Prośba o pomoc w wyborze TV 4k hdr do 9.000 zł.

bartek002

New member
Cześć wszystkim,
Od dwóch tygodni intensywnie czytam i oglądam testy telewizorów i czuję, że wiem coraz mniej. Potrzebuję pomocy, bo nadal nie mogę się zdecydować. Pod względem stosunku ceny do możliwości wytypowałem Philipsa 65PUS8102 (ambilighta i tak nie będę mógł wykorzystać, bo TV będzie wisieć na ścianie o szerokości 165 cm z przejściem do kuchni po obu stronach, więc nie zostanie po bokach dużo miejsca na ten efekt), poważnie biorę też pod uwagę Sony XE9005, ale wciąż kusi Sony 65XE9305 ze względu na lepszą czerń i solidniejszy HDR, choć cena przekracza dostępny budżet. Marzy mi się LG B7, ale ze względu na cenę jest całkowicie poza zasięgiem. Gdzie się nie obejrzę ludzie odradzają Philipsa ze względu na to, że to "nie to co kiedyś", "firma-krzak kupiła markę Philips i sprzedaje pod nią chińszczyznę składaną w 20 krajach 3. świata", poza tym czytałem dużo narzekań o serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Z tego względu, gdybym miał się decydować na Philipsa, poważnie rozważałbym ubezpieczenie na 5 lat (choć generalnie nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania), co podbija jego cenę i w ten sposób wracam do punktu wyjścia :/ Z góry serdecznie dzięki za pomoc!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26m2, część wydzielona do oglądania TV pewnie z 13-14m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,1m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przez 95% czasu dwie osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy głównie na wprost, kanapa jest idealnie naprzeciw telewizora, stół jadalniany jest na uboczu, ale nie oglądamy przy jedzeniu ;) także raczej nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna w pokoju wychodzą na południowy zachód, słońce pada pod kątem na całą ścianę, na której znajduje się wyświetlacz, od. godz. 16-17. (podczas oglądania przy pełnym słońcu zaciągam rolety nieprzepuszczające światła, więc to generalnie nie jest duży problem).
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp LC60LE635E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim bezproblemową obsługę plików mkv hd i uhd z napisami (mam dość ciągania laptopa za każdym razem, gdy chcemy z żoną coś obejrzeć), chętnie smart tv (przynajmniej youtube, netflix), solidny HDR (ze względu na gry), czerń lepszą niż w moim Sharpie, niski input lag - gram na xboxie, przymierzam się do zmiany na xbox one s lub x,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox one / wkrótce xbox one s lub x, netia player, serwer NAS Synology, dotychczas do filmów z musu podłączałem też laptopa - mój Sharp nie radził sobie z odtwarzaniem mkv, natomiast w xboxie miałem problem z włączeniem napisów, czasem nie działał też dźwięk,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 3-5h, w weekend około 5-6,
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ze względu na to, że słońce pada na TV, przy wyborze wcześniejszego TV mocno sugerowałem się posiadaną matrycą matową. W tej chwili mam więcej opcji odsłonięcia od słońca, a telewizory są teraz dużo jaśniejsze, więc może nie jest to już tak ważne? Z 2. strony nadal nie jestem fanem błyszczącej matrycy ze względu na to, że się łatwo brudzi i trudniej się czyści niż matrycę matową (np. moim dzieciom zdarza się "używać" TV jakby miał dotykowy panel ;) ).
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? w zasadzie jedynie kanały filmowe (canal+, hbo, hbo go) i sportowe (głównie piłka nożna); po obejrzeniu tego, co mnie interesuje na hbo go, zamierzam przerzucić się na netflixa,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? chętnie korzystałbym z youtube (aktualnie z youtube korzystam za pośrednictwem xboxa), aplikacji hbo go (wersja przeglądarkowa i na androida jest w porządku, ale wersja dostępna na netii player jest dramatycznie wolna), a po przejściu na netflixa (pewnie na przyszłą jesień) chętnie z netflixa.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? gram wyłącznie na konsoli. Obstawiam, że 50% czasu granie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Przede wszystkim wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 60-65 cali (na pewno nie mniej niż 60). Jak wcześniej pisałem, ściana ma 165 cm szerokości, więc nic większego niż 65 cali chyba nie wejdzie.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak obsługi popularnych formatów plików video (mkv) i możliwości odtwarzania filmu z napisami, wolne oprogramowanie, zamulanie, smużenie, nierówne podświetlenie, przejaskrawione i zbyt jasne kolory (taki problem kojarzy mi się z Samsungami, ale może to kwestia kalibracji).
19. Preferencje co do marki ? Największe zaufanie co do tv mam do Sony i Panasonica, ale wynika to raczej z wyobrażenia o tych markach (miałem kiedyś drobniejsze niż tv sprzęty tych firm i nigdy mnie nie zawiodły).
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję - gdyby w jakimś ciekawym modelu było 3D to pewnie z ciekawości bym skorzystał, ale to na pewno nie jest czynnik decydujący.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000-9000 zł. - im mniej, tym łatwiej będzie rozmawiać na ten temat z moją małżonką ;) Z tym, że poniżej pewnego jakościowego poziomu nie chcę schodzić - Sharpa wybrałem ze względu na rozmiar, a teraz dodatkowo chcę poczuć tzw. "efekt wow" związany z nową jakością obrazu, płynnością odtwarzania, HDR-em, którego nie miałem nawet możliwości zobaczyć w akcji poza sklepami rtv (czyli można powiedzieć, że go nie widziałem).
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Kalibrację Sharpa wykonał dla mnie hdtv i byłem bardzo zadowolony (aby uniknąć problemu z odświeżaniem na początku po zakupie podczas oglądania piłki nożnej przełączałem na tryb GRA, który nie był skalibrowany - różnica była tak drastyczna, że odpuściłem i wróciłem do skalibrowanego trybu FILM kosztem odświeżania). Także jak najbardziej byłbym zainteresowany kalibracją, z tym, że fajnie by było, gdyby z ustawień kalibracyjnych dało się korzystać zarówno podczas oglądania telewizji / filmów, jak również w grach (chyba, że nie byłoby tak zabójczej różnicy między profilem nieskalibrowanym i skalibrowanym).
 

bartek002

New member
Wiem, że temat tych telewizorów przewija się na forum co chwilę, ale te opinie są dosyć sprzeczne (np. jedni mówią, że Sony ma wolny interfejs, inni, że Philips zamula). Poza tym chciałbym aby ktoś wyraził swoją opinię pod kątem mojego opisu sytuacji. Poza tym czy zużycie prądu Philipsa rzeczywiście jest tak wysokie, jak według szacunków (klasa B)? Może ktoś z Was ma Philipsa PUS8102 i mógłby się wypowiedzieć ogólnie, co sądzi na jego temat? Jak jasność HDR, podświetlenie matrycy, szybkość działania interfejsu, czerń, obsługa plików mkv z napisami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 65B7 wcale nie jest poza zasięgiem.
Kosztuje dla niebieskich 11.000 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Netflix gratis
Cash Back 300 zł
Konsola Xbox gratis
Dostawa gratis

Jak podsumujesz to dodatków w prezencie masz prawie na 2 tyś zł.
Więc się dobrze zastanów.
Z LCD mistrz jest tylko jeden, jest z pełnym podświetleniem strefowym i nazywa się 65PUS810z za 8199 zł . Nowy procesor P5 jest mega wydajny.
Lepszych modeli dziś na rynku co do jakości nie kupisz.
Sony również wszystkie modele są dostępne.

Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
Dostawa jeden dzień od zamówienia.
 

bartek002

New member
Dzięki serdeczne za odpowiedź - wyobrażam sobie, że masz szaleństwo w związku z tym całym czarnym piątkiem ;) Kurczę, twardy orzech do zgryzienia. Najgorsze, że w mojej miejscowości prawdopodobnie nie mam gdzie w ogóle zobaczyć tego OLEDa w akcji - a jednak dopłata w stosunku do philipsa duża. Po zakupie któregoś z tych TV wolałbym jednak Xboxa One X zamiast S, więc kwestia bonusów przy LG też nie jest taka jednoznaczna.
Dziś pojeżdżę i poszukam w sklepach - może uda się gdzieś znaleźć LG B7.
 

bartek002

New member
Liczyłem na to, że ocenię, czy warto ryzykować rozwodem z żoną i walczyć o LG ;) Oglądałem m. in. xe9005, philipsa 7500 i LG B7. Generalnie wcale mądrzejszy nie jestem, bo w warunkach sklepowych nie sposób jest określić, jak dobry jest ten xe9005 - nie mam wątpliwości, że LG B7 jakościowo wymiata. A Philipsa 8102 w ogóle nie miałem szansy poznać.
Czy nadal jest możliwość zamówienia wraz z dostawą prezentacji 2-3 modeli w domu, celem wybrania jednego z nich?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak prezentacja w domu jest dalej możliwa.
Przywozimy trzy telewizory
Prezentacja trwa 2-3 godziny
Koszt + dojazd 350 zł
Prezentacja 300 zł
Jeśli kupujesz płacisz tylko za transport.
 

bartek002

New member
Dzięki, mógłbyś jeszcze przedstawić wyceny Sony Xe9005 i 9305? Rozumiem, że w przypadku Philipsa cena 8199 zł. obejmuje dostawę i kalibrację?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, cena z dostawą i z kalibracja gratis.
Sony odpowiednio 65XE9005 za 7649 zł z kalibracją i 65X9305 za 8999 zł z kalibracją.
 

bartek002

New member
Dzięki, jestem zdecydowany na zakup Sony 65xe9005, także obejdzie się bez kredytu;)
Chciałbym dowiedzieć się, czy przed dostarczeniem telewizora moglibyście sprawdzić (np. podczas kalibracji), czy matryca pracuje prawidłowo (m.in. pod kątem istniejących bad pixeli, nieprawidłowego podświetlenia)? Czytałem, że w niektórych modelach xe9005 i xe9305 zdarzają się problemy z podświetleniem (clouding) i trafienie dobrego egzemplarza zależy od szczęścia. Wolałbym nie bawić się w odsyłanie sprzętu z powodu takich oczywistych wadliwości.
 

boras

New member
Ja z kolei chętnie bym przygarnął 65XE9305. Również interesuje mnie, czy podczas kalibracji jest możliwość zweryfikowania ewentualnych wad, o których wspomina Bartek.
 
Do góry