4k do 4700

Marfo

New member
Cześć, dużo się naczytałem o telewizorach i mam duży mętlik, do tego dochodzi jeszcze moja narzeczona której się Ambilight podoba i już całkiem jestem pozamiatany ;D

Ogólnie szukam telewizora dla laika, nie chcę wydać kosmicznych pieniędzy na telewizor w którym ja nie będę widział za dużej różnicy, mowa tu o super smolistych czerniach itp. Mi zależy na tym żeby były ładne kolory, platforma która będzie wspierania, i płynny obraz (nie musi być 100Hz bo z tego co widzę to np. Panasonic ex703e ma matrycę 60Hz a ładnie sobie radzi, czasami lepiej niż 100Hz). Wybór początkowo padł na Philips 55PUS7502 bo ma Ambi, matryca jest przyzwoita i 100Hz, ale im więcej czytam tym bardziej się boję tego Philipsa, bo gdy mozna kupić Panasonica 1000zł taniej i ja jako laik różnicy nie będę widział to wolę mieć tego tysiaka w kieszeni. Duża prośba doradźcie coś co nie zrujnuje mojej kieszeni a pozwoli mieć dobry telewizor do wieczornych filmów i seriali :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5 - 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2-3.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost .
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku ale nie pada bezpośrednio na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor? 2 stare samsungi ue37d5000 i ue32eh5000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV (Android lub jakiś rozwijany system, np. w Panasonicu boję się o tego Firefoxa...)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka, Internet, Dysk USB z 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder TV przez hdmi,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dziennie około 3h, w dni weekendowe 5-6h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Seriale, Sport, Informacyjne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? 49-58 cali (jak ma być znacznie tańszy a tylko trochę mniejszy to może być te 49 cali.)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W sumie to nie wiem :p
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami 70%
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500-4700 - szeroki zakres ale wolę oczywiście wydać jak najmniej na najbardziej sensowny telewizor. Zaczynałbym od 3500 a w uzasadnionych przypadkach można zwiększać.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwszy telewizor dla mnie - 5 lat pewnie posłuży.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak.
23. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten Philips działa najnormalniej w świecie.
Panasonica to kupisz ale 50Hz , bez ambilightu, bez aplikacji bez wydajnego procesora P5.

Philipsa masz 55PUS7502 za 4299 zł z kalibracją i z dostawą.
I Sprawdź extra model Qleda TCLa 55X2 za 4399 zł + pakiet gratis.
 

Marfo

New member
Obraz to podstawa , numer 1 w telewizorze...jedź do salonu i sobie sprawdź który ładniejszy
I tu się z tobą zgodzę, ale ze mnie to jest taki laik, albo po prostu mam oko nie wyczulone. Dla przykładu wpadłem dzisiaj do sklepu oglądnąć tv i sprawdzić jak to wygląda.

Oglądałem trochę telewizorów ale głównie to tak:
Philips 55PUS6121 - Jak dla mnie wyglądał ok, wiadomo że to jakaś reklamówka leciała, ale i ekran jak miałbyć czarny to był czarny, płynność normalna.
LG 55SJ800V - czyli oszukany 4k, ale jak dla mnie kolory, płynność super tylko że to już jest prawie 3900, a w takim wypadku wolę prawdziwe 4k już szukać.
Samsung UE55MU6402 - ogólnie bardzo ładny obraz, fajne kolory, przy rzucaniu piłką na ekranie zauważyłem taki cień ciągnący się za piłką (tak jak kometa), ale jeżeli o mnie chodzi i o to co oglądam chyba byłoby ok :p
Samsung UE58MU6122 - sprzedawca mnie zapewniał że ten materiał z samsunga obok będzie wyglądał dokładnie tak samo na tym tylko że to model z zeszłego roku i mi go z rabatem puści no i 58 cali. Jednak na słowo nie wierzę i jakoś mi to średnio grało na materiale ze sklepu.

