Koledzy forumowi - po 3 latach padł mi 7453-co polecicie nowego

Toshiba7453

New member
55 cali toshiby7453 ze strefowym led padł na dobre i poważnie:arrow::x (matryca-led) po 3,5 roku:!::x.
Przyzwyczaiłem sie że dobrze odtwarzał sd, divx, xvid, i inne słabsze sygnały.

W 1080P też dawał radę.

Ostatni rok nie miałem czasu często odwiedzać fora, bo byłem zajęty innymi sprawami, remontami, etc:?


Co byście mi polecili na cito... Aby nie zamienić siekierki na kijej. I też cieszyć się na równi sd jak i FHD
:szukaj:
Do tego równa lub lepsza czerń, input lag, scrolling, etc

Teraz budżet to 4-4,5 bo za szybką tracę na tv z tego wychodzi:)

Jest jakiś król? Jak w 2014 był Toshiba7453.

P.S- rozumiem że już nie ma żadnych zasad i reguł, czy to Toshiba, Panasonic czy ***************ung. To 2 lata bite i do bozi nalezy sie nastawiać na awaryjność<? A co wytrzyma dłużej to modlitwa lub łud szczęścia. Co kto lubi....?:blagam:
Z góry dziękuję szczerym ludziom za merytoryczna pomoc i dyskusję czy jest obecnie coś w tej cenie co zastąpi lukę. Oby nie wyrwę..
 

Toshiba7453

New member
A i nie zależy mi na 4k, bo zanim to zaczniemy wykorzystywać. To mi tv pewnie znów padnie na dobre:sad:

3d też mi jest zbędne. Tu miałem i tylko zimowego żołnierza obejrzałem przez 3 lata.

Ale... EURO SCART RGB by mógł mieć... I 60-65 cali jak by musiało być w co wątpię przy tych cenach to przyjmę
 

Toshiba7453

New member
Pokój mam od strony południowej, zacienionej. Ściana na której wisi nie jest bezpośrednio eksponowana słońcem w lato. Odległość od tv-kanapa ok4-5metrów. Lubie cieńkie ramki, oby nie była to jakaś lipa wizualna z grubasmi po 3cm na około
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb:
- TCL 55X2 za 3999 zł
- Philips 55PUS7502 za 4150 zł
- Sony 55XE8505 za 4099 zł
- LG 55Sj850 za 4199 zł
- Oled LG 55G910 za 3999 zł

- TCL 65P60 za 4199 zł
- Hitachi 65HZ6 za 4299 zł
- TCL 65C70 za 4999 zł
Kalibracja gratis jak będziesz niebieski.
 

Toshiba7453

New member
Dzięki Kiki.
Widzę że po tylu latach zostałeś chyba ty tu jedyny na tym forum co zawsze pomoże i chętnie doradzi :) Bardzo ci za to dziękuję ze swojej strony !

A tak nawiązując do tematu. Z tych tv co przedstawiłeś również podzielisz mój pierwszy pre-osąd że ten LG OLED bije chyba resztę na głowę? czy sie mylę?
I cena jakaś taka dziwnie niska jak na oledy. Wytłumaczył byś mi dlaczego np. ten oled bije resztę i czy któryś z przedstawionych tv mu chociaż dorównuje.
 

Toshiba7453

New member
KIKI i jeszcze jak byś mi odpowiedział osobno. I oczywiście prośba do kolegów znawców forum aby również się wypowiedzieli i podpowiedzieli.
Które z tv na poniższej liście są najsłabsze dla moich celów i do skreślenia. A które godne weryfikacji?
A może jest jakiś który biję całą poniższą stawkę zarówno w SD-FHD, czerni, kontraście, i ogólnie!

SONY KDL-65W855C
SAMSUNG UE70KU6000W
SHARP LC-55CUF8372ES
SONY KD-55X8505C
PANASONIC TX-55CX750E
PANASONIC TX-55DSU501
SONY KDL-55W805C
LG 55UH668V
SHARP LC-55CUF8372ES
 

Toshiba7453

New member
No jak to? Przecież soniacza SONY KD-55X8505C sam proponowałeś...???

A ten samsung: SAMSUNG UE70KU6000W ? Przecież on jest po 7-8 koła. Też jest słabiak?

Napisz szczerze kiki bardzo cię proszę bo ufam twojej wiedzy i nie będę podważać twego zdania ! Czy ten oled LG na prawdę bije wszystko co ty i ja wyszczególniliśmy? I skaluje sd też równie dobrze jak nieboszczyk toshiba7453?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie X8505, ale XE 805 a to ogromna różnica.
Jeśli chcesz duży ekran to bierze 75C70- model i 100 Hz i podświetleniem strefowym , z full wyposażeniem.
Samsung ma 50 Hz i to na dużym ekranie będzie widać.
Ale ile w końcu przeznaczasz max kasy ?
 

Toshiba7453

New member
XE 805 to tylko 55 cali.

Jednak żona teraz się dodatkowo upiera że 55cali będzie już zbyt mały. I skoro zmieniamy to przydał by się większy 65.

A czy ten soniacz ma mankamenty?: SONY KDL-65W855C ??

I ten też jest potężny jak popatrzałem 70cali: UE70KU6000W

Niech ktoś się wypowie, bo mi by się wydawało że to dobre modele z zeszłego rozdania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony fullhd raczej nie kupisz.
Samsung 70KU6000 z matrycą 50Hz jeszcze gorzej.

Ile masz max kasy bo podwyższasz przekątne ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To stary model ten Sony i raczej go nie kupisz .
Z bardzo dobrych wystarczy na TCLa 65c7 za 4999 zł z kalibracją , pilotem głosowym i dostawą.
Spełni Twoje oczekiwania i jakości i wyposażenia.
 

Toshiba7453

New member
Właśnie z rodziny ktos mi chciał odstąpić jedno roczny ten soniak 65 cala 855C... za 4,5 tysiaka. Dlatego pytałem czy to wypełni moją luke po 3,5 letniej Toshibie?

Jeżeli 65 cali Full HD bez 4 k, to tak szukam do 4,5 tysia, jeżeli 65 z 4k to do 5 tysi. Jeżeli Oled by sie jakis budżetowy znalazł w 65cal, tak do 7, to też napisz. Ale tu wątpię by tak tanio tej wielkości coś było.
P.S- ten TCL to nie czasami jest jakiś na pseudo niemieckich licencjach do marketów z chinskim sprzętem? Pytam bo ta marka jeszcze dwa lata temu nie była na forum poruszana zbyt często. Albo coś mi się już pierniczy:_)
Wolał bym wykluczyć z list taki wynalazek typu TCL... Może błędnie, ale jednak kojarzy mi się z jakimś silvercrestem czy inna marką marketową. Przepraszam jeżeli tak nie jest, bo wiem że wszystko teraz jest z chin i na chwilę. Ale jednak TCL bym nie chciał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja kasa Twój wybór.
TCL gra znacznie lepiej niż model sprzed dwóch lat Sony.
I jakość i multimedia i skalowanie a nawet dźwięk jest lepszy.
 
Do góry