dwa konkretne modele -pomóżcie

co byście wybrali?


  • Total voters
    0

shg

New member
hej,
po godzinach spędzonych na forach mój wybór oscyluje między Philipsem 55pus7502 i Samsungiem ue55mu7000. Obecnie mam plazmę samsunga sprzed ładnych kilku lat ps50b550 i teraźniejsza generacja to dla mnie duży przeskok. Generalnie z jednej strony mam sentyment do samsunga - 4 telewizory i żaden mnie nie zawiódł i gra do dziś ale to było w czasach sprzed smart tv :) aczkolwiek z drugiej strony kusi mnie android chyba bogatszy niż tizen oraz zmiana na ambilight...
oba są w podobnej cenie, oba 4K więc którykolwiek w porównaniu do mojego starego to duży skok technologiczny stąd też moje niezdecydowanie gdy nawet gorszy obraz z tych dwóch będzie lepszy od mojego obecnego :)
rozum by wybrał samsunga a serce philipsa (dużo też czytam o jego średnich wynikach i problemach z działaniem ale niewiele jest posiadaczy którzy się dzielą wrażeniami)
czekam na Wasze komentarze, opinie, spostrzeżenia...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi na Tizenie nie działa



Opinia pochodzi z produktu podobnego: Philips 55PUS7502
Ocena:
5/5 Wystawiono miesiąc temu
Dla mnie szał, pobawiłem się tym TV przez chwilkę w sklepie i mnie bardzo do siebie przekonał. Możliwości internetowe Androida to jest jakaś MASAKRA NA DUŻY PLUS! i soundbar w telewizorze, ten kto to wymyślił ma u mnie flachę ;).

Philips 55PUS7502
Ocena:
5/5 Wystawiono 2 miesiące temu
Połączenie bardzo dobrej jakości obrazu, z super dźwiękiem i wieloma bajerami niespotykanymi gdzie indziej. Jestem gadżeciarzem wiec dla mnie super sprawa!

Philips 65PUS7502
Ocena:
5/5 Wystawiono miesiąc temu
Trochę kosztuje ale warto, obsługa tym pilotem z klawiaturą jest dziecinnie prosta, i wszytko zdecydowanie przyspiesza. Pan w sklepie pokazywał też różnice którą daje nowy procesor w Philipsach, czym przekonał mnie zdecydowanie

Philips 55PUS7502
Ocena:
5/5 Wystawiono 2 miesiące temu
Jakość dźwięku w tym telewizorze jest nieporównywalna z czymkolwiek. Z racji nowej aranżacji salonu musiałem szukać czegoś z fajnym dźwiekiem, bo nie mam gdzie postawić dodatkowych głośników. Do tego te światełka zmieniające się do kolorów wyświetlanych na ekranie robi efekt WOW przy każdej wizycie znajomych. SZCZERZE POLECAM

Philips 55PUS7502
Ocena:
4,5/5 Wystawiono 3 miesiące temu
Przyznam, że ten model przekonał mnie do telewizorów Philipsa jako takiego. Spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania. Ponieważ czasami gram sobie w trybie multi to potrzeby jest mi input lag na bardzo niskim poziomie. Ale i tak jest nieźle, nic nie zawalam grając na tym TV na konsoli. Jakość obrazu, techno HDR, dźwięk, szybkie reagowanie na polecenia. Wszystko to dość mocna strona tego TV i nie mam w tych obszarach nic do zarzucenia temu Philipsowi.
 

shg

New member
@kiki znam te opinie ale traktuję je z dystansem w dobie marketingu szeptanego i innych chwytów producentów/sprzedawców. Specjalnie zadaję pytanie na profesjonalnym forum użytkowników żeby się odciąć od być może sztucznego wychwalania.
Z drugiej strony jeśli ktoś jest zadowolony to nieczęsto udziela się na forum wspomagając niezdecydowanych - pisze się głównie wtedy kiedy ma kłopoty i szuka porad/rozwiązania - stąd też może opinia o awaryjności/słabej jakości sprzętu itp.
Pytanie o Twoją opinię jako że na pewno miałeś do czynienia z obydwoma panelami a mam nadzieję nie masz płacone za zachwalanie danej marki? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też.
Wiem natomiast co mówią Ci co kupili od nas i wiem że mają na dziś radość.
Nie mam żadnych najmniejszych zgłoszeń z jakimikolwiek problemami.
I niech tak zostanie.

Wszystkim którzy mają kłopoty niezależnie od źródła gdzie kupili - pomagamy.
Najczęściej skutecznie.
 

klonxxx

Banned
Za Samsungiem przemawia :

- matryca VA (wysoki kontrast i dobra czerń)
- płynnie działający system (na androidzie zawsze znajdą się jakieś bugi,szczególnie w Philipsach tego dużo )
- połączenie jednym cieniutkim kablem (wszystkie gniazda w zewnętrznym pudełku)
-bardzo fajny uproszczony pilot
- HDR potwierdzony certyfikatem nie tylko na papierze ,dużo wyższa jasność matrycy niż w Philipsie

Philips zalety to tylko :
- ambilight (choć nie każdy lubi-ja nie)
-android - kodi (mam duży pakiet TV więc dla mnie to akurat mała zaleta,choć czasami coś rzucę z z tabletu lub telefonu na TV )
-jak ktoś ogląda z dużego kąta to matryca IPS
-wbudowany głośnik typu soundbar (tak pisze producent)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
- Android działa bez zarzutów na P5, jak ktoś pisze inaczej znaczy że go nie widział na oczy.
- Ambilight poprawia komfot dla oczu, robi świetną atmosferę, poprawia optycznie czerń dla oka
- Ma dzięki P5 lepszą wyrazistość i ostrość obrazu oraz mniej szumów.

Samsung też jest dobry !
 

klonxxx

Banned
Pod względem jakości obrazu to Philips wypada marnie :
-matryca ma słaby kontrast
-uplynniacze dużo gorsze niż w samsungu
-HDR praktycznie tylko na papierze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakoś ankieta pokazuje, że ludzie mają inne zdanie i wybierają Philipsa.
Philips z nowym procesorem robi zupełnie nowe wrażenie.
Wyrazistość i klarowność jest historyczna !
To właśnie podkreślają Ci którzy kupili i mają.
 
Do góry