Jaki TV do 10k pln rozmiar 65-75 cali ?

nasdaq

New member
Witam serdecznie,
pytanie jak w tytule.
Obecnie korzystam z plazmy Panasonica VT i jestem bardzo zadowolony. Pora jednak zwiększyć rozmiar telewizora.
Parę danych:
Odległość do oglądania 5 metrów. W 95 procentach oglądanie na wprost telewizora. Zrodło zewnętrzne platforma nc plus. TV głównie do oglądania sportu - głównie piłka nożna a także czasem do filmów. Wszystko z nc plus. Zero PS.
Właściwie wybór w tej cenie wydawał się prosty a mianowicie Sony KD-65XE9005 którego można kupić za około 7,5k pln. Matryca VA z podświetleniem direct LED i w zasadzie w tej cenie najlepszy wybór. Wiem że jest ten TV w wersji 75 cali ale z ceną zdecydowanie powyżej budżetu bo 15k....
Ostatnio jednak natrafiłem na Sony KD 75XE8596 oraz Panasonica 75 cali w cenie 10k (nie mogę znaleźć teraz symbolu) - oczywiście te obydwa TV z podświetleniem krawędziowym IPS.
Pytanie o doradzenie co wybrać :) Wiem ze sam finalnie muszę zadecydować. Gdybym oglądał z 3 metrów byłoby łatwiej a tak z 5 metrów fajniej mieć 75 cali chociaż wiem że to kosztem czerni i pewnie ogólnie barw....
Co sądzicie ?
Pozdrawiam
Nasdaq
 

rafaaaal

Member
5 metrów to konkretna odległość aż się prosi o 75cali
W tej kwocie jest chyba tylko 75mu7002

Sony KD-65XE9005 jest jeszcze druga wersja 9305 co prawda bez direct led. Opinie są różne - jedni zarzucają 9005 za mało stref podświetlania. Jak zwykle ilu użytkowników tyle opinii:)

Jest jeszcze 65pus8102 - fajny model i ma więcej stref podświetlania.

Myślę, że w tej kwocie warto sobie zamówić prezentacje w domu i zdecydować na miejscu co będzie najlepsze:)

a i koledzy pewnie podrzucą ciekawe inne modele;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś brać zdecydowanie 75" za 9499 zł masz w promocji olimpijskiej TCLa 75C70 z całym pakietem, z dostawą do domu, montażem i uchwytem.
W klasie cena do jakości lepszego nie kupisz.
 
Do góry