OLED fullHD, czy LED 4k

kal800

New member
Hej,

Muszę kupić jakiś ekranik - zastosowanie, filmy - BD, Netflix, Showmax i inne, PS4, okazjonalnie transmisje sportowe, telewizji nie oglądamy.

Budżet - ~5k, nie chce więcej, bo w tym momencie już bym wolał rzutnik.

Rozmiar 55 cali, odległość - 2-3 metry najwyżej.

Teraz tak, gdyby budżet pozwolił, to bym wszedł w 4k OLED bez gadania, a tak mam do czynienia z kompromisem - albo OLED albo 4k.

Proszę o rzeczową poradę biorąc pod uwagę moje preferencje wymienione powyżej.

pozdrawiam

Kal
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Hej,

Muszę kupić jakiś ekranik - zastosowanie, filmy - BD, Netflix, Showmax i inne, PS4, okazjonalnie transmisje sportowe, telewizji nie oglądamy.

Budżet - ~5k, nie chce więcej, bo w tym momencie już bym wolał rzutnik.

Rozmiar 55 cali, odległość - 2-3 metry najwyżej.

Teraz tak, gdyby budżet pozwolił, to bym wszedł w 4k OLED bez gadania, a tak mam do czynienia z kompromisem - albo OLED albo 4k.

Proszę o rzeczową poradę biorąc pod uwagę moje preferencje wymienione powyżej.

pozdrawiam


z 55 cali to w 4K jedynie SONY 55XE9005 do nocnych seansów,

no a jak stwierdzisz że nie potrzebujesz 4K - to oczywiście OLED FHD będzie dobrym wyborem
 

kal800

New member
no właśnie sęk w tym, że tego nie wiem. 10 lat temu kupiłem plazmę HDready i było OK, ale już 2-3 lata później widziałem wyraźną różnicę pomiędzy moim odbiornikiem a fullHD.

z drugiej strony, jeżeli podstawowym medium będzie streaming z netu, to jakoś mi trudno sobie wyobrazić, żeby łącze dawało radę utrzymać jakość 4k, to wymaga około 20-30 Mbit.

dalej kwestia PS4 - chyba potrzebuję PS4 Pro, żeby obsłużyć gry oraz filmy w 4k, no i ostatnia sprawa, zakładając, że mam materiał 4k, to czy z 3 metrów na 55 calach zauważę różnicę?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

no właśnie sęk w tym, że tego nie wiem. 10 lat temu kupiłem plazmę HDready i było OK, ale już 2-3 lata później widziałem wyraźną różnicę pomiędzy moim odbiornikiem a fullHD.

z drugiej strony, jeżeli podstawowym medium będzie streaming z netu, to jakoś mi trudno sobie wyobrazić, żeby łącze dawało radę utrzymać jakość 4k, to wymaga około 20-30 Mbit.

dalej kwestia PS4 - chyba potrzebuję PS4 Pro, żeby obsłużyć gry oraz filmy w 4k, no i ostatnia sprawa, zakładając, że mam materiał 4k, to czy z 3 metrów na 55 calach zauważę różnicę?


Jeśli dobrej jakości FHD sygnał to z 3 metrów różnicy nie zobaczysz specjalnie.
Ja dobrze poszukasz to za 7 tyś kupisz Projektor 4K - też jakiś pomysł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego będziesz też widział różnicę fullHd i 4K.
Z materiałów natywnych których jest już tysiące, różnica ogromna.
Ale masz bardzo dobre modele do wyboru:
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł z kalibracją
- TCL 55Xess za 4499 zł z pakietem
- Samsung 55mu7002 za 4299 zł
- Sony 55XE8505 za 4399 zł
Na Sony 55XE9005 kasy nie wystarczy.
Zaloguj się w Klubie HDTV .
 
Do góry