Nowy TV 50-55" za około 3k

ichris

New member
Nowy TV 50-55" za około 3k (Xbox, Netflix)

Czas na zmianę TV, liczę na Was, że coś doradzicie :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głównie 1, czasem więcej 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - jeśli ogladam sam to na wprost, jak więcej to różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42ET5E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Płynny obraz w filmach, sporcie (piłka nożna), na konsoli, oraz aby działał Netflix bezproblemowo najlepiej po wifi, przyzwoity dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Telewizja satelitarna, część programów w HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder, konsola xbox project scorpio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową, ew. półmat przejdzie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, piłka nożna, wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - konsola tak, PC nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 50"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń, słabe kąty widzenia, brak płynności (wiem, ciężko pogodzić)
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najlepiej ~3k lub wstrzymanie się około 2 mieiące i wtedy 4 tys. jest możliwie ale na pewno nie więcej.

Dysponuje teraz kwotą około 3k ale nie mam ciśnienia aby już je wydać... Mogę poczekać aż pojawią się nowości to może obecnie znajdujące się na rynku TV potanieją. W zasadzie jedyne typy jakie mi przychodza myśl to:
- Philips PUS6412
- TLC C7006 lub TLC C7026 - w sumie nie wiem czym się różnią - trochę mnie zniechęca "losowość" producenta matrycy jaką można otrzymać.

Zastanawiam się czy do moich preferencji pasowałby LG OLED 55EG910V - aktualnie ponad budżet ale jakbym odłożył jeszcze trochę hajsu to może warto? Tylko, nie wiem czy pchać się w FHD...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto.
Cena dla niebieskich za 55G910 - 3999 zł z kalibracją i z dostawą.
TCL 55C70 za 3099 zł z pakietem.
Napisz na Pw dostaniesz info.
 

strazakp

Banned
A zastanów się nad Panasonic 58ex700. Masz 3" więcej a to już widać a tym bardziej jak masz 3m do tv. Chcesz mieć dobra płynność obrazu do sportu to tutaj masz. Chcesz mieć niski lag do grania w konsole to tutaj masz. Chcesz mieć dobry obraz szczególnie Wieczorek to tutaj masz (matryca VA). Chcesz mieć prosty ale bardzo stabilnie działający Smart TV to tutaj !wszystko (YouTube, Netflix, player, itp.). Cena normalna w sklepach to 3800-3900 ale jak złapiesz promocje (a takie już były kilka razy) to spokojnie kupisz za 3500zl. Osoby które zdecydowały się kupić ten model nie żałują .
 

ichris

New member
W sumie mam teraz Panasonica z którego jestem happy i ten nowy model również mi chodził po głowie. Jednak 50Hz matryca w tej cenie trochę zastanawia... Rozmiar spoko ale 55" to również dla mnie bardzo dużo i przeskok z 42" będzie szokujący ;)

Z tańszych mam dwie opcje:
- 55C70
- 55pus6561

Z droższych:
- LG OLED
- MU7002
- 58ex700

Kurde ciężki wybór ;p
 

rafaaaal

Member
Też się zastanawiałem nad Oledem i Samsungiem.
Obraz pewnie przemawia za Oledem. Jak z daleka oglądasz do FHD w zupełności wystarcza.

Mi jednak zależało na 4k w TV i jakimś już HDR pod konsole dla tego wybrałem Samsunga. No i trochę się jednak obawiam tych wypaleń w oledach mimo że to niby bezpieczne już modele. To jednak wole poczekać, bo TV nie zmieniam za często.

Co nie wybierzesz na pewno będzie zadowolony wszystkie to fajne modele.
 

ichris

New member
Philips 55pus6561 kusi mnie trochę szybką matrycą IPS i potencjalnie szerszym kątem widzenia oraz Ambilightem. TV stanie na półce i za nim będzie biała ściana ale górna krawędź TV "spotka" się z "załamaniem" na ścianie, na której od tego miejsca zaczyna skos do sufitu. I tak się zastanawiam czy nie będzie to głupio wyglądać... Przy takiej ścianie chyba lepszy byłby Ambilight tylko na boki.
 

rafaaaal

Member
Słaba czerń i kontrast w matrycach IPS.

Ambilight nie jest tego warty. Chyba, że lubisz takie wodotryski :)
Ten model Philipsa wśród użytkowników ma bardzo dużo negatywnych opinii. Chociaż KIKI twierdzi, że poprawili błędy - to ryzyko zawsze jest po stronie kupującego, pewnie można oddać i tak dalej.
No jak chcesz :)

Wybierz z tych trzech:
- LG OLED
- MU7002
- 58ex700

albo poczekaj te 2/3 miesiące i obserwuj ceny.
 

strazakp

Banned
W sumie mam teraz Panasonica z którego jestem happy i ten nowy model również mi chodził po głowie. Jednak 50Hz matryca w tej cenie trochę zastanawia... Rozmiar spoko ale 55" to również dla mnie bardzo dużo i przeskok z 42" będzie szokujący ;)

Z tańszych mam dwie opcje:
- 55C70
- 55pus6561

Z droższych:
- LG OLED
- MU7002
- 58ex700

Kurde ciężki wybór ;p
Co ty piszesz???? 58" będzie szokiem????? Ja rok temu też przechodziłem z 40" na 58" i napiszę tak: mega banan na twarzy po powieszeniu na ścianie i odpaleniu obrazu :)
50hz zastanawia?????? Kolego, popytać ludzi na forum którzy to mają ten model Panasa i chyba nikt nie narzeka na słaba płynność a wręcz przeciwnie, każdy jest pod wrażeniem. Jest wiele modeli tv 100hz które mają mega problem z płynnością. Panasonic ma bardzo dobra elektronike tzw uplynniacze. Mam ten tv więc wiem co piszę a oglądam sporo sportu.

