Philips vs Panasonic! Pomocy!

kubek93.93

New member
Prześledziłem forum i zauważyłem walkę dwóch stron tych marek :)
Otóż jutro uda mi się sprzedać mojego 48H6400- obraz w nim mimo opinii był nie zadowalający.. Zakupiłem w neonecie z ostatnich partii (mam odczucie jakby kładli tam gorsze matryce).
Teraz pora na nowy zakup.
Wymagania krótkie:
TV 49-50 cali
Naziemna (czyli ładne skalowanie do lepszej jakości) na przemian z filmami z PC w wysokiej jakości (FullHD/4K)
Dźwięk- nie istotny.
Głównie oglądam wieczorami więc czerń jest ważna.
Smart jaki będzie taki będzie.
Przedewszystkim: OBRAZ!! Detale, kolory, brak bandingu cloudingu.
Bardzo przeszkadzało mi w Samsungu brak ostrości i rozmywanie obrazu podczas dynamicznych scen (rozsypane piksele) mimo różnych konfiguracji.
I teraz zacznie się walka ;p
Moje poszukiwania zatrzymały się na:
PHILIPS 49PUS7502
PHILIPS 49PUS7101
PANASONIC TX-50EX780E którego cięzko już dostać
PANASONIC TX-50DXE720E znajom
PANASONIC TX-50EX700E
PHILIPS plus za Ambilight ale to obraz jest tu priorytetem.
Nie interesuje mnie TLC, ewentualnie SONY Samusng.
Kupie i tak w marketówce w promocji wiec pytam tylko tych którzy widzieli obraz na tych TV.
Budżet max do 3500 ale najlepiej 3000zł.
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te 3,5 tyś wystarczy na 49PUS7502 za 3399 zł z kalibracją.
I ten model pod każdym względem zbiera najlepsze opinie.
 

kubek93.93

New member
Wiem że trzeba TV obejrzeć, ale jest ktoś kto posiada takowy TV? A jak on się ma do Panasonica? za i przeciw? Też jestem skłonny ku temu Philipsowi może że względu na Ambilight. Znajomy ma Panasonica z 2015 cxe720 i mu jak i mi- choć długo na niego nie patrzylem- obraz odpowiada.. Wuja znów ma Philipsa i też jest zadowolony.. TV nie będzie pod żadnym dekoderem cyfrowym więc z badziewie naziemnej musi zrobić obraz który da się oglądać.. i ma zrobić woow przy filmach blue Ray 4k i fullHD
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie Panasonic! Model ex700 jest bardzo dobry ale jeśli cię stać na ex780 to już będzie super sprzęt który idealnie wpisuje się w twoje oczekiwania.
Dla mnie porównując sama markę Philips vs Panasonic to od razu stawiam na tą drugą.
 

lukryb33

New member
Cześć,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa 50ex780 także jeśli masz możliwość zukupu tego modelu napewno się nie zawiedziesz. Jestem bardzo zadowolony z obrazu. A 4k napewno zrobisz wow. Tv ma mnóstwo ustawień, także jest trochę zabawy ale dosłownie można wszystko ustawić pod swoje wymagania. Nie wiem jak wygląda obraz z naziemnej mam dekoder nc ale myślę że powinno być ok. Aha instrukcja do tego tv ma 361 stron w pdf więc samo z siebie widać ile tv ma możliwości.

Pozdr
 

z3

New member
Bez reklam
Nie no nie wytrzymałem, na wstępie dodam, że obojętnie mi co kupisz :D zrobię mały offtopic ;D.

!!!!!! KUP TV BO MA GRUBĄ INSTRUKCJĘ !!!! :D :D :D !!!

Ktoś specjalnie się zarejestrował na forum, żeby dodać taki wpis? Panowie z Panasa nie macie co robić ?


