Pomocy...43 lub max 49 do salonu

dzoker

New member
Cześć,

Jestem obecnie na etapie poszukiwania nowego rozsądnego (cena / jakość) telewizoru do salonu.
Kryteria postaram się uszczegółowić w punktach poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 80% na wprost lub lekki kąt.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku (z lewj strony) świeci mocno:)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Obecnie Toshiba 37XV635D kiedyś kupiony po poradach z forum
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, jak najlepszy HDR, płynny/szybkie OSD/soft
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Planuje UPC po CI dlatego soft jest bardzo istotny.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Chromecast (chyba, że bedzie wbudowany), czasem PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolę matryce matowe, ale nie jest to wyznacznik.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 90% Filmy, seriale, 10% sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK (Youtube, Netflix). Obecnie obraz przesyłam chromecastem z którego zrezygnuję jeśli wbudowany soft multimedialny będzie równie dobrze funkcjonować
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Może kiedyś PS4 na ten moment nie planuję
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? raczej 43 ze względu na rozmiar ściany, może zmieści się 49 max max :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W Toshibie irytuje mnie menu, wolne przełączanie kanałów, bardzo słaby Guide do programów.
19. Preferencje co do marki ? Oprócz Toshiby używałem Sony i bardzo mi odpowiadał. Dużo czytam na forum o Philipsie i Ambilight ale nie mialem styczności osobiście.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 rozszerzenie budżetu do rozważenia
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może

Tak jak pisałem na początku interesuje mnie rozsądny wybór. W związku z tym, że planuję korzystać z modułu CI bardzo zależy mi na komfortowym i przejrzystym interfejsie.
Telewizor ma tez wisiec na scianie (choć wcześniej nie wieszałem) więc wyobrażam sobie, ze nie moze być zbyt gruby.
Dodatkowo jestem ograniczony rozmiarem ściany. Idealnie byłoby 49 ale po wykonaniu całej zabudowy meblowej może się okazać ze wygląda to komicznie i pozostanie 43 :(

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak się zmieści 49" - to zdecydowanie 49" i z bardzo dobrych masz:
- Philips 49PUS6561 za 2899 zł z kalibracją
- TCL 49C70 za 2799 zł z kalibracją i z pilotem głosowym gratis

Z modeli 43"- masz extra
- Philipsa 43PUS6501 za 2499 zł z kalibracją
- TCLa 43P60 za 1850 zł z kalibracją i z pilotem głosowym gratis
 

dzoker

New member
Chyba bezpiecznie bedzie odpowiedziec ze nie wymieniam w ogole.... To moja pierwsza zmiana od 7 lat chyba :)
Chyba bez sensu się cofać teraz do FullHD. Trochę już się naczytałem o tych Philipsach i opinie są dziwnie skrajne. Chyba stąd moje pytanie o Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips po update działa bez żadnych problemów .
Płynność najlepsza bo 100Hz, mxPlayer, kosi 17, Android
A ambilight Cię oczaruje.
 

dzoker

New member
To jeszcze dwa pytania techniczne - orientujesz się czy zadziała mi z Philipsem karta CI od UPC? Jak to jest z tempem przelaczania kanalow - nie ukrywam ze w obecnej Toshibie jest to mega minus i jak trafie na cos podobnego w nowym to sie chyba popłaczę :)

Drugie pytanie - moze okazac sie glupie - czy do tego telewizora jest jakis dedykowany uchwyt na sciane ?
 
Do góry