Jak sami widzicie nie jestem wymagający. Dlatego nie wiem czy wydawać aż 4000 w przypadku gdy sam nie będę widział różnicy :) Są tu jakieś polecane materiały, które można zgrać na pena i potem posprawdzać żeby było widać różnicę w tych TV?
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie warto inwestować w drogi TV, jeżeli pasował Ci obraz 55PUS6121 to w zasadzie najniższa półka cenowa. Kup dzisiaj coś za około 3 tys. za to będziesz mógł następny szybciej kupić, a za kilka lat będzie na pewno coś dużo lepszego.
Od wymienionego Philipsa 55PUS6121 weź coś nieco lepszego i koniecznie z androidem (chyba, że będziesz używał zewnętrzne urządzenie na androidzie). Staraj się nie przekroczyć 3 tys. a jeżeli już to zbyt mocne, najdroższy który moim zdaniem warto kupić to ten z nagrodą EISA - TCL C70.
 

Marfo

New member
A co byście powiedzieli na 55PUS6482, miałbym 3 strefowy ambilight (narzeczona będzie zadowolona) no i to już blizej 3600 niz 4600 :) Ten TCL fajnie wygląda, chcę właśnie iść w coś na androidzie bo od lat się bawię tym systemem, tylko nauczyłem się jednego, musi mieć dobre podzespoły w stylu pamięć i procesor bo niestety ten system to lubi :p

Ten TCL C70 wygląda bardzo ciekawie i przyzwoicie, postaram się go gdzieś na żywo zobaczyć. Te "soundbary" pod ekranem są coś warte czy to tylko taki zabieg marketingowy?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Poszukaj coś na VA ale najtańsze i dobre telewizory to mogę Ci polecić Sony 55XE7005 (na allegro kilka dni temu widziałem za 3200zł) ,TCL P60 (kiki ma chyba 65 cali za 3 tysiące) , TCL C70 (ok 3200-3500zł) , Samsung 55MU7002 (4200zł) , Panasonic 58ex700e (ok 4 tysiące) lub wersja 50 cali (ok 3100zł), szukaj coś z tego...dobre ale w różnych cenach.Nic lepszego nie znajdziesz...
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak nie masz kina domowego to dźwięk z tego TCL-a deklasuje konkurencje, w końcu za głośniki odpowiada JBL!
Niestety pewnie ciężko będzie zobaczyć na żywo, w zasadzie jedyna szansa na zakup to te forum. Produkcja jest w Żyrardowie, ale po zdobyciu nagrody EISA ten model wysyłany jest głównie na zachód i na razie nie walczą o nasz rynek. Postawili na dystrybucję poprzez to forum. Zawsze możesz kupić i zwrócić do 14 dni. Ja zaryzykowałem (szczerze się trochę bałem) i kupiłem tańszy model P60 (mam niezłe kolumny) i jestem coraz bardziej zadowolony. Nawet używam go do Hi-fi (dobrej jakości z TIDAL-a, co prawda aplikacja działa tylko z KODI z legalnym hasłem, ale w żadnym TV bez androida to nie działa).
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jest też dobry ale FULL HD 55 cali Samsung m5672 za ok 2500zł chyba w Saturnie lub media Markcie jest.Philipsa daj sobie spokój...moim zdaniem jedyny wart telewizor od nich to OLED 9002
 
Ostatnia edycja:

Marfo

New member
Full HD odpada, myślę że już warto iść w 4k, materiały się znajdą do oglądania. Ten TCL C70 faktycznie jest niezły, przynajmniej z testów tak wynika, może uda mi się go w Mediamarkt zobaczyć. Z drugiej strony na ceneo w opiniach dużo negatywnych opinii o smużeniu i złej jakości obrazu... Czyżby była loteria co do tego modelu?
 

Marfo

New member
Tylko zaloguj się w Klubie HDTV - cena 4299 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis.
Kiki a ile za TCL C70? Bo jednak zejdę z ceną niżej. Jutro jeszcze chcę jechać obejrzeć Philipsa na żywo i poczekam do piątku jak będą wyglądać promocje. Potem podejmę decyzję co kupić :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCLa dla niebieskich masz za 3099 zł z kalibracją , pilotem do obsługi głosowej i z dostawą gratis
 

Marfo

New member
TCL CI wystarczy i jeszcze podziękujesz.
Jak dla mnie jest na 1 miejscu czekam na piątek, jak nic ciekawego nie będzie to wrócę do tematu. W tej chwili muszę remont dokończyć, a że czarny piątek po drodze to zacząłem się rozglądać i porównywać :) jak nic lepszego nie upoluje to podejrzewam że w grudniu wrócę do TCL.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry