Tv 55-60 cali do do 3200zl

ddlugii

New member
Witam zakladalem juz jeden temat ale ostatecznie nie zdecydowałem się.
Szukam Tv 55-60cali. Głównie będzie uzywany do gier na PS4, przekazów satelitarnych , oraz ogladania tv sat.

Co oglądałem i nad czym myślę
LG LED 55UJ701V
SONY LED KD-55XE7096
SAMSUNG LED UE55MU6102
Philips 55PUS6561
Samsung UE58MU6192 / Samsung UE58MU6122

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym mabyć telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? podczas grania 1-,5m podczas oglądania tv 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 40cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej 3 HDMI +USB+LAN+złącze tv kablowej i satelitarnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T + DVB-S + DVB-S2
10 .Jakie urządzenia ? PS4 + Dekoder sat HD + Kino domowe Sony.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Gry + Informacje + Sport + Muzyka
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli będzie mozliwość to na pewno nie raz skorzystam ale mam możiwość korzystania z internetu na ps4.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – Bardzo często.
16. Preferencje co do marki? – Zawsze najbardziej byłem za Sony lecz w tym momencie może to być każda marka.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali - 60 chciałbym 60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zbyt duży wybór dostepnych na rynku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głownie wieczorami lecz rodzina również w ciągu dnia czasem używa.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? dośc sporadycznie głównie w weekendy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś za 3299 zł masz Philipsa 55PUS6561 i tylko ten ma matrycę 100Hz. Jak będziesz niebieski - kalibracja gratis, dostawa gratis.
 

ddlugii

New member
czyli ten PHILIPS 55PUS6561 będzie najlepszy z wymienionych?

a co z tymi samsungami Samsung UE58MU6192 / Samsung UE58MU6122 są bardzo kiepskie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pozostałe masz 50 Hz i z dużo gorszymi multimediami.
Jeśli chcesz z bardzo dobrym podświetleniem i aplikacjami to masz TCLa 55C70 za 3099 zł z kalibracją i z dostawą.
Ma jeszcze obsługę głosem, pilot do obsługi głosowej, myszka wirtualna, Kodi, MxPlayer, Terrarium, HBO GO
 

ddlugii

New member
nie zależy mi na androidzie ani na funkcjach. Głownie chcę , żęby był dobry ekran i świetna jakość w grach oraz podczas oglądania sportu i ogólnie ogądania TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Sięgaj po Philipsa 55PUS6561 za 3299 zł z kalibracją , tylko zaloguj się
w Klubie HDTV .
 

ddlugii

New member
mówisz , że będzie to najlepszy tv w tej cenie do moich potrzeb?

a powiedz coś na temat PHILIPS LED 55PUS6412 lub LG 55UJ6517 ? też mają matrycę 100hz?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszego nie kupisz.
Jak Cię się nie spodoba wymienimy na inny dowolny.
Ale nikt do tej pory nie wymieniał, więc jestem spokojny.
 

adambe

Member
W tej cenie to tylko ten Philips albo TCL 55C70.

Philips matryca IPS , ale 100 hz, w TCL-u matryca VA ( lepsza czerń) a co za tym idzie lepszy obraz.
Philips ambilight, TCL lepszy wygląd i dzwięk. Co kto lubi.
Ja wybrałem TCL-a, bo dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu. Bałem się trochę o przekazy sportowe ale niepotrzebnie. Jak dla mnie jest ok. Oglądam ze sportu piłkę i koszykówkę i ten tv daje radę.
Android śmiga bez żadnych zastrzeżeń i nie mam zamiaru aktualizować do 7, no chyba że usuną wszystkie błędy, to wtedy może
 

janusz

New member
Bez reklam
Popieram adambe w 100%. To 2 najlepsze TV do 3,5 tys., jednak wybrałbym TCL-a, w końcu to najlepszy TV w Europie wg EISA. Niemniej Philips ma też sporo zalet i wybór trudny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ze 100Hz w klasie cenowej nie znajdziesz lepszego jak Philips 55PUS6561, a z 50 HZ nie znajdziesz lepszego jak TCL 55C70.
 

ddlugii

New member
mam dylemat bardzo podoba mi się Philips 55PUS6561 który ma 100hz i oglądam też Samsung UE58MU6192 który ma 50hz. A różnica w cenie jest 800zł. Czy róznica będzie aż taka duża do rzeczy jakich będę go używał?
 
Do góry