Smart TV 4K 49-55" do 3000 zł

spAi

New member
Witam wszystkich użytkowników. Stanąłem przed faktem wyboru telewizora. Od jakiegoś czasu czytam forum, śledzę podobne wątki, aczkolwiek prosiłbym o poradę odnośnie modelu już stricte w moim przypadku. Poniżej kilka faktów:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2,5 m x 2,6 m (6,5 m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 200-215 cm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost lub pod delikatnym kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jest taka i taka możliwość, aczkolwiek raczej stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój dobrze zacieniony, słońce nie przeszkadza.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie jakiś stary Samsung HDReady 21".
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - ekran 4K, dobrze by było gdyby miał matrycę > 60 Hz, szybki i sprawny OS
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna, YT, Netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? NAS (Synology), dyski twarde, PS4 Pro, w przyszłości może jakiś soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok. 3-4 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, YT, sport, gry, nagrania z GoPro
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Czasami, aczkolwiek wolę to robić na PC/smartfonie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, w planach jest PS4 Pro
16. Preferencje co do marki? Jeżeli chodzi o elektronikę, to zawsze byłem fanem sprzętów Samsunga, aczkolwiek nie upieram się. Preferuję jednak bardziej znane firmy - Samsung, Sony, LG, Panasonic, Philips
17. Preferencje co do wielkości? Przy tej odległości (ok. 2 m) chyba najlepszym rozwiązaniem było by 49", ale dopuszczam opcję max 55".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nienaturalne, blade kolory, brak płynności obsługi, zawieszanie się, efekt smużenia i przycinania w dynamicznych filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami, czasem dziecko obejrzy jakąś bajkę w ciągu dnia.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie, nie potrzebuję 3D.

Sytuacja wygląda mniej więcej tak, jak powyżej. Przygodę z poszukiwaniami rozpocząłem od obejrzenia u rodziny Samsunga 49KU6400, który całkiem przypadł mi do gustu. Potem przedzierając się przez różne fora, testy i recenzje natrafiłem na informacje nt. zastosowania różnych typów matryc i że lepiej celować już w więcej niż 60 Hz, stąd zainteresowanie modelami 49KS7000 i KS8000. Te niestety są już nie do dostania. Dlatego też zacząłem się zapoznawać z nowymi seriami. W 49MU7002T jest matryca 60 Hz, a wersja 55" ze 120 Hz jest sporo ponad widełkami cenowymi (~4000 zł). Czytając forum zauważyłem, że w podobnych sytuacjach polecacie także Panasonica TX-50EX700E i Philipsa 49PUS6561. Dziś robiąc rundkę po elektromarketach, żeby zobaczyć sprzęt na żywo sprzedawca po opisaniu sytuacji polecał LG 49SJ800V (podobno 100 Hz). Nastawiałem się wstępnie na Tizena z uwagi na prędkość działania i dostępność aplikacji, lecz ten webOS LG też prezentował się dziś całkiem nieźle. Zależy mi także na sprawnie działającym Screen Mirroringu - pokazywanie na dużym ekranie projektów i zdjęć z telefonu. A zatem podsumowując wstępny wybór zawęziłem do:

1. Samsung 49KU6400
2. Samsung 49MU700T
3. Panasonic TX-50EX700E
4. Philips 49PUS6561
5. LG 49SJ800V

Co w tej półce cenowej (do 3000 zł) spełniało by wszystkie wymagania i było by najlepszym wyborem? Któryś model z powyższych, czy może jeszcze coś innego? Nie musi być to koniecznie tegoroczny model - lubię wycisnąć max ze sprzętu w danym przedziale cenowym. Aha jeszcze jedna ważna kwestia - obowiązkowa faktura 23% VAT. Liczę na Waszą pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

igor_krk

New member
Witam, mam podobny problem jednak mam już z góry wybrane modele bez możliwości jakiejkolwiek modyfikacji i proszę o poradę który wybrać najlepiej:

