Tv do 10k to jasnego salonu

kislawa

New member
Szukam czegoś na wymianę mojego Sharp 60 lc635 z ktorego ogólnie jestem bardzo zadowolony ale denerwuje mnie clouding i taka sobie czerń. Budżet max 10k, oczywiście im mniej tym lepiej. Wiec chce super czerni i ładnego hdr. Oglądałem 4 modele ale do każdego mam jakieś aleee i przy każdym martwi mnie to ze mam okna w telewizor :)

philips pus8102 - ładne, fajne, ale mam wątpliwości bo cena jest aż za dobra - jakie są wady? I hdr chyba nie jest jakiś super?

sony xe93 i 90 - kolory i hdr to bajka ale cloudning gorszy niż u mnie wiec chyba odpada

lg c7 boje się jak to będzie grało w dzień oraz wszyskich wad oled które są opisywane na forach. Obawiam się wydania ponad 10k na tv na który będę narzekał.

Nie mam telewizji wiec ten aspekt mnie nie interesuje, tv ma służyć tylko do konsoli, serwisów streamingowych i filmów.

TV obecnie jest używany z chromecastem do netflixa i youtube wiec dobrze aby nowy miał solidny os gdzie będzie to wszystko działało jak trzeba oraz chce dobrego odtwarzacza filmów z zewnetrznego hdd - obecnie używam med8era. Reszta w ankiecie.

Glosniki są nie ważne gdyż mam fidelio e5 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Obecnie mam 60 cali wiec jak zmienić to tylko na większy, myśle ze 75 to za dużo na ta odległość ale 65 brzmi rozsądnie.

ps rozważę wszystkie propozycje ale bardzo proszę nie proponować tcl ;)

Na koniec ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

5 m x 6m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

Niecałe 2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?

Zwykle 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju ?

Słońce jest na przeciwko tv - cała ściana okien.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?

60 cali sharp lc635

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

Full HD (filmy, konsola) i 4K (Netflix) i dużo youtube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

PS4, nintendo Switch, może niebawem Xbox x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?

3h, codziennie w weekendy czasem nawet 12h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy i seriale nic poniżej hd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

60% filmy i seriale, 40% gry.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Wieczorem.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Nie.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Tak.
 

barburian

New member
Bez reklam
Trochę uogólniasz moim zdaniem, przy takim podejściu do zakupu
to żadnego TV nie kupisz bo gdzieś na jednym widziałeś clouding a drugi za tani to znaczy że wadliwy skoro tani :) .
Miałem 65XE90 i żadnego cloudingu nie było , obecnie mam XE94 i też nie ma , Zastanów się też na wielkością ekranu - bo poniżej 2 m jesli oglądasz i wlaczysz HDR na bardzo jasnym TV to ból oczu murowany na 100% , ja bym chyba zjechał do 55 cali - i bym wybrał 55XE9305 lub 55C7V OLED
 

barburian

New member
Bez reklam
Kąty są ważne bo jak oglądasz TV pod kątem większym jak 30 stopni od środka ekranu to na matrycy VA masz utratę kolorów i kontrastu .
W OLED TV masz praktycznie pod każdym kątem obraz taki sam.
 

kislawa

New member
No wiadomo nerwica natręctw to moje drugie imię. Z tym za tani to trochę rządy a trochę zdziwcie ze taki dobry tv a o tyle tańszy od konkurencji :) Natomiast nie zgodzę się ze w sony nie widać cloudingu - xe93 testowałem u kumpla w domu i przy oglądaniu w ciemnościach widać poświaty, natomiast nie wiem na ile to kwestia konkretnego egzemplarza i jego ustawienia. Jeśli chodzi o wielkość to dzięki za opinie, faktycznie nie wiem jak hdr z takiej odległości się spisuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne hardcorowo, 65" przy 2m jak najbardziej. Proponuję właśnie się tego trzymać, szczególnie, że filmy HD, konsola, netflix.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

To teraz kwestia czy warto dopłacić 5 tysięcy do oleda jak pus8102 jest taki super?


Kup tego Philipsa przez Internet ja stwierdzisz że nie haloo coś to go możesz oddać w ciągu
14 dni , tylko nie zdejmuj naklejek i folii z ramki przez te 2 tyg bo mogą nie przyjąć zwrotu .
Wg. ustawy możesz bez podania przyczyny oddać kupując przez net.
A pozostałe 3,5 tyś z tych 10-ciu przeznacz na inne potrzeby
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też bym tak zrobił. Jak masz na Oleda - to nie kombinuj.
Oled to Oled !
Masz specjalną cenę z kalibracją.
 

kislawa

New member
Pus8102 wytestowany, matko boska co to jest za tragedia. Obraz nie ma detalu w czernich i szarościach, słaba plastyka, a najgorszy jest jego desing, ramą ze szczotkowanego ciemnego aluminium i do tego chromowane nóżki niczym złote klamki w domu u don Wasyla, sama obudowa jest słabo spasowana i tv jest po prostu brzydki. Jednak kupię 65c7
 
Do góry