Prośba o pomoc w wyborze, bo już głupieje :)

frantic1984

Member
Witajcie.
Szukam nowego zastępstwa za mojego starego SONY 32T2800.
Rozmiarowo szukam 49" dość napięty budżet, raczej nie pozwoli mi na 55".
Byłem już zdecydowany na Sony 49XE7005, ale wczoraj miły Pan w sklepie zdecydowanie doradził mi LG 49UJ6517 z uwagi na bardzo dobre matryce, metalową obudową, płynność działania aplikacji (XE7005 jest okrojony bo na Linuxie). Niestety w sklepie poza wyglądem zewnętrznym nie da się ocenić niczego więcej - pomożecie ?
Nie chce Samsunga i Philipsa. Samsunga miałem okazję oglądać u znajomego i nie przekonuje mnie, do Philipsa mam urazę - 3 różne sprzęty tego producenta popsuły mi się.
Z góry dzięki za każdą opinię :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, w przyszłości może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony ekranu, ale tylko rano i w południe, nie ma to wielkiego znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL 32T2800
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry kontrast (nie chcę jasnej, szarej czerni, lubię oglądać filmy wieczorem i w nocy, ale nigdy w pełnej ciemności. YouTube i Netflix działające płynnie, bez opóźnień.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC /HDMI/ BluRay Panasonic /HDMI/ PS4 /HDMI/
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Jak wyżej
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Maksymalnie mecze, Długie filmy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, serialne, rzadziej coś z YouTube (bajki dla dzieci), gry z PS4
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tylko YT i Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, konsola PS4
17. Preferencje co do wielkości? Zapewne 49" budżet nie pozwoli na 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynnej obsługi, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W ciągu tygodnia wieczór, weekendy również w dzień.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 3200, chciałbym się zamknąć w 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pewnie kolejny tak jak za teraz 8-10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak, YT i Netflix
23. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie lubię 3D, nie musi mieć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz jeszcze TCLa 49 C70 za 2799 zł , kalibracja gratis, pilot głosowy gratis. To najlepszy telewizor LCD w klasie cena do jakości w Europie.
BEST Buy - EISA.
 
Do góry