości obrazu, to byłbym skłonny dołożyć do XE90, lecz z tego co widzę nie jest to kolosanlny przeskok.
Pytanie jak ma się ten Panasonic EX780 do Samsunga? W testach, aż tak dobrze, np HDR nie wypada jak w Samsungu. Fakt dodatkowe 3 cale to jest plus, ale chyba nie jedyny, że go polecacie?

@kiki Oled za ponad 6k odpada, a full HD za niecale 4 mnie nie interesuje. Gdyby kosztowało to trochę mniej to bym się zastanowił.
 

strazakp

Banned
No jeżeli tv ma być pod xox to fullhd absolutnie odpada.
Samsung teoretycznie HDR ma najlepszy ale ten podawany w specyfikacji producenta to najwyższa dostarczana tylko przez chwilę. Zresztą ten cały HDR dla mnie to głównie marketing. Jak masz XOX i będziesz miał dobry tv 4k to już będzie efekt Wow, pod warunkiem że wrzucisz dobrą grę w 4k.
Dodam jeszcze że jeżeli chodzi o konsole Xbox to producent mocno zachwala sobie telewizory LG pod te konsole :)
Owszem ten Samsung jest fajny i nawet model mu7000 byłby też OK.
Czy lepszy będzie ex780???? Nie wiem ale ten Panasonic to naprawdę super sprzęt i również nada się pod konsole ale też filmy i na pewno sport. Panasonic za cel postawił naturalne odwzorowanie kolorów. 3" to jest różnica bo sam miałem okazję się przekonać.
 

Lettner123

New member
Kurcze ciężka sprawa .Nie masz kasy na oleda a szkoda wydawać 5k na LED .Wybrał bym samsunga ze względu na cenę albo najlepiej poczekaj za 2 miesiące kupisz OLED LGB7 i będziesz mega zadowolony
 

koczol

New member
Kurcze ciężka sprawa .Nie masz kasy na oleda a szkoda wydawać 5k na LED .Wybrał bym samsunga ze względu na cenę albo najlepiej poczekaj za 2 miesiące kupisz OLED LGB7 i będziesz mega zadowolony

Powiem szczerze, że czekam już od połowy 2017 :-o
Najpierw stwierdziłem, że poczekam aż ledy z 2017 stanieją. Poczekałem... Teraz znowu czekać na OLEDA? Hmm. Napewno OLED wymiótł by LED'ową konkurencję, ale jak narazie za duży koszt.
Myślę, że kupię Samsunga. Przy moim starym Philipsie fullhd to i tak będzie przeskok, a przynajmniej jak w przyszłości zmienię TV na OLEDa to znowu będzie efekt WOW.

Za jakiś czas się odezwę czy był to dobry zakup.
Dzięki za pomoc ;)
 

strazakp

Banned
No jeżeli tv ma być pod xox to fullhd absolutnie odpada.
Samsung teoretycznie HDR ma najlepszy ale ten podawany w specyfikacji producenta to najwyższa dostarczana tylko przez chwilę. Zresztą ten cały HDR dla mnie to głównie marketing. Jak masz XOX i będziesz miał dobry tv 4k to już będzie efekt Wow, pod warunkiem że wrzucisz dobrą grę w 4k.
Dodam jeszcze że jeżeli chodzi o konsole Xbox to producent mocno zachwala sobie telewizory LG pod te konsole :)
Owszem ten Samsung jest fajny i nawet model mu7000 byłby też OK.
Czy lepszy będzie ex780???? Nie wiem ale ten Panasonic to naprawdę super sprzęt i również nada się pod konsole ale też filmy i na pewno sport. Panasonic za cel postawił naturalne odwzorowanie kolorów. 3" to jest różnica bo sam miałem okazję się przekonać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bierz Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł z kropkami kwantowymi. Ma wszystko czego szukasz . I mieści się w kasie.
 

SeBaLy

New member
Powiem szczerze, że czekam już od połowy 2017 :-o
Najpierw stwierdziłem, że poczekam aż ledy z 2017 stanieją. Poczekałem... Teraz znowu czekać na OLEDA? Hmm. Napewno OLED wymiótł by LED'ową konkurencję, ale jak narazie za duży koszt.
Myślę, że kupię Samsunga. Przy moim starym Philipsie fullhd to i tak będzie przeskok, a przynajmniej jak w przyszłości zmienię TV na OLEDa to znowu będzie efekt WOW.

Za jakiś czas się odezwę czy był to dobry zakup.
Dzięki za pomoc ;)

Sam zastanawiam się nad oled lg b7 ale niestety się zniechęciłem gdyż jest wiele negatywnych opinii na temat wypaleń ekranu i odrzucaniu reklamacji ze strony LG a to już jest kpina żeby wydać na tv powyżej 10.tys. po czym nawet jak dostaniemy ze sklepu wadliwy egzemplarz lg odrzuca reklamacje tłumacząc że to naturalne zjawisko w tej technologi także lepiej weź jakiś sprawdzony QLED z HDR.
 
Ostatnia edycja:

WSE

New member
Osobiscie uzywam TCL X2 65 cali pod PS 4 pro i xboxa one x i jestem bardzo zadowolony masz masz Qleda tyle ze 60 hz a do konsoli wiecej i tak nie jest potrzebne input lag chyba tez niezbyt wysoki bo ja w rozgrywkach po sieci nie odczuwam go. . Zerknij moze na wersje 55 cali zmiescisz sie z kasa . Jakosciowo TV napewno nie odbiega od bardziej znanych marek a nawet wiekszosc cenowo majac bardziej znane logo jest w tyle za tymi TV.
OLED fajna sprawa ja tez jednak nie zdecydowałem sie na niego bojac sie o wypalenia co w moim wypadku nie było wielka sztuka na Plazmie Panasonica p50st30 - wiem jak to wkurza gdy sie patrzy na TV i zamiast zwracac uwage na film program widzi sie wypalenie - co przy konsoli i calonocnym katowaniu np GTA 5 jest bardzo prawdopodobnym.
Zerknij na X2 w 55 calach zmiescisz sie w budżecie
 

adambe

Member
Jeśli nie zależy Ci na rozbudowanym smarcie to nagnij trochę budżet i bierz Panasa 58ex780
Masz 3 cale więcej i super tv.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL z serii X2 - to właśnie target przy tych warunkach.
I jakość , dźwięk, możliwości, obsługa jest nieporównywalnie lepsza niż Panasonic.
 

strazakp

Banned
Obecnie w Saturn jest rabat technologiczny i wysyłka za free.
Polecam Panasonic 58ex700 za 3500 zl a jak masz ok 5000 zł to masz super model 58ex780 za 5200 zł. Są to bdb ceny za te tv.
 
Do góry