TV 4K pod gry i telewizję do 4000zł

Tomek1623

New member
Witam, szukam jakiegoś TV do pokoju pod telewizję i gry z pc.
Nie goni mnie, mogę poczekać do grudnia\stycznia z zakupem.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Przy graniu w gry dowolnie mogę się ustawić, przy oglądaniu TV 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci z południa z lewej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Thomson jakiś, 37 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, mile widziany netfliks, HDR, jeśli w tej cenie jest coś sensownego, niski input lag.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 4K i Full HD
10 .Jakie urządzenia ? Mocny PC i Dekoder CP
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport, nałogowo F1
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, około 70%
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne menu, niskie nasycenie kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Trochę więcej wieczorem, w dzień bardziej gram
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 4000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 4-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak
23. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie podanej ceny :
- TCL 55C70 za 3199 zł, kalibracja gratis , pilot do obsługi głosowej gratis, dostawa gratis
- Philips 55PUS6561 za 3550 zł
A jak dołożysz ciut kasy wystarczy na TCL 55X2 Qled .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale qled X2 jest z HDR i to bardzo dobry.

Masz jezszcze
Sony 55XE8505 za 4650 zł
Philips 55pus7502 za 4799 zł
 

Tomek1623

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten TV Samsung 55MU7002 pasowałby do moich preferencji? Jeśli tak byłby lepszy od philipsa 55PUS7502 ?
 

ddusz

New member
Mam nadzieję, że pomogę.
Posiadam 55PUS7502 od tygodnia i na pewno nie znalazłem jeszcze idealnych ustawień. Przesiadłem się z TV philips 40PFL7605. Nie kupiłbym już telewizora bez ambilight-u.
Do rzeczy: obraz nadawany przez kablówkę jest świetny. Skalowanie jest więcej niż dobre, kanały HD wyglądają bardzo dobrze, kanały zwykłe mogą być.
Nie gram na PC tylko na zwykłym PS4. Tutaj już jest zdecydowanie gorzej. W ciemnych lokacjach w grach takich jak Dark Souls 3 czy infamous second son nie widać postaci. Wszystko się zlewa w ciemną plamę. Czarną bym tego nie nazwał. Ogólnie w grach z czernią jest problem. Bez względu na ustawienia WoT wygląda brzydko a tą grę znam wyjątkowo dobrze. Za to gry mające dużo kolorów są fajne. Crash Bandicoot czy Splantoon -> wszystko ok. Ogólnie to raczej "można się przyzwyczaić" niż klękajcie narody. I jeszcze taka sprawa... przeglądanie internetu z poziomu przeglądarki PC... coś dziwnego. Kolory zdjęć jakby były w 16 bitach. Można to zmienić w ustawieniach na "wspieranie komputera", ale wówczas filmy są nieco rozmyte. Poza tym, ta opcja jest dość głęboko ukryta. Pisząc z pamięci: ustawienia ->wszystkie ustawienia->obraz -> zaawansowane -> i chyba dopiero tam. Za daleko, by co chwila zmieniać.
Swój stary telewizor już oddałem, ale gdyby nie to, czekałbym jeszcze rok na następcę 55PUS7502. 8602 bierze dla mnie zbyt wiele prądu a oled jest za drogi. Żona za to jest zadowolona. Ona nie gra w gry, a filmy wyglądają świetnie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To oczywiste że PS4 będzie gorzej wyglądało na telewizorze 4K niż na zwykłym FULL HD więc winny telewizor tutaj nie jest...odpal konsolę 4K np PS4 pro na tym telewizorze to zobaczysz co on potrafi
 

Tomek1623

New member
Dziękuję wam za porady i własne spostrzeżenia. Zdecydowałem się na Samsuna UE55MU7002 / UE55MU8002. Powiedzcie mi, czy są jakieś większe różnice pomiędzy nimi, i czy warto dopłacać do tego drugiego.
 
Do góry