Telewizor 49-50" do filmów, sportu i PS4 (~3500)

donvector

New member
Cześć!

Zdaję sobie sprawę, że temat może być powielony i wiele punktów mogło być powtórzonych ale niestety zawsze były gdzieś inne wymagania :) Do tego niestety nie znam się dokładnie na poszczególnych paramaterach, stąd mam ogromną prośbę o pomoc.

Chodzi mi o telewizor 49" (max 50" - większy nie wchodzi w rachubę, bo przytłoczyłby rozmiarem, żona się nie zgadza :D), z bardzo dobrym obrazem o odwzorowaniem kolorów, który miałby służyć do oglądania filmów, sportu, ale w dużej mierze do grania na PS4 (ale zwykłej, nie PS4 Pro, choć w przyszłości nie jest to wykluczone). Interesowałby mnie telewizor z niskim input lagiem i wysokim odświeżaniem. Fajnie by było, gdyby taki telewizor można było gdzieś zobaczyć stacjonarnie, bo niestety jak się przyjrzę wszystkim telewizorom 4K UHD, to każdy inaczej wyświetla obraz - jedne bardziej męczące i mniej płynne, inne lepsze.

Idąc w szczegóły:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przez 90% czasu 2 osoby, w pozostałych przypadkach 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od zachodu z prawej strony telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32J5100AW (jako roboczy wcześniej do mniejszego pomieszczenia)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, mile widziany HDR, niski input lag, Smart.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 4K i Full HD
10. Jakie urządzenia? Dekoder Cyfrowego Polsatu, PS4 (na stałe), okazyjnie laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50% czasu używania telewizora
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Philips, Panasonic, LG
17. Preferencje co do wielkości? 49" (max 50")
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niskie nasycenie kolorów, ghosting, mało płynne przejścia przy dynamicznych scenach (widoczny efekt "przesuwania się" kadrów...)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 70% wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3.500 PLN +/- 15%
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie miałem wcześniej Smart TV, nie wiem jak będzie, niewykluczone, że będę korzystał
23. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Trudno powiedzieć

Byłem wcześniej na wizycie w jednej dużej sieci RTV i (jak się okazało później), trafiłem na pana specjalizującego się w Philipsach. Jego zdaniem najlepszym TV dla moich celów (w tym dla grania na PS4) był 49PUS7502/12. Nie powiem, Ambilight zrobił na mnie piorunujące wrażenie, testy wychodziły OK, problemem była kwestia odświeżania (pan mówił, że ta seria ma 120Hz, ale wszędzie w internecie widziałem 60Hz). Wg testów input lag oscylował w granicach 35 msec, ale wg pana ważniejsze jest odświeżanie...

Byłem później jeszcze raz w sklepie i zapytałem innego przedstawiciela (tym razem "sklepowego", nie dedykowanego) i jak wspomniałem o PS4 to od razu odradził mi Philipsa, mówiąc, że "w życiu by nie polecił Philipsa do gier"... Zmieszał mnie tym, nie powiem. Zaproponował w niższej cenie Samsunga UE50MU6102 (niski input lag), ewentualnie Sony KD49XE7005BAEP z nieco wyższym input lagiem (ale na pierwszy rzut oka kolory wydawały się być lepsze).

Poczytałem tutaj na forum o serii MU6102 i nie zostałem do niej przekonany...

Wg danych w internecie te telewizory mają niższą częstotliwość odświeżania. Nie mogłem też niestety zobaczyć jakości obrazu na tych telewizorach poza filmami demonstracyjnymi sieci sklepów...


Czy ktoś mógłby coś pomóc, zaproponować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips za 3399 zł z kalibracją , będzie najlepszym wyborem w klasie cenowej.
Ma też najlepsze wyposażenie .
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
 

strazakp

Banned
Ja do tych potrzeb widzę tylko panasonica 58ex700.
Masz 3" wiecej, płynna jakość obrazu (do sportu super), dobra jakość obrazu (naturalne kolory), ładny wygląd samego tv, prosty ale szybko i bezproblemowy Smart tv.
Żeby kupić go w cenie 3500zl musisz obserwować promocje w sklepach bo wyjściowo on kosztuje 3990zl ale są promocje (teraz będzie sporo ich) gdzie spokojnie zmieścisz się w budżecie.
 

donvector

New member
Ja do tych potrzeb widzę tylko panasonica 58ex700.
Masz 3" wiecej

Niestety więcej niż 50" nie wchodzi w grę :)

Ale pytanie czy wtedy Panasonic 50EX700 nie byłby ok?


