oled lg 55eg9a7v vs lcd sony 55xe8505

andrzej0612

New member
Witam.
Przymierzam się do kupna telewizora do 5000zł. Upatrzyłem sobie dwa modele:
-oled lg 55eg9a7v
-sony 55xe8505

Zastanawiam się który będzie lepszy? jeden jest lcd ale ma 4k a LG posiada Oled ale brakuje mu 4K.
Telewizor będzie służył praktycznie cały czas do oglądania cyfrowego polsatu natomiast filmy max raz w miesiącu. Czasem też będzie podpięta konsola ps3. Który będzie lepszy? Może macie inne modele coś pomiędzy. Jestem otwarty na propozycje.
Pozdrawiam.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ja bym wybrał chyba OLED-a , jeszcze trochę mało jest treści w 4K , do tego trzeba kupić Netflixa czy do sportu nC+ do zwykłej telewizji wystarczy FHD z resztą to jest OLED więc obrazowo wcale nie powinien być gorszy od telewizora 4K , nie porównywałem go z 4K ale podejrzewam że na tle 4K pewnie zrobi yeż efekt WOW do tego lawinowo spadają ceny do maja czy czerwca przyszłego roku to OLED-y 4K powinny już kosztować 4000-4500zł
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Przede mną taki wybór. Wydaje mi się, że OLED jest lepszym wyborem. 4k/HDR to trochę marketing, większość TV nie utrzymuje 350cd/m2 gdzie to dopiero pułap od którego odróżniamy tą technologie. Nawet modele po 5-6k mają problem z otrzymaniem jasności na poziomie ~650cd/m2....
Chyba wezmę OLEDa, potestuje jeszcze sklepie ewentualnie poczekam do nowego roku może coś ruszy.
Niewątpliwą zaletą oleda jest czerń, brak wad typu banding/clouding. Jedyny problem to ewentualna żywotność i wypalenia.
 
Do góry