nowy telewizor w przedziale 3,5-4,5tys zł z Androidem

PR0ximo

New member
Witam kolegów i koleżanki. Na wstępie zaznaczam iż już 3-4lata temu to forum pomogło mi dobrać mój 47calowy PHILIPS i nie zawiodłem się na tym wyborze. Jednak już latka mijają ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 15-18
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? określiłbym że mieszany styl 3-4m oraz 2m, zależy czy oglądam film albo mam podłączonego laptopa i muszę coś na nim zrobić
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? powiedzmy że po godzinie 10:30 słońce już nie ma prawa odbijać się w telewizorze ;)
7. Jaki masz obecnie telewizor? PHILIPS 47PFL4002
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? idealny do filmów, aby można było śmiało pograć na nim w PS4 oraz laptopie, KODI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Vectra, laptop, konsola a wszystko to pójdzie przez DENON AVR-X2000
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? amplituner
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? pon-pt 6-8h / sob-niedz 10-16h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie wykluczam
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? tak, 2-8h
16. Preferencje co do marki? brak,
17. Preferencje co do wielkości? 55-65, choć nie wiem czy 65 nie będzie za duży na to pomieszczenie ale biorę go pod uwagę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przycinanie podczas grania, brak płynności oraz zawieszanie się telewizora
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudnia i wieczory
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max. 4500 (ale jeśli znajdzie się coś w okolicy 3,5tys to też będzie dobrze)
21. Czy telewizor ma mieć 3D? NIE
22. Wi-Fi? Tak
23. ma mieć slot na karty SD? bez znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, możliwość podłączenia klawiatury
26. Rozdzielczość: 4K (mile widziane prawdziwe 4K)
27. Funkcje SMART? najlepiej Android ze względu na wymaganą możliwość wgrania KODI
28. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bez znaczenia
29. Kiedy zakup? planuje do końca tego roku, być może jeszcze przed świętami jeśli nadarzy się okazja

Moi faworyci:
- PHILIPS LED 55PUS7502
(ambilight zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, poza tym mam zaufanie co do PHILIPSA, na żywo prezentował się rewelacyjnie tylko nie wiem co będzie z płynnościa podczas grania)
- TCL LED 55C7026 (zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie jak na telewizor za 3 500 z Androidem i 4K)
- TCL QLED U55X9006 X2 (do dziś jest w promocji w N**Necie, dlatego mieści się w przedziale 4 500zł, nie widziałem go osobiście ale czytając recenzje w internecie jest chwalony)

Czekam również na wasze propozycje. Marki TCL wcześniej nie znałem ale zrobiła na mnie jakoś pozytywne wrażenie.

Dodatkowe pytanie:
Proszę wybaczyć za moje laickie pytanie :) Ale gdy kupowałem poprzedni telewizor, to raczej ich wbudowane nagłośnienie pozostawiało wiele do życzenia a o soundbarach to nawet nie było mowy. Dlatego chciałem się dowiedzieć. Czy kupując telewizor z dobrym wbudowanym nagłośnieniem, mogę wspomóc swoje kino domowe podłączając je jakoś dodatkowo do amplitunera? Mam nadzieję że uniknę spalenia na stosie, zadając to pytanie :p

Pozdrawiam i dziękuję z góry za jaki kol wiek odzew
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś to albo TCL x2 albo PUS7502.
Dźwięk jest extra w TCLu - bo trójdrożne głośniki JBLa.
Ambilight i P5 robi kawał dobrej roboty i atmosfery w Philipsie.
 

PR0ximo

New member
Z tych co podałeś to albo TCL x2 albo PUS7502.
Dźwięk jest extra w TCLu - bo trójdrożne głośniki JBLa.
Ambilight i P5 robi kawał dobrej roboty i atmosfery w Philipsie.

Nie ukrywam że PHILIPS to mój faworyt tylko nie wiem jak z płynnością obrazu w nim będzie.
Z kolei TCL x2 tutaj na HDTV osiągnął bardzo wysoką ocenę. Nie wiem tylko czy uda mi się jakoś wykorzystać wbudowane w nim głośniki JBL'a podłączając go do amplitunera.