Ten Philips za 3399 zł z kalibracją , będzie najlepszym wyborem w klasie cenowej.
Ma też najlepsze wyposażenie .

A na pewno będzie OK dla PS4? Trudno mi ocenić czy 35 msec vs. 21 msec byłoby odczuwalne ;) Na pewno to odświeżanie 120Hz jest tutaj przydatne. Raczej nie gram w strzelanki i gry on-line, ale niewykluczone, że się to zmieni.

Słyszałem niestety w 2 różnych źródłach, że Philips ma bardzo niedopracowane Android TV, podobno niemiłosiernie muli. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?


Może jakieś inne modele? Dzisiaj w jednym ze sklepów polecono mi Samsung UE496472 oraz Sony KD-49XE7005



PS. @kiki Jak odbywa się kalibracja, o której wspomniałeś, i skąd ta cena? :) Pytanie też o koszt kalibracji :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Niestety więcej niż 50" nie wchodzi w grę :)

Ale pytanie czy wtedy Panasonic 50EX700 nie byłby ok?




A na pewno będzie OK dla PS4? Trudno mi ocenić czy 35 msec vs. 21 msec byłoby odczuwalne ;) Na pewno to odświeżanie 120Hz jest tutaj przydatne. Raczej nie gram w strzelanki i gry on-line, ale niewykluczone, że się to zmieni.

Słyszałem niestety w 2 różnych źródłach, że Philips ma bardzo niedopracowane Android TV, podobno niemiłosiernie muli. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?


Może jakieś inne modele? Dzisiaj w jednym ze sklepów polecono mi Samsung UE496472 oraz Sony KD-49XE7005



PS. @kiki Jak odbywa się kalibracja, o której wspomniałeś, i skąd ta cena? :) Pytanie też o koszt kalibracji :)
Kolego nie kombinuj. Niechaj się w philipsa i androida jeżeli nie jest dla ciebie ważny Smart tv. Philips ma sporo Kiepskich opinii. Kiedyś też myślałem o Philips pus6561 ale dałem sobie spokój po przeczytaniu mnustwa opinii. Ten model Sony xe7005 jest to słaby model i nie ma szans z ex700.
 

destructor

New member
Bez reklam
Też kiedyś byłem zainteresowany Philipsami bo poczytałem dobre opinie. Niedawno też byłem nim zainteresowany wręcz miał być to mój top. Przyszła chwila na wybór telewizora i wybrałem się do sklepów, bo nie kupuję sprzętu po obrazkach z neta i opiniach. Niestety obrazu z tego telewizora nie da się oglądać, sami sprzedawcy to stwierdzali jednogłośnie, dość duże grupy ich się zbierały kiedy robiłem testy bo sami byli ciekawi efektu. Jeśli chodzi o ambilight kwestia gustu, ja nie mogłem patrzeć na te światełka, więc u mnie by nie grały a w opiniach jakie to one miały wrażenie robić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że się nie da. Tam nie ma obrazu, a ludzie kupują jedynie ramkę do większych zdjęć.
Wprowadzasz ludzi specjalnie w błąd, tylko nie wiem po co - bo ludzi głupi nie są. Widziałeś jak gra Philips z Androidem 7,0 ?
Jeśli tak , to napisz gdzie i co wynika z Androida 7,0 - na Philipsie.
 

donvector

New member
Drodzy Forumowicze! Cieszę się, że wyszła taka dyskusja :)

Mam kilka wątpliwości/pytań/spostrzeżeń co do każdego z tych modeli (plus zaproponowano mi 2 nowe):

1) Panasonic 50ex700 -> widziałem dzisiaj w sklepie i mam problem: Kolory w porównaniu z innymi obecnymi modelami w podobnym przedziale cenowym wydawały się być mocno... średnie. Kolor biały miał różową lub beżową poświatę. Do tego zgodnie z opinią sprzedawcy, matryca pod względem jakości pozostawia wiele do życzenia. Widziałem też mocne odbijanie się światła. Pytanie, czy 60Hz to nie za mało?

