49 - 55 cali Full HD lub 4K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W trybie sklepowym to faktycznie nie ma co porównywać.
To zdecydowanie lepiej zagra Philips 49PUS6561 z matrycą 100Hz lub TCL 49 C70. Masz zdecydowanie lepsze multimedia !
 

janusz

New member
Bez reklam
Ale on nigdy nie widział tych modeli Philipsa i TCL, ale jest konserwatystą i wydaje mu się, że skoro Panasonic 20 lat temu robił lepsze produkty to tak musi być zawsze. Po prostu ma przywiązanie do marki.

Czerń to jeszcze, ale kontrast to w Panasonicu jest katastrofalny.
 

tomaszeklolek

New member
Zdjecie robione tv i jeszcze jak ambilight swieci to jest dla Ciebie pomiar kontrastu ;D? Jeszcze na matrycy widac odbicia flesza albo masz zapalone swiatla... bez komentarza...To pomysl ze na kazdym tym z matryca va mialbys kilka razy lepszy! Ten pus6561 ma przeciez kontrast sredni 860:1 poczytaj testy! To moj monitor przy komputerze na najgorszym typie matrycy tn ma nawet wyzszy kontrast. No ale jak Ci taki obraz sie podoba to najwazniejsze.
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
Zdjecie robione tv i jeszcze jak ambilight swieci to jest dla Ciebie pomiar kontrastu ;D? Jeszcze na matrycy widac odbicia flesza albo masz zapalone swiatla... bez komentarza...To pomysl ze na kazdym tym z matryca va mialbys kilka razy lepszy! Ten pus6561 ma przeciez kontrast sredni 860:1 poczytaj testy! To moj monitor przy komputerze na najgorszym typie matrycy tn ma nawet wyzszy kontrast. No ale jak Ci taki obraz sie podoba to najwazniejsze.
umiesz czytać ze zrozumieniem ?? ja pierdziu

w tle odbija sie podświetlany sufit ,
 

adambe

Member
No zgoda, Philips ma rzeczywiście słabą czerń, ale user mb79 pisze że będzie oglądać tv z boku,to każdy panel VA tak mu rozjeździe kontrast,że będzie jeszcze gorzej to wyglądało jak w tym Philipsie
Jednym słowem,i tak źle i tak niedobrze
 

destructor

New member
Bez reklam
Poszukaj czegos na matrycy va z panasonica albo samsung od seri 7 lub sony od xe85
Jestem tego samego zdania. Będziesz na pewno zadowolony jeśli dokonasz wyboru pomiędzy nimi. Nie patrz na żadne androidy i inne bzdury bo nie do tego jest telewizor. Poza tym wystarczy w tematach tcla poczytać o tym ich androidzie. Chcesz mieć fajny system do tv, kup tv boxa. Xiaomi albo Nvidia Shield, przy czym ten drugi jest wydajnieszy. Na yt jest porównanie, idzie równocześnie film 4k z obydwu, na xiaomi klatkuje lekko obraz a nawet pomija całkowicie pewne sceny. Shield to marka sama w sobie i nie ma czegoś takiego że robi ludzi w balona z jakimiś akutalizacjami itp itd, bo koncentruje się tylko na tym urządzeniu a tcl miałby się skupić na wszystkim naraz, jeszcze nie słyszałem żeby takie coś się powiodło.
 

adambe

Member
Taa... Fajne rady dajecie człowiekowi. On chce przecież wydać 2,5 - 3k na tv,. a wy mu proponujecie żeby kupił tv za ok. 3,5 k ( 49cali)a na dodatek żeby mu to wszystko śmigało to ma sobie jeszcze tv boxa dokupić za ok . 1 k.
To już daje razem 4.5 k. a za te pieniądze to już sobie by mógł kupić oleda A7(55cali) , co prawda full HD ale spełnia jego potrzeby.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tcl dodatkowo nie ma zadnych uplynniaczy i obraz i klatkuje i smuzy i nawet wysoki kontrast w modelu c70 go nie uratuje....
Nic nie klatkuje i nie smuży. Upłynniacze nie każdemu pasują, problem artefaktów jest doskonale znany, jak ktoś chce mieć wszystko jak w teatrze to proszę bardzo. Ja wybieram po prostu dobry obraz na TCL-u, jakby nie było najlepszym TV w Europie (EISA 2107).
 

mb79

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Im więcej czytam tym mam większy mętlik.
Wychodzi na to że bez minimum 5 tysięcy zł po TV 55 cali nie ma co iść.
Wszystkich forumowiczom życzę Spokojnych i radosnych Świąt.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Czytałem testy TCL-a Tomasza Chmielewskiego no i ten pisze NIE SMUŻY potem test ****************************** i pisze SMUŻY BARDZIEJ OD INNYCH 60hz i weź tu człowieku ZROZUM jak jest na prawdę JAKI MA SENS ROBIĆ TESTY jak jeden i drugi piszą co innego ale jeśli by smużył to tylko przez jakość fatalnej jakości naszych kanałów telewizyjnych...ale na pewno nie będzie smużył na materiałach 4K,w przyszłym roku ma być kilka kanałów 4K w nC+pewnie dojdzie do tego Eleven Sports 1 4K
 
Ostatnia edycja:
Do góry