Rozumiem że na niższy przedział cenowy i na TCL 7026 już nie mam nawet zwracać uwagi :p ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
C70 jest dobry i ja bym jego wybrał niż Philipsa ze względu na na prawdę czarną czerń i mega kontrast,szeroki gamut,głośniki JBL kiki am chyba za 3099 cena dobra ale mnie w androidzie martwi "przepraszamy ale aplikacja została zatrzymana" mam w telefonie i to mnie drażniło
 
Ostatnia edycja:

PR0ximo

New member
C70 jest dobry i ja bym jego wybrał niż Philipsa ze względu na na prawdę czarną czerń i mega kontrast,szeroki gamut,głośniki JBL kiki am chyba za 3099 cena dobra ale mnie w androidzie martwi "przepraszamy ale aplikacja została zatrzymana" mam w telefonie i to mnie drażniło

C7026 zrobił na mnie dobre wrażenie jak na tak niską klasę cenową, pytanie jednak dotyczy tego czy będę w stanie w jaki kolwiek sposób wykorzystać wbudowane głośniki JBL'a w oby dwóch przypadkach. Bo tak jak pisałem wszystko leci przez amplituner a pod niego mam podpiętą resztę głośników JAMO. Istnieje jakaś możliwość podłączenia wejścia audio z TV do amplitunera?

A używasz lub ktoś używa KODI na w/w modelach? Bo ciekawi mnie jak się sprawuje.

Dzięki Panowie za jak zawsze szybką odpowiedź ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi działa extra, zależy jaki wtyczki wgrywasz.
Terrarium działa jeszcze lepiej.
Wtyczki wgrywamy przy zakupie.
Zaloguj się w Klubie HDTV masz specjalną ofertę dla niebieskich i to z pakietem gratis.
 

PR0ximo

New member
Kodi działa extra, zależy jaki wtyczki wgrywasz.
Terrarium działa jeszcze lepiej.
Wtyczki wgrywamy przy zakupie.
Zaloguj się w Klubie HDTV masz specjalną ofertę dla niebieskich i to z pakietem gratis.

No powiem Tobie kiki że coraz bardziej nastawiam się na tego TCL :D
Domyślam się że Terrarium to wirtualna "pseudo darmowa" wypożyczalnia filmów. Tylko czy na takich filmach da się włączyć polskie napisy (bo o lektorze to już na pewno nie ma mowy)?

Oraz dalej mnie trapi co z wbudowanym głośnikiem od JBL'a. Bo nadal nikt nie był mi w stanie napisać czy istnieje taka możliwość bądź też całkowicie takiej nie ma. Aby go bezpośrednio podłączyć do amplitunera, by dać mu możliwość współpracy z resztą nagłośnienia :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głośniki graja bardzo dobrze.
A lepszego naprawdę nie kupisz.
Jak Ci się nie spodoba zawsze możemy zwrócić lub wymienić.
 

PR0ximo

New member
Głośniki graja bardzo dobrze.
A lepszego naprawdę nie kupisz.
Jak Ci się nie spodoba zawsze możemy zwrócić lub wymienić.

Ufam Twojej opinii co do jakości głośników. Ale nadal nie uzyskałem od nikogo odpowiedzi czy będę w stanie równocześnie odtwarzacz dźwięk na kinie domowym (głośniki JAMO) oraz na wbudowanym głośniku (JBL) z TCL. Tylko to mnie trapi. Bo szkoda by było go nie wykorzystać :p
 

PR0ximo

New member
Ta, możesz grać spokojnie z kina ale jak będą kolumny podłączone ?

Ogólnie to mam nagłośnienie 5.1, każdy z tych elementów (prócz subwoofer'a) jest podłączony do amplitunera 2-żyłowo. Dlatego ciekawi mnie czy istnieje możliwość zdobycia jakiejś przejściówki/rozdzielacza dla głośnika z JBL'a. Bo bym wtedy ewentualnie wypiął kolumnę Centralną a w jej miejsce wpiął JBL'a, tylko nie mam pojęcia czy taki zabieg jest w ogóle możliwy :D :D :D Byłbym wdzięczny gdybyś na to pytanie mi odpowiedział bo najbardziej mnie trapi :(

Wracając do tematu również TCL'a. To wybrane oba modele mogę u Ciebie zakupić oraz dokładnie w jakiej cenie (licząc że dołączę oczywiście do KlubuHDTV)?
-TCL LED 55C7026
-TCL QLED U55X9006 X2
PHILIPS'a można u Ciebie również zakupić w lepszej cenie niż u konkurencji czy tylko TCL'e?
 

adambe

Member
Mając taki sprzęt to zawsze możesz wykorzystać nagłośnienie 5,1. W Twoim przypadku nie będziesz korzystał z głośników tv.
A skąd masz sygnał tv?
 
Do góry