Pomoc przy kupnie telewiora do 9000zł

adam16352

New member
itam Serdecznie,

Na początku z góry chciałbym podziękować za pomoc.
Szukam tv do 9000zł i zastanawiam się na dwoma modelami o których przeczytałem recenzje na waszej stronie. Oczywiście stosując się do zasad poniżej podstawowe dane. Ogólnie wg. danych samsung jest lepszy zwłaszcza przy HDR ale to model z 2016 roku i to mnie trochę martwi. Na telewizorach mało się znam więc zwracam się do Was o pomoc.

Smasung KS9500 lub Sony XE9005, oczywiście jeżeli jest coś lepszego to chętnie wysłucham Waszych opinii



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? w 90% czasu tylko 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głownie na wprost, kont jeżeli jest więcej osób to 30-40'
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak z prawej strony ale za dnia zazwyczaj nie mam czasu ani grać ani oglądać
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG42LA620S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR najlepiej coś powyżej 600cd/m2, niski input lag - gram na ps4, 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, dekoder polsatu (standardowej tv mało oglądam - albo granie, albo netflix)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 2-4h, w weekend koło 5-6 w zależności od czasu na granie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? zazwyczaj filmy na netflixie, czasem HGtv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeżeli będzie opcja to z netflixa lub youtube - bez przeglądarki
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak na ps4. odpowiedz w punkcie 11 :)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne oprogramowanie
19. Preferencje co do marki ? Sony lub Samsung LG ma fajne oledy ale to już wyższa półka cenowa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? mam w obecnym tv i używałem przez ostatnie 3 lata może 15 razy także nie potrzebuję
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000zł jeżęli będzie coś droższego o np. 500zł ale z widoczną różnicą to doinwestuje

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? napewno ...jeżeli nie podczas samego zakupu to w najbliższym czasie po
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na oleda 65" - kasy nie wystarczy , więc zostają bardzo dobre LCD
- Philips 65PUS8102 za 8199 zł
- Sony 65X9 za 9350 zł
WG mnie lepiej zagrają niż stary Samsung.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj , każdy z tych 4 telewizorów jest bardzo dobry :
65KS9500
65XE9005
65XE9305
65PUS8201
Najlepszą czerń ma Philips , najlepszy HDR XE93
w XE90 oraz KS9500 HDR jest na poziomie 900-1000 cd/m2
Obojętnie co kupisz to będziesz zadowolony .
 

KamilaKornet

New member
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne oprogramowanie

ten punkt eliminuje każdego Philipsa zauważyłam to po kilku dniach a nie latach użytkowania:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie opowiadaj bzdur !!!
Widać że nie masz pojęcia o działaniu Philipsa .
Mam go właśnie przed sobą i oprogramowanie jest nawet szybsze niż zdążysz zareagować .
Nie opowiadaj proszę głupot.
 

Kris_6

Member
Wystarczy poczytać opinie na temat działania androida w Philipsie to jakoś nie widzę tej szybkości po komentarzach :D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę wolę przemilczeć niż to skomentować.

Jak masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o nowe modele Philipsów to pisz.. skoro temat został podjęty.. Ja Philipsem już od X lat nie jestem zainteresowany ale z tego co się czyta to różnie jest z tym androidem również w Philipsach..
 

KamilaKornet

New member
Jak masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o nowe modele Philipsów to pisz.. skoro temat został podjęty.. Ja Philipsem już od X lat nie jestem zainteresowany ale z tego co się czyta to różnie jest z tym androidem również w Philipsach..

Tu nie warto .Już dawno to zrozumiałam czym kończy się krytyka.Zawsze jest nieuzasadniona.Mam Phila 9607 5 lat i soft i działanie elektroniki czy pilota to dno ..ale widocznie się nie znam na obsłudze tv i pilota :)Pozdrawiam serdecznie
Kupiłam go z 2 powodów : ambiligt i pełne podświetlenie led jedno z ostatnich na rynku..źle o androidzie piszą tylko hejterzy a nie posiadacze.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model sprzed chyba 4 lat. W rozwoju elektroniki to dekada.
Nowe modele - jeśli ktoś ma to wie , działają bardzo szybko. A z pilota z touchpadem za szybko.
Mam to wiem. więc głupie opowieści - jak masz przed sobą nowy telewizor, który działa bardzo szybko, to jedynie powielanie wieści sprzed lat.
 

KamilaKornet

New member
SPRZĘT JEST SPRZed 5 LAT nawet a akcelometr i żyroskop tak działął ze kursor myszki w formie kółka sie zacinał skakał i ginał. nawet ale ok widocznie się myliłam i Philips w nowych modelach to poprawił.
 

adam16352

New member
Witam, chyba zdecyduję się na XE93 ponieważ ma bardzo dobry HDR a nie ukrywam, że to chciałbym głównie odczuć przy zmianie na nowy TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie, ale Philips 65PUS8102 wg recenzji , ocen, i opinii użytkowników chyba wypada lepiej.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV to masz :
- Philips 55PUS8102 za 8199 zł z kalibracją
- Sony 65XE9305 za 9350 zł z kalibracją
- LG 65 SJ950 za 8099 zł z kalibracją
Na Oleda kasy nie wystarczy - ale ja ciut dozbierasz to dla niebieskich jest w specjalnej cenie jest LG65B7
Masz też Netflixa gratis i zwrot kasy od LG
Razem dopłacasz tylko 1000 zł , a że zakup na lata - to może warto ?
 

bartek002

New member
Kiki, ta cena za Philipsa PUS8102 (8199 zł.) na pewno za 55', a nie za 65'? Pytam, bo sam zastanawiam się nad tym modelem (z tym, że myślę nad 65PUS8102).
 
Do góry