TV 55cali 4K cena raczej do 3000zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? szerokość pokoju 3,5m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z prawej strony na wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie w innym mieszkaniu toshiba 40cali
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - dobry ekran 4K, uruchamianie takich stron jak cda ale nie koniecznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? satelita
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV?
- Laptop
- pendrive
- dekoder NC+
- w przyszłości kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, kuchnia
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie niekoniecznie - ale może zacznę hihi :)
16. Preferencje co do marki? Nie wiem który producent jest najlepszy uważałem że Samsung ale nie stoję twardo przy nim (w sklepie polecano mi Samsung UE55MU6442UXXH)
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? białe poświaty przy napisach w filmie, nierównomierne podświetlenie, nienaturalne kolory,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorami, w weekend 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3k
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Większość osób wśród wymagań podają netflixa skoro to przyszłość albo jest tego warte czemu nie niech TV również ma taką funkcję.

Producenci wypuszczają po kilka modeli TV dla danej wielkości lub roździelczości że trudno się w tym odnaleźć.

Proszę o pomoc w wskazaniu najlepszego tv w cenie 3000zł (matryca, kolory, kontrast, oprogramowanie/wsparcie)

Dziękuje.
 

janusz

New member
Bez reklam
Może być też i ten Samsung, choć "uruchamianie takich stron jak cda" wskazywałoby na TV z androidem. Można też pomyśleć w tym budżecie o nieco większym rozmiarze 58-60 cali, a tu Samsungi 58 cali i 60 cali TCL P6046.
 

adambe

Member
Też miałem taki dylemat.
Po selekcji na placu boju pozostały 3 tv.
TCL 55C70
Samsung UE 58MU 6122
TCL 55P6046

Gdy cena 55C70 w ME spadła do 2999 wziąłem ten tv i jestem zadowolony. Ale myślę że dla Twoich potrzeb każdy z tych tv. spełni Twoje oczekiwania.
Raczej nie brał bym Samsunga UE55MU6442, bo nie wiadomo czy będzie miał matrycę VA, a taka bardziej odpowiada Twoim potrzebom.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma dużo lepsze wyposażenie.
Masz obsługę muszka wirtualną, obsługę głosową, Najlepsze aplikacje i największe możliwości multimedialne.
Masz dźwięk z głośników JBLa.
 
Ok dzięki za typy
Byłem wczoraj w sklepach i miałem nowe dwa typy:
TCL 55C7026 podobno matryca VA od SAMSUNGA podobno składany w Polsce w Żyrardowie nie wiem czy konkretnie ten model
Sony KD-55XE7077S podobno matryca VA ale jak teraz czytam opinie to podobno słaby smart i przeglądarka internetowa
+
Samsung UE55MU6442U podobno matryca VA

Co radzicie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL smart bardzo dobry, przeglądarka również.
Ma lepsze podświetlenie matrycy, dźwięk, aplikacje
 
OK czy ktoś wie ile ma Hz telewizor
TOSHIBA 40VL748
Jest to mój obecny TV i zastanawia mnie ile ma Hz czy 50 czy 100Hz.
Jeśli 50 to jest dobrze ponieważ do tej pory nie miałem uwag do obrazu gorzej jeśli 100Hz
 

adambe

Member
OK czy ktoś wie ile ma Hz telewizor
TOSHIBA 40VL748
Jest to mój obecny TV i zastanawia mnie ile ma Hz czy 50 czy 100Hz.
Jeśli 50 to jest dobrze ponieważ do tej pory nie miałem uwag do obrazu gorzej jeśli 100Hz

100hz.

Ale tym bym się nie przejmował. Ja też przed zakupem TCL-a miałem 100hz. plazmę Panasonica i nie widzę jakiejś różnicy w oglądzie transmisji sportowych .
Co więcej nikt kto u mnie widział ten tv nie narzekał na jakiś dyskomfort w oglądaniu np. meczu piłki nożnej.
Ale najlepiej jakbyś nagrał sobie na pena fragment jakiegoś meczu i obejrzał sobie to sam
 
OK
A z tymi TCL-ami to nie wiem który model
Czym różnią się modele
TCL 55C7006
TCL 55C7026

czy jeszcze inny do 3200zł ?

Czy ktoś może mi złożyć ofertę na powyższe modele ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55C7006 od 20.01 jest w specjalnej ofercie.Ten dostał nagrodę Eisa dla najlepszego LCD w Europie w klasie cena do jakości.
Cena dla niebieskich członków forum 3099 zł
- kalibracja profesjonalna gratis
- Pilot głosowy gratis
- Dostawa gratis
- prezent gratis
Napisz na PW dostaniesz info.
 
Mam tu test TCL 55C7006
TCL 55C7006 - test

A czym różni się model 55C7006 od 55C7026 ?
Który jest nowszy i ma lepsze podzespoły, bardziej dopracowany ?

Martwią mnie wada że tv należy oglądać na wprost.

Proszę o alternatywę na najlepszy IPS z matrycą 100/120 Hz ---> dobre kolory, dobre kąty.

Gdybym zeszedł z 4K na FHD to w tej cenie był by lepszy ekran ?

Zastanawia mnie jedna rzecz jeśli przewagą TCL jest stosunek cena do jakości to dlaczego on kosztuje tyle samo co Samsung UE55MU6442 który ma podobne parametry parametry.
 

janusz

New member
Bez reklam
Które parametry?
Nawet fizycznie się różnią na korzyść TCL-a tzn. obudowa i głośniki. Co nie znaczy, że Samsung nie ma zalet. TCL w tej samej cenie na papierze wygląda lepiej, a za Samsungiem przemawia marka.
 
A czym różni się model 55C7006 od 55C7026 ?
Który jest nowszy i ma lepsze podzespoły, bardziej dopracowany ?

Martwią mnie wada że tv należy oglądać na wprost.

Proszę o alternatywę na najlepszy IPS 55cali z matrycą 100/120 Hz ---> dobre kolory, dobre kąty.

Gdybym zeszedł z 4K na FHD to w tej cenie był by lepszy ekran ?

Już tv nie musi mieć super multimediów tylko ekran który jest dobry na wprost jak również pod kontem.

Teraz uświadomiłem sobie że osoba z którego będzie korzystała z TV, będzie zerkała na tv siedząc przy biurku pod kontem około 45 stopni lub jeszcze mniejszy kont 30stopni
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisaliśmy na ten temat dziesiątki razy.
TCL 7006 jest z nagrodą EISA - dla najlepszego telewizora w Europie w klasie cena do jakości.
Dla niebieskich masz najlepszą ceną i pakiet w komplecie.
 

adambe

Member
TCL ,ani żaden inny tv. z matrycą VA, nie za bardzo nadaje się do oglądania pod kątem
Owszem, coś tam będzie widać, ale kolory będą wyblakłe, obraz jak za mgłą

7006 i 7026 niczym się nie różnią. To świetny tv. ale jego chyba jedyną wadą są małe kąty widzenia
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Ja bym radził TCL-a,a sprawę oglądania ustawić tak żeby patrzeć na wprost lub pod małym kątem. Ja mam zawieszony tv na obrotowym uchwycie i ustawiam tv w zależności od potrzeb.
 
Do góry