Telewizor 55" do 3500 złotych

gurales

New member
Witam, stoję przed kupnem telewizora do nowego domu. Salon ok. 40m2, więc minimum te 55" muszę mieć. Telewizor głównie będzie służył do oglądania telewizji (Cyfrowy Polsat), filmów z internetu oraz dużo sportu (głównie piłka nożna). Ze smart tv będę raczej rzadko korzystał, w większości z youtube'a, konsoli do gier nie mam i raczej nie zamierzam kupować w przyszłości. Od tv będę siedział jakieś 3-4 metry, głównie na wprost. Na razie mam dwa typy, które opierają się na opiniach z forum i testach.
Mianowicie:
Sony KD-55XE7005 - łatwa dostępność, podobno dobre kąty widzenia przy matrycy VA, pytanie jak będzie sobie radził z meczami piłki nożnej?

Samsung 60 cali J6240 - trudno go dostać, obecnie można kupić egzemplarz z ekspozycji w MediaMarkt, wiadomo full HD, a nie 4K, ale 120 hz na pewno robi swoje. No i nie wiem jak te produkty z ekspozycji się sprawują.

Oba w podobnej cenie (w granicach 3100 złotych). Proszę o pomoc odnośnie tych dwóch, ewentualnie jakieś inne modele, które będą pasować do moich potrzeb. Pozdrawiam i z góry dzięki! :)
 

Qba66

New member
szczegółowy test tego SONY wygooglujesz na benchmark.pl
podobno do piłki polecane jest 120Hz ale to jest +1000 PLN w cenie zakupu.
w testach piszą ze dobra elektronika potrafi nadrobic smuzenie z 60Hz
do konca roku ten Sony jest w EURO RTV za 3100 pln to chyba najlepsza cena za TV tej klasy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy do tych potrzeb będzie Philips 55PUS6561 za 3450 zł z natywną matrycą 100Hz, Android 7,0 , MxPlayer, Terrarium, Kodi17, ambilight potrójny.

A za 3099 zł , kalibracja profesjonalna gratis, Android 7,0, MxPlayer, Terrarium, Kodi 17, pilot głosowy gratis, dostawa gratis - TCL 55C70. Czyli model, który został wybrany jako najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości.
 

emer

Member
Bez reklam
Sony KD-55XE7005 wszyscy piszą, a dlaczego nie wspominają Sony KD-55XE7096 - czyli w tej samej cenie powinien lepiej odtwarzać obraz w ruchu (np sport), dzięki Motionflow XR400 Hz (7005 ma XR200 Hz).
Jak ktoś nie wymaga od TV androida i innych bajerów smart, to te modele powinny chyba mieć najlepszy obraz ... chyba :D
 

rafaaaal

Member
Też walczę z wyborem zarówno 55 w cenie do 3 do 3500zł dla teścia, głównie kablówka i filmy z neta więc obsługa smart i przeglądarki musi być prosta.
Oraz 55 do siebie do 4tysi, jak wyżej plus ps4,xbox
I ci powiem, że wybór mnie przerasta:) jeżdżę oglądam i jeszcze większy mętlik ma człowiek.
Będę śledził wątek ;)
 

strazakp

Banned
Polecam Panasonic 58ex700.
Philips pus6561 sobie odpuść bo to jeden z najsłabszych tv w tej cenie. Zobacz sobie wątek dotyczący tego modelu i poczytaj ile tam problemów.
Sony z tym modelem może mieć problemy z płynnością bo to niski model Sony a generalnie Sony miewa problemy z płynnością i Androidem.
Panasonic jest super. Mimo że ma 50hz to ma bdb uplynniacze od Panasonica które sprawiają że z płynnością wypada lepiej niż niejeden tv który ma 100hz. Mam osobiście ten model ale z zeszłego roku (dx700) i jestem zadowolony. Oglądam sporo piłki nożnej oraz gram na konsoli Xbox one S immusze powiedzieć że i płynność jest super i gra się komfortowo.
Ten model kupić za ok 3500zl ale wmpromocji bo cena wyjściowa to ok 3900zl.
Ponadto masz 3" więcej a to już jest widoczne i na duży plus.
65" raczej w tej cenie dobrego nie kupisz.
 

