Telewizor do gier 43-49" 2200zł

Cahir09

New member
Witam.
Skorzystam z szablonu z innego wątku.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 2,5-4 m (częściej 4m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: telewizor będzie przesunięty o ~1m w stosunku do kanapy, więc prawie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?: mniej więcej z godziny 20:00, ale mam żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor?: monitor Dell U2412M
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: żebym nie odczuł dużego spadku jakości obrazu w stosunku do w.w. monitora. Co do SmartTV: albo Android, albo wcale
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: PS4, może RPi, laptop (rzadko)
10. Jakie urządzenia?: jak wyżej
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: w okresie zimowym 4-6h, w lato ze 2-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: gry, filmy (internet)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: 90%
16. Preferencje co do marki?: brak
17. Preferencje co do wielkości?: 49", minimum 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: lipne kolory w porównaniu z moim Dellem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 2200
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: aż nie padnie
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: nie

To będzie mój pierwszy telewizor LCD, więc nie mam za bardzo porównać. Jedynie do PHILIPSa 40PFH4101, gdzie po podłączeniu do PS4 i uruchomieniu Wieśka strasznie się rozczarowałem - kolory jakieś wyblakłe, obraz poszarpany jakby to był PAL a nie FullHD (chyba do IPS się przyzwyczaiłem). Fifa już była OK, podobnie zwykłe kanały telewizyjne (HD oczywiście, bo SD wiadomo).

Mam na oku takie modele:

PHILIPS 49PUH6101 - 1999zł, Smart bez Androida, więc dla mnie tak jakby go nie było
TCL U49P6046 - 2200zł (lub wersja 43" za 1900), jest Android

Wiem, że telewizory nie są stricte do gier, ale z tego co wyczytałem są polecane i przynajmniej przy Philipsie znalazłem opinię, że przy PS4 jest "miazga":)
Tak się złożyło, że oba mają 4K (czy prawdziwe - nie wiem). Miły dodatek, ale nie konieczny. Raczej kuszą mnie stosunkiem ceny do rozmiarów i funkcji.

Polecicie któryś?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli już zależy ci na androidzie to może coś wyższego od Philipsa. Ambilight przy grach też sporo daje. Zatem może tegoroczny 43pus6262? Albo zapytaj ile 49" kosztowałby u kiki'ego.
 

Cahir09

New member
Dzięki za odpowiedź.

Myślę, że jednak fajnie było by mieć tego Androida, co pozostawia tylko produkty ACL.
Najtańszy Philips z Androidem to 2700-2800zł (i tak podniosłem na maksa budżet - początkowo chciałem wydać 1500-1700zł).
Poza tym nigdy nie widziałem na żywo Ambilight, więc mniej szkoda będzie:)

PS. Użytkownik kiki prowadzi jakiś sklep, rozdaje telewizory za pół ceny czy jak? Bo nie rozumiem?:)
 
Ostatnia edycja:

Ceronix

New member
Ja sie non stop zastanawiam nad tym modelem - PHILIPS 49PUH6101 i podlaczeniem go pod MOCNY PC, generalnie do filmow, ale raz na jakis czas i by czlowiek na nim zagral. Tez jestem ciekaw jak wyglada opcja kupna telewizora od Uzytkownika Kiki.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z wymienionych TV to TCL 49 6026063689 jest zdecydowanie najlepszy, a Kimi ma najlepszą ofertę. Prowadzi sklep, kupiłem u niego niedawno 55 cali TCL, kalibracja i pilot głosowy gratis. Moim zdaniem to bardzo solidny sklep i dbają o klienta, za pośrednictwem tego forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz prosty wybór.
Kupisz jeden z nich lepszy wg Ciebie. Jeśli Ci się nie spodoba możesz spokojnie wymienić.
 

Cahir09

New member
Byłem w Media Expert żeby zobaczyć na żywo.
Widziałem Philipsa 49pus6412 za 2700 bodajże i byłem zachwycony

Niestety TCLa nie mieli.

Czy w praktyce różnica jest duża (w filmach i grach)?
 

janusz

New member
Bez reklam
TCL będzie miał nieznacznie lepszy obraz - matryca VA i cena 500 zł niższa. Za Philipsem przemawia tylko ambilight.
 

Cahir09

New member
A płynność w grach? Nie rozumiem tych całych upłynniaczy.
TCL ich podobno nie ma:/
Mam zwykłą PS4 i nie zamierzam zmieniać na PRO.
 

Cahir09

New member
He he, w ten sposób można dokładać w nieskończoność.
Początkowo miało być 1500zł, potem 1800, 2200....

Wybór padł na TCL 49P6046.
 
Do góry