Philips vs Panasonic! Pomocy!

strazakp

Banned
Nie irytuj się kolego Waldorff. Każdy ma prawo wyboru i swojej oceny. Ja nikomu niczego nie wciskam. Tak, miałem najpierw Panasa, pozniej sny i znowu Panasa. Dzięki temu trochę wiem na temat tych dwóch marek i mogę coś powiedzieć. Wracając do czerni w panasie to porównując z Sony którego miałem to jest to niebo a ziemia! VA kontra IPS to jeżeli chodzi o czerń to nie ma porównania. W sony czerń była szara i mega nierówne podświetlenie a panas ma to OK.
Wracając do moich zmian tv w krótkim czasie to uważam że jeżeli jest taka możliwość to należy korzystać. W sklepie sprawdzałem kilka tv ale sklep to nie dom i czasami bywa że inaczej wygląda obraz. Miałem najpierw Panasa ale pomyślałem że spróbuję czegoś teoretycznie lepszego i dołożyłem kupując Sony. Sony najpierw był OK i były pozytywne wrażenia ale do czasu kiedy nie zacząłem oglądać więcej piłki nożnej. Piłki nożnej nie dało się komfortowo oglądać niestety. Czerń była kiepska ale dało się to przeżyć. Niestety w Sony padła matryca i to był powód do jego zwrotu, wziąłem kasę i wróciłem do Panasa :)
Będę przekonywał do Panasa bo jest to stosunkowo niedrogi sprzęt (chodzi głównie o ex700) który daje naprawdę sporo a przynajmniej jeżeli chodzi o jakość i płynność obrazu bo Smart faktycznie jest slabszy. Ja że smarta praktycznie nie korzystam więc dla mnie jest jak najbardziej OK. Gdybym dziś miał jeszcze raz wybierać to na pewno bym brak Panasa 58ex700 a jak bym miał wydać więcej kasy to 58ex780 a najlepiej to 65" :)

Wracając do sedna sprawy to mocno zdziwiłem się że panas z VA ma kiepska czerń ....bo jeżeli chce się mieć dobra czerń to tylko VA lub oled
 

lukryb33

New member
Nie no nie wytrzymałem, na wstępie dodam, że obojętnie mi co kupisz :D zrobię mały offtopic ;D.

!!!!!! KUP TV BO MA GRUBĄ INSTRUKCJĘ !!!! :D :D :D !!!

Ktoś specjalnie się zarejestrował na forum, żeby dodać taki wpis? Panowie z Panasa nie macie co robić ?


P.S. rusz się, obejrzyj modele co się podobają i kupuj :p
Widzę, że złośliwi zawsze się znajdą. Nie, nie jestem z Panasa. Poprostu polecam tv, który sam wybrałem i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Pozdr
 

Kondziukowal

New member
Nie mam porównania, bo z Philipsa nie korzystałem, ale Panasonica mogę z czystym sumieniem polecić. Jak na razie bez żadnych awarii, wszystko działa
 

kubek93.93

New member
Otóż Panowie zwracam honor ;p Wjechałem do ME i fakt nadal jeszcze z prezentacji filmowej bo nie mam czasu narazie na wieksze testy- popatrzyłem na 58ex700 i tam czerń już była świetna ;) ogolnie pierwsze wraznienie i po wpatrywaniu sie przez 5-10 minut w TV (były urywki meczu, krajobrazy itd.) obraz na duży plus :) Sprzedawca probowal mnie od niego odciagnac, ale ich nie biore wgl pod uwagę bo na końcu rozmowy wynika że ma 6 telewizorów w domu i co pół roku wymienia ;p
 

Waldorff

Member
Pewnie przy pierwszym podejściu oglądałeś pod kątem, także wtedy to nie byłoby nic dziwnego, że obraz mógł wydawać się taki jak opisałeś. Matryce VA najlepszy obraz mają na wprost. Pod kątem, raz mniejszym, raz większym robi się mleko i zaczyna to słabo wyglądać. Taka technologia. IPS pod kątem nie robi aż takich numerów, jednak i tak w życiu nie kupiłbym tv na IPS. Monitor do kompa na IPS to co innego, ale w tv nie. Jak masz ponad 2,5 metra do tv to bierz 58, a różnice obadać trzeba samemu, bo na pewno jakieś będą. Mniejsze/większe, ale jakieś na pewno.
 

kubek93.93

New member
Ale odnośnie tamtego braku czerni, musicie mi uwierzyć- nie wiem jak on był ustawiony- ale patrzyłem z rożnych stron i odległości.. Była naprawde lipa.. Może jakiś uszkodzony nie wiem.. bede przejazdem to wejde i zrobie foto :)
 

strazakp

Banned
Ale odnośnie tamtego braku czerni, musicie mi uwierzyć- nie wiem jak on był ustawiony- ale patrzyłem z rożnych stron i odległości.. Była naprawde lipa.. Może jakiś uszkodzony nie wiem.. bede przejazdem to wejde i zrobie foto :)
Bywa że sklep robi tak specjalnie by na jeden zwrócić uwagę klienta a od inne go odwrócić. Panasonic ma bardzo słaby marketing u nas i generalnie zauważyłem że w sklepach sieciowych zawsze tv Panasonica są gdzieś na uboczu.
Szukając tv dla siebie przez kilka miesięcy i odwiedzając wszystkie sieciowki w mieście po kilka razy zauważyłem jak zachowują się sprzedawcy i co proponują oraz jak wystawione są tv poszczególnych firm.
Tylko raz w jednym sklepie i jeden sprzedawca przyznał mi racje co do mojego ostatecznego wyboru bo generalnie wtedy już przyszedłem konkretnie po mój tv Panasonica.
Jak dokładnie rok temu zacząłem szukać tv to w 95% przypadków w sklepach bym nacisk na sprzedaż tv Sony i Samsung a szczególnie Sony.
Jakie wielkie było zaskoczenie sprzedawców jak testowaliśmy model Sony 100hz oraz Panasonic 50hz gdzie widać było gołym okiem że Sony absolutnie kuleje z płynnością obrazu a Panas radzi sobie świetnie.
 

klonxxx

Banned
To zdjęcie TCL C70 i nierównomierność podświetlenia .Aparat nie kłamie :)
 

Attachments

  • tcl c70.jpg
    tcl c70.jpg
    67 KB · Wyś: 49

z3

New member
Bez reklam
Piękne trolle są na forum z tematu o dupie Maryny można się dowiedzieć kto ma jakie intencje :)
 

Attachments

  • troll.jpg
    troll.jpg
    45,6 KB · Wyś: 268

destructor

New member
Bez reklam
Ja tam nie wiem czy mam poprawne ustawienia na toshibie. Nie ma kalibracji, tv jest po resecie,cos tam moze recznie na oko przestawialem w ustawieniach obrazu jasnoscia albo ostroscia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet z Oleda można zrobić zdjęcia, ze nie ma czerni.
Wystarczy ustawić aparat na długi czas.
Trol zawsze znajdzie sposób na trolowanie...
 

klonxxx

Banned
No właśnie zrób foto.
Aparat nie kłamie.
Acha to jednym aparat kłamie a innym nie. Czytając kolejne wpisy możemy dojść do wniosku że wszystkie testy z forum są nieprawdziwe.Takie zdjęcia TCL można znaleźć na Rtings, czyli tam też kłamią. To wrzucone pochodzi z portalu Hdtv +nazwa naszego kochanego kraju. Ludzie zastanówcie się co wypisujecie, w jednym poście zrób zdjęcie aparat nie kłamie a parę postów niżej aparat kłamie... 😁
 
Do góry