- Panasonic 50EX700 (VA)

- Sony 49XE7005 (IPS) VS Sony 55XE7005 (VA)

Odległość od telewizora jakieś 3-3,5 metra, pomieszczenie dość dobrze oświetlone - lampy, ledy, sufit podwieszany etc. (nigdy nie oglądam TV w nocy po ciemku) - przeznaczenie to głownie filmy akcji, stare filmy bądź filmy wojenne - podłączone pod kino domowe więc dźwięk nie ma znaczenia. Smart przydatny aczkolwiek nie będzie w użytku codziennie. Bez sportu i konsoli. Zależy mi na jak najlepszym obrazie oraz oczywiście niskiej cenie:) Po przeczytaniu opinii przyznaje że trochę 'boję się' matrycy IPS.

Z góry bardzo dziękuję za porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 49 C70 za 2799 zł
Philips 49PUS6482 za 2950 zł
TCL 49P60 za 2199 zł
Philips 49PUS6561 za 2899 zł
TCl 50S7906 za 1999 zł
 

adambe

Member
Panasonic ex700. Philipsa sobie odpuść.

Tak, tylko że za te same pieniądze w TCL-u ma 55 cali.

Lepsze oceny w testach, android na pokładzie, audio to już jest przepaść na korzyść TCL.
O takich drobiazgach jak głosowy pilot z wirtualną myszką (bardzo przydatna ) to nawet nie ma co wspominać.
Nie bez powodu ten tv. jest uważany za najlepszy tv. w tej klasie cenowej
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam, mam podobny problem jednak mam już z góry wybrane modele bez możliwości jakiejkolwiek modyfikacji i proszę o poradę który wybrać najlepiej:

- Panasonic 50EX700 (VA)

- Sony 49XE7005 (IPS) VS Sony 55XE7005 (VA)

Odległość od telewizora jakieś 3-3,5 metra, pomieszczenie dość dobrze oświetlone - lampy, ledy, sufit podwieszany etc. (nigdy nie oglądam TV w nocy po ciemku) - przeznaczenie to głownie filmy akcji, stare filmy bądź filmy wojenne - podłączone pod kino domowe więc dźwięk nie ma znaczenia. Smart przydatny aczkolwiek nie będzie w użytku codziennie. Bez sportu i konsoli. Zależy mi na jak najlepszym obrazie oraz oczywiście niskiej cenie:) Po przeczytaniu opinii przyznaje że trochę 'boję się' matrycy IPS.

Z góry bardzo dziękuję za porady.

Bez dwóch zdań z tej odległości zawsze wygra największy, te 55 cali to minimum.
 
Widzę że sami "wyznawcy" TCLa. W sklepie TCL wcale nie robi wrażenia (porównując obraz np z SONY to TCL jest poprostu ciemny).
 
Matryca 55C7026 przy każdym SONY świeci słabo. Dlatego nie rozumiem skąd zachwyt nad tym modelem. W sklepie wszystko jest ustawione na max zwykle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy w jakim sklepie...
W klasie cena do jakości TCL to najlepszy telewizor w Europie ( EISA Best Buy)
Po kalibracji gra bardzo dobrze !
 

Mangus112

New member
lukzak2298 co będzie lepsze tcl 55C7026 czy SONY KD-55XE7005

Obraz powinien być porównywalny oba mają VA/60hz.
Sony: w testach syntetycznych lepsza płynność, dobry kontrast,
TCL: 10bit matryca więc lepsze kolory w HDR, oraz funkcje wygaszania lokalnego.
Jeśli chodzi o multimedia:
Sony: szybki ale ubogi smart z podstawowymi aplikacjami.
TCL: android TV - masa aplikacji, gorzej ze stabilnością.
EDIT: w tej cenie jest jeszcze 58MU6122/6192
VA/60hz, szybki tiznen z duża ilością aplikacji, 3 cale większy ekran, podświetlenie direct led.
 
Do góry