strazakp

Banned
Też walczę z wyborem zarówno 55 w cenie do 3 do 3500zł dla teścia, głównie kablówka i filmy z neta więc obsługa smart i przeglądarki musi być prosta.
Oraz 55 do siebie do 4tysi, jak wyżej plus ps4,xbox
I ci powiem, że wybór mnie przerasta:) jeżdżę oglądam i jeszcze większy mętlik ma człowiek.
Będę śledził wątek ;)

Również tobie i teściowi polecam Panasonica 58ex700.
Prosta obsługa smarta i stabilne jego działanie. Oczywiście Smart tutaj jest uboższy niż u konkurencji ale ma wszystkie podstawowe apki (player, YouTube, Netflix, przeglądarka www, i wiele innych) które działają i się nie zawieszają.
Tv ten ma niski lag (ok 21ms) do konsoli.
50hz ale super dobre uplynniacze do komfortowego oglądania sportu a tym bardziej piłki nożnej (mam tutaj doświadczenie bo oglądam sport).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej 65" masz bardzo dobre modele:
TCL 65 P60 za 4199 zł
Hitachi 65 HZ6 za 4499 zł
Thomson 65 UC64 za 4199 zł
Philips 65PUS6262

A w klasie do 3,5 tyś lepszych nie kupisz jak Philips PUS6561 .
Nie wystarczy opluć Philipsa szczególnie że się go nie ma i nie widziało się na oczy. Ma Androida już 7,0. Pip, MxPlayer, Trawiatta, Kodi 17,Potrójny ambilight - o czym Panasonic może jedynie pomarzyć.
Masz tysiące filmów, programów, stacji telewizyjnych z całego świata za free bez montowania anteny satelitarnej na dachu i to w jakości Hd.

W USA już nie sprzedają Panasonica bo ludzie przestali kupować z uwagi na brak aplikacji. W Europie też się tak dzieje.
Po 4 latach nie masz żadnych aplikacji nawet YT.
 

rafaaaal

Member
Ojciec ma Panasonica i szczerze jak chciałem mu pokazać jak chociażby odpalić film przez CDA, to samo wpisywanie strony itd. załączonym pilotem.. jest dla mnie tragicznym wspomnieniem.
Już wygodniej było by wrócić do domu zabrać swojego LG i włączyć u niego:)

Takiego doświadczenia się nie zapomina:) Wiem że magic pilot jest w tej chwili nie zastąpiony i nie ma konkurencji. Jednak funkcje smart i obsługa stron ma dość spore znaczenie.

Dostałem fajną opcje na LG 55EG9A7 za 4200 ale bałem się powidoków od comedy central które leci w ciągu dnia, cały czas godzinami...
Lg 55SJ850 oglądałem nawet fajny na moje potrzeby ale nie wart ceny ponad 4tysięcy.

Chyba nigdy nie wybiorę;)

Philips na papierze niby ok ale to już model dobrze przetestowany i trocho głupio czytać i nie wyciągać wniosków z dużej ilości nie zadowolonych klientów:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55Sj850 - masz najlepszą cenę w Polsce i z kalibracją.
Panasonic już pisałem, nie czyta połowy rzeczy.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ojciec ma Panasonica i szczerze jak chciałem mu pokazać jak chociażby odpalić film przez CDA, to samo wpisywanie strony itd. załączonym pilotem.. jest dla mnie tragicznym wspomnieniem.
Już wygodniej było by wrócić do dom
Ale po co się męczyć pilotem jak można użyć bezprzewodowej klawiatury???
 

rafaaaal

Member
Klawiatura to kolejne urządzenie po podłączenia - pewnie w ostateczności trzeba będzie.
Jednak tak jak pisałem kto raz korzystał z magic pilota zawsze będzie chciał mieć go do obsługi.

Gadanie do pilota to już nie dla mnie. Widocznie zacofany jestem, jednak nie jest to dla mnie wcale wygodne.
 

bziumak

New member
a co powiecie o SONY KD-55XE8096 zależy mi na netflixie i odtwaraniu filmów przez DLNA ale boje się że SONY nic nie będzie czytało (filmy i filmy z napisami). W ME kosztuje 3600 po wpisaniu kodu rabatowego i ma androida więc może z dlna nie byłoby problemów. Mogę Waszą opinię ?
 
Ostatnia edycja:

babarek

Member
Też chcę kupić telewizor Sony. Zależy mi także na DLNA.
Myślę o XE7005 ale w instrukcji zauważyłem że z pena czyta wszystko a przez DLNA nie podali plików obsługi avi ? Warto sprawdzić przed zakupem czy wyświetli z serwera divix'a.
 
Do góry