Ten model philipsa o którym piszesz to jeden z najgorszych modeli tego producenta (poczytaj obszerny wątek na tym forum). Ponadto ips to nie bardzo dobry wybór a szczególnie przy tańszych modelach tv. VA jest zdecydowanie lepszy.
HDR to tylko marketing a szczególnie jeżeli kupujesz tv do 4-5tys zł. O HDR można coś pomyśleć przy tv który będzie kosztował nieco drożej.

Jak nie Panasonic to ewentualnie pokisilbym się na mu7000
 
Ostatnia edycja:

Disk85

New member
Co ty piszesz???? 58" będzie szokiem????? Ja rok temu też przechodziłem z 40" na 58" i napiszę tak: mega banan na twarzy po powieszeniu na ścianie i odpaleniu obrazu :)
50hz zastanawia?????? Kolego, popytać ludzi na forum którzy to mają ten model Panasa i chyba nikt nie narzeka na słaba płynność a wręcz przeciwnie, każdy jest pod wrażeniem. Jest wiele modeli tv 100hz które mają mega problem z płynnością. Panasonic ma bardzo dobra elektronike tzw uplynniacze. Mam ten tv więc wiem co piszę a oglądam sporo sportu.

Ten model philipsa o którym piszesz to jeden z najgorszych modeli tego producenta (poczytaj obszerny wątek na tym forum). Ponadto ips to nie bardzo dobry wybór a szczególnie przy tańszych modelach tv. VA jest zdecydowanie lepszy.
HDR to tylko marketing a szczególnie jeżeli kupujesz tv do 4-5tys zł. O HDR można coś pomyśleć przy tv który będzie kosztował nieco drożej.

Jak nie Panasonic to ewentualnie pokisilbym się na mu7000




Mam 58ex700e od 2 tygodni i na płynnosc naprawde nie narzekam ( sport i ps4 ) i jakosc obrazu tez jest zadowalajaca w tej cenie, wiec goraco polecam.
 

ichris

New member
Oki, przekonaliście mnie :)

Ograniczam wybór do dwóch:

- Panas 58ex700e
- Samsung 55mu7002

Obczaje je w sklepie i wybiorę to co mi bardziej przypadnie do gustu.

Na zdjęciach bardzo fajnie wyglada Samsung MU8002 - opórcz designu różni się czymś istotnym in plus (bądź in minus)w poównaniu do do 7002? Drożej o około 3 stówy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obejrzyj na własne oczy to się przekonasz.
Zajdź do sklepu i założę się, że nie pokażesz modeli z daleka IPS vs VA.
Skoro tamte są fatalne ( jak niektórzy próbują je opisać) to pół sklepu powinno być fatalne !!!
Bo połowa telewizorów jest na IPS na świecie.
Najlepsze monitory na świecie są wyłącznie na IPS i nie słyszałem utyskiwań.

W klasie 4 tyś zł masz bardzo dobre modele:
- Sony 55XE8505 za 4150 zł
- Philips 55PUS8502 za 4099 zł
- LG Oled 55G910 za 3999 zł
- TCL 55X2 za 3999 zł z pakietem
- LG 55SJ850 za 4199 zł
 

strazakp

Banned
Obejrzyj na własne oczy to się przekonasz.
Zajdź do sklepu i założę się, że nie pokażesz modeli z daleka IPS vs VA.


Hehehe. Owszem w sklepie nie zobaczy różnicy ale już w domu i to przy braku światła to na pewno.
Miałem Sony na ips i mam Panasa na VA ....różnica absolutnie na korzyść VA! Ips to duże niedoświetlenia i szara czerń.
 

strazakp

Banned
Oki, przekonaliście mnie :)

Ograniczam wybór do dwóch:

- Panas 58ex700e
- Samsung 55mu7002

Obczaje je w sklepie i wybiorę to co mi bardziej przypadnie do gustu.

Na zdjęciach bardzo fajnie wyglada Samsung MU8002 - opórcz designu różni się czymś istotnym in plus (bądź in minus)w poównaniu do do 7002? Drożej o około 3 stówy...

I panas i Samsung będzie OK. Proponuje już nie szukać innych bo to dobre opcje. Udanego zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sklepie nie zobaczysz, w domu nie zobaczysz oczami duszy... tak...
W promocji olimpijskiej jest Philips Oled 55POS9002, Philips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi, TCL Qled 55 X2 i Oled LG 55B7.
Zakup na długie, długie lata.
Panasonic ze szczątkowymi aplikacjami to najsłabszy obecnie pomysł.
Ale kto zabroni bogatemu ....
 

ichris

New member
Teraz trochę napliłem się na UE55MU7052 :D Całkiem spoko wydaje się też TCL C70 i jest w dorbej cenie u Kikiego, ale trochę zniechęca "lottery panel". Ciekwe czy warto dopłacać ponad 1k do tego Samsunga 7052...
 

adambe

Member
Teraz trochę napliłem się na UE55MU7052 :D Całkiem spoko wydaje się też TCL C70 i jest w dorbej cenie u Kikiego, ale trochę zniechęca "lottery panel". Ciekwe czy warto dopłacać ponad 1k do tego Samsunga 7052...

Ja mam C 70 z panelem CSOT i uwierz mi że naprawdę jest ok. Nawet lepiej niż ok.
 
Do góry