P.S. rusz się, obejrzyj modele co się podobają i kupuj :p
 

kubek93.93

New member
Właśnie bylem przejezdnie w RTV i oglądałem ex703e bodajże i 7502 Philipsa.. ten Panasonic może i model słabszy niż ten którego polecacie. Moje wrażenia? Fakt z pewnością cześć to kwestia ustawień ale: Philips w porównaniu do jakieś tam Sonki miał czerń jak dla mnie ok. kolory pastelowe może nie tak wyraźne ale jak Panasonic ale dla mnie ok. ostrość i dynamika ? ciężko stwierdzić bez konkretnego pliku.. A Panasonic.. zniechęcil mnie totalnym brakiem czerni.. CzęściowA była ładna ale gdy wyświetlał się sam napis na czarnym tle lipa total.. mało tego ten Panasonic był bardzo ztłumiony. Świecił dużo słabiej niż reszta.. Tak może i ustawienia ale to napewno zaslonilo mu pikseloze i pewnie dodało mu do czerni której i tak nie miał.. Pytanie jak ma się ten model do tego co polecacie? I powiedzcie mi jedno.. Czemu tu jedna część poleca tylko a druga no fakt już bardziej bezstronnie TCL Philips i LG ? :p ktoś tu pracuje dla jakiegoś producenta? :p
 

Waldorff

Member
Ustawienia w sklepie swoją drogą, bo mogą być tak samo specjalnie "zorganizowane" jak czasem pojawiające się fale "uwielbienia i poparcia" dla jakiegoś modelu tv czy firmy. Można ustawić tak, że lepszy tv będzie wyświetlał obraz o wiele słabszy niż gorszy tv, to jest akurat bardzo proste. Dlatego jeśli ma się chociaż podstawową wiedzę, ZAWSZE trzeba wybrać się w miejsce gdzie można będzie się przekonać na własne oczy jak sprawy wyglądają w rzeczywistości, a nie tak jak chcieli producenci kupując pozytywne testy czy też pochwalne opinie zwykłych naganiaczy. Fora są dobre, ale na koniec trzeba przekonać się samemu. Chyba, że dla kogoś nie jest problemem odsyłanie zakupów dokonywanych przez internet, wtedy może po prostu strzelać aż trafi :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
CO TO Panasonic nie miał czerni??muszę się zapytać jeszcze raz bo niedowierzam.Polecają BO MAJĄ TEN TELEWIZOR W DOMU a ty tylko go widzisz w sklepie na dodatek NIE SPRAWDZASZ GO DOKŁADNIE a się wypowiadasz...jedź jeszcze raz i sprawdź go dokładniej bo szczerze to większych bredni nie czytałem...okulary wziąłeś ze sobą bo ja tą czerń widzę z 10 metrów...ja rozumiem że Panasowi można coś zarzucić ale nie słabą czerń...bo akurat czerń w tym modelu to jego atut...no i jak widzisz dobrą czerń w Philipsie na IPS to...nic już nie napiszę ;)kurtyna
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
No to akurat jest dziwne, bo Panas na VA powinien mieć lepszą czerń od Philipsa na IPS, chyba, że zmasakrowali go podczas transportu i posiało cloudingiem na całym ekranie.
 

klonxxx

Banned
Bezstronnie piszą wszyscy oprócz sprzedawców :)Jak dokładnie poczytasz rady piszących to zauważysz że większość nie-sprzedawców poleca to co kupili i im pasuje albo widzieli na żywo .A sprzedawcy starają się skłonić do zakupu tego co akurat przynosi największy zysk .

Ja mogę napisać że nie kupiłbym obecnie (oczywiście każdy ma inne preferencje i budżet ja czekam na spadek cen 75"):

- Philipsa 7502 ,matryca IPS z fatalną czernią i niskim kontrastem (szczególnie wieczorem),niestety ja to dostrzegam i dla mnie matryca IPS w telewizorze to porażka
- TCL C70 ponieważ dostrzegam smużenie w sporcie ( oglądałem model 55")
- TCL X2 ponieważ w jego cenie mam już np :Samsunga 7002 z matrycą 120 Hz

Kupiłbym ( z zaproponowanych przez użytkowników - wszystkie widziałem na żywo) :
- Panasonica EX703 bo sport wygląda zdecydowanie lepiej niż na TCL C70 i nie ma żadnych problemów z softem
- Philipsa PUS 8102 - wreszcie coś co nawiązuje do dawnych porządnych modeli (direct LED) ,a nie kolejny budżetowy IPS
-Panasonica DX 780 za całokształt ,bardzo udany model
-Samsungi od serii 7002 ,pasuje mi one conect,nowy pilot, duża regulacja płynności obrazu (łatwiej dopasować gdy jest suwak 1-10 niż tylko trzy tryby)

