55" smart/android TV z 3D

Curry_pl

New member
Witam

Potrzebuję wybrać telewizor dla rodziny, ale przytłacza mnie wybór i już się w tym gubię.

Przeglądałem różne tematy w dziale i zgłupiałem jeszcze bardziej, bo często np. pada "nie kupuj tego modelu, bo model z zeszłego roku jest lepszy". Bez jakiegokolwiek doświadczenia w temacie ciężko to sensownie ugryźć, bo tabelki i specyfikacje jedno, a użytkownicy drugie.

W zakupie telewizora mam w zasadzie 3 wytyczne:
- 55"
- Smart TV/Android TV (musi działać KODI więc chyba raczej Android)
- 3D (musi być bo musi. Nie przetłumaczę że nie ma sensu)

Na telewizorze przez 99% czasu będzie oglądana kablówka, czasem YouTube, Kodi.
Grane nie będzie w ogóle, więc lag nieistotny.

Limitu cenowego niby nie ma ustalonego, ale tak rozsądnie do 3-4K.

Jako że musi być te 3D, to w grę wchodzi tylko PASYWNE. W związku z tym czy jest sens inwestować w 4K dla poprawy ewentualnie tego 3D? Bo Ani telewizji ani innych materiałów w 4K raczej tam odtwarzanych nie będzie.
Jeśli 4K nie daje poprawy w pasywnym 3D wtedy w zupełności wystarczy FULL HD.
Jeśli miałoby być 4K to pewnie limit trzeba by zwiększyć do 4-5K. Nie wiem czy jest sens doinwestowywania w 4K tylko dla tego 3D, które pewnie będzie obejrzane 2-3x i po wszystkim.
Więc raczej FULL HD wystarczy.


Czy ktoś mógłby coś doradzić?


PS. Czy jest sens czekać z zakupem bliżej świąt? Zawsze mi się wydaje, że świąteczne wyprzedaże to w większośći podnoszenie ceny 2 tyg wcześniej i potem robienie obniżki na "normalną" cenę.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i pod kątem dosyć ostrym (ok 30-40st)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? świeci, ale są rolety zaciemniające i żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TH42PX80
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 55" Android TV z 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kablówka, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-10h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie telewizja ogólnie
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki?
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Dzień i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3-4K
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko. Obecna plazma ma ok 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, Kodi.
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Tak. Pasywne
 

Curry_pl

New member
A czy jest może jakaś strona z rzetelnymi recenzjami/rankingami telewizorów (coś jak pcmonitors.info czy tftcentral) gdzie można by zobaczyć za czym z tych starszych modeli się rozglądać?

Bo obecnie to szukam w różnych wyszukiwarkach po parametrach, znajdę coś, szukam opinii po internecie i okazuje się że jakiś marny model bo to i tamto, czego nie wyczytam ze specyfikacji.

Szybciej by było jakbym miał pogląd na jakieś dobre modele i po prostu ich szukał w dobrej cenie.
 

Curry_pl

New member
Nie mam żadnych faworytów. Jak znalazłem coś ciekawego parametrowo to zawsze coś nie pasowało.

Ogólnie ciężko szukać po parametrach bo nie zawsze sklepy je uzupełniają i czasami nie znajduje modeli mimo że mają dane funkcje. Przynajmniej marnie to działa na Allegro i Ceneo.

Ogólnie naczytałem się o tym Android TV, że generalnie jest to na chwilę obecną takie sobie i że lepiej brać bez a dokupić oddzielnie boxa z androidem. Za androidem u mnie przemawia tylko te KODI którego np. nie da się zainstalować na WEBOS. Gdyby WEBOS ogarniał KODI to nawet bym nie kombinował z czym innym.

Ogólnie na chwilę obecną szukam SmartTV (Androida dokupię z czasem) 55" z pasywnym 3D z rozdzielczością Full HD. Myślę jeszcze o tym 4K dla lepszego 3D ale wydaje mi się że to będzie overkill dopłacać do 4K dla tych kilku filmów 3D.

Czy mógłbyś coś poradzić, żebym mógł znaleźć po modelu a nie przez wyszukiwarki parametrów które średnio działają?
 
Do góry