Telewizor pod konsolę i nocne oglądanie

Newbie00

New member
Witajcie!
Od tygodnia rozglądam się za jakimś ciekawym telewizorem, który będzie przeznaczony dla mnie... Czytałem masę blogów, for, newsów etc. na temat matryc, input laga, podświetlania...
Jestem totalnie skołowany. Kiedy wpadnie mi w oko jakiś model, w internecie jest cała masa przeciw zakupowi tego właśnie modelu (w 90% przypadkach).
Pokładam w Was Drodzy Forumowicze, że pomożecie mi szczerze w wyborze sprzętu :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 (zmieni się na większe)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, kąty mało ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętnie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci, pokój od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz,4K, HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Telewizja kablowa/satelitarna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder, Xbox One S
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 5 do 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, wiadomości, przyrodnicze, sporadycznie sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 70% użytkowania TV
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 50"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brzydkie kolory, nierówne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? LG, Philips, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 tysiące - możliwość dorzucenia max. 500 zł.

Moje samodzielne wybory telewizora padły na takie sprzęty:
Philips 49PUS7502
Panasonic TX-50EX700E
Philips 55PUS6561

Niestety o Philipsach czytałem dużo negatywnych opinii... Czy mają pokrycie w rzeczywistości? Przyznam, że ambilight mnie zaczarował :)
Może Wy podrzucicie inne, ciekawe propozycje solidnych telewizorków pod wyżej wymienione moje predyspozycje? :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję!!
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Jeśli "Co Cię denerwuje w telewizorach? Brzydkie kolory, nierówne podświetlenie", to na pewno nigdy nie patrz na TV podświetlany EDGE LED. Ja proponuję, żebyś szukał czegoś z podświetleniem Direct LED.
 
Do góry