Zostają jeszcze OLEDY ale w dużym rozmiarze ceny zaporowe jak dla mnie na razie .W przyszłym roku Samsung ma wypuścić alternatywę dla OLED ,TV 150 " na micro led (każda ma świecić osobno zobaczymy...)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ale to niech jedzie do innego salonu bo z tego co pisał nawet go nie dotknął a nie głupoty opowiada i jeszcze zarzuca "Pytanie jak ma się ten model do tego co polecacie? I powiedzcie mi jedno.. Czemu tu jedna część poleca tylko a druga no fakt już bardziej bezstronnie TCL Philips i LG ? ktoś tu pracuje dla jakiegoś producenta?" mnie to bawi , na prawdę...
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Właśnie bylem przejezdnie w RTV i oglądałem ex703e bodajże i 7502 Philipsa.. ten Panasonic może i model słabszy niż ten którego polecacie. Moje wrażenia? Fakt z pewnością cześć to kwestia ustawień ale: Philips w porównaniu do jakieś tam Sonki miał czerń jak dla mnie ok. kolory pastelowe może nie tak wyraźne ale jak Panasonic ale dla mnie ok. ostrość i dynamika ? ciężko stwierdzić bez konkretnego pliku.. A Panasonic.. zniechęcil mnie totalnym brakiem czerni.. CzęściowA była ładna ale gdy wyświetlał się sam napis na czarnym tle lipa total.. mało tego ten Panasonic był bardzo ztłumiony. Świecił dużo słabiej niż reszta.. Tak może i ustawienia ale to napewno zaslonilo mu pikseloze i pewnie dodało mu do czerni której i tak nie miał.. Pytanie jak ma się ten model do tego co polecacie? I powiedzcie mi jedno.. Czemu tu jedna część poleca tylko a druga no fakt już bardziej bezstronnie TCL Philips i LG ? :p ktoś tu pracuje dla jakiegoś producenta? :p
Panasonic ma totalny brak czerni??????? VA i brak czerni???? Czy napewno chodzi o Panasonica???????
 

kubek93.93

New member
Może w większości się myliłem.. Ale nie wiem, może faktycznie to wina ustawień.. Ale nie jestem slepy.. Aż jak będę miał okazję T wejdę tam i mo im ***************ungiem to nagram bo i on by wychwycić ta różnice.. Idę teraz do ME, narazie robię wstępne oględziny bo dopiero wysłałem stary TV i zobaczymy czy facet odbierze. Potem przejde się z jakimiś plikami na oględziny. A jak się ma cxe720e bodajże do tych polecanych przez was? znajomy z Pracy ma byłem u niego i TV naprawdę ładnie "swieci"?
 

Waldorff

Member
Panasonic ma totalny brak czerni??????? VA i brak czerni???? Czy napewno chodzi o Panasonica???????

Trochę za mało znaków zapytania strażak. Swoją drogą to gdyby miał się kierować wyborem telewizora to po przeczytaniu Twoich postów na pewno zrezygnowałbym z Panasonica, bo cała ta akcja z wymianą Panasa na Sony a potem wymiana znowu na Panasa wygląda dziwnie, a późniejsze posty tylko w tym utwierdzają. Zwłaszcza natrzaskanie w krótkim czasie takiej ich ilości.
Panasy na pewno nie są złe, jedyna rzecz jaka mi w nich nie odpowiada to, wyłagodzony czasem jakby rozmyty obraz pozbawiony detali, co dla niektórych na tym forum jest nawet, jak widziałem po wartościach ustawień, zaletą. Ja wolę obraz wyostrzony, z detalami.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nikt nie dyskutuje kto co woli bo każdy od telewizora wymaga czegoś innego ale żeby czerń w tym Panasie była kiepska to faktycznie trzeba zareagować bo kiepska ona nie jest.My tylko POLECAMY i nie nakazujemy NIKOMU NICZEGO KUPOWAĆ bo ostateczną decyzję ma osoba która kupuje...
 
Do góry