2) Philips 49PUS7502 - podobnie uwaga do matrycy, że bardzo średnia. Odświeżanie 120Hz też podobno tylko "na papierze". Kilka opinii o Androidzie 6.0, że jest bardzo niedopracowany i po kilku dniach zaczyna niemiłosiernie mulić. @kiki, wspomniałeś coś o Androdzie 7.0 - która wersja jest w końcu obecna w tym modelu? W 4 dużych sieciach sprzedaży RTV/AGD jest wszędzie informacja, że jest tylko 6.0 :( Dzisiaj zobaczyłem też, że obraz nie jest tak ostry, jak np. w niżej wymienionych "nowych" Samsungach.

3) Samsung 49UE6442UXXH - dzisiaj pan polecił mi ten model. Matryca 60Hz podobno nie ma problemów z grami na PS4 i z wyświetlaniem meczów. Na chwilę obecną w sieci kosztuje około 3100 PLN. Jakoś obrazu wydawała się być fajna. Niemniej, w internecie jest trochę opinii, że telewizor po kilku dniach przestał się włączać, wieszał sie, albo miał inne problemy. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?

4) Samsung 49UE7002TXXH - tutaj już niestety wyższa półka cenowa (~4000 PLN). Podobno różni się od w/w jasnością, HDR 10Bit i lepszym kontrastem. Innych zalet nie znam. Jakieś doświadczenia?

Samsungi na pewno mają bardzo mały input lag.

Tak czy inaczej chcę poczekać na Black Friday/Cyber Monday, może się ustrzeli kilka stówek :)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki!

PS. Dramat, wybór telewizora jest dla mnie trudniejszy niż wybór samochodu lub mieszkania :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsungi i Panasonic to modele 50Hz, Philips to półka wyżej - model z matrycą 100Hz. Philips kosztuje 3399 zł z kalibracją i z dostawą.
Modele 2016 Philipsa już mają aktualizację do Androida 7,0.
Wkrótce taką aktualizację dostaną modele 2017. Więc nie długo.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Panas to kwestia ustawień obrazu...i innych telewizorów też , to też nie można patrzyć na obraz telewizora który został tylko włączony i postawiony na stoisku...trzeba więcej czasu poświęcić na własną kalibrację na oko i wtedy decydować...co do matrycy to siedzi tam matryca od Innolux-a która jest jedną z najlepszych matryc na rynku więc trudno skomentować słowa sprzedawcy...jeśli on Ci poleca telewizor który ma matrycę IPS i czytałem tutaj niezbyt przychylne opinie że w sporcie pozostawia wiele do życzenia to ja nie wiem dla kogo on pracuje czy dla Samsunga czy dla sklepu w którym pracuje a co do odbijania się światła to taki urok dzisiejszych telewizorów w TCL C70 też się odbija ale że oglądam w większości telewizję wieczorem to mi to nie przeszkadza :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
No i co z tego że panas to 50/60hz?!!! Kiki, przyznaj wreszcie że Panasonic mimo tych 60hz bije wiele modelów płynnością nawet takie które mają 100hz.
Dla mnie Philips to typowa chińszczyzna! Panasonic ma matryce innolux i jak kolega wyżej wspomniałem to jedne z najlepszych matryc.
 

donvector

New member
Ok, to teraz jeszcze kontrolne pytanie, bo jest cień szansy, że żona się zgodzi... czy w tym budżecie jest sensowny telewizor 55"?

Dzisiaj widziałem 55MU6472 za około 3500 --> warto? Albo inny model?

Patrzę jeszcze na TX-50EX703E / TX-50EX703E. Z Philipsa jednak zrezygnowałem.

Będę wdzięczny za inne propozycje :)

@kiki, miałbyś dostępny któryś z innych proponowanych modeli z kalibracją i dostawą (za ile)?
 
Do góry