TV do salonu 55 cali UHD/4K do 5000-5500 zł (bez bajerów)

marcin26pl

New member
Zmuszony jestem do wymiany TV jak to średnio co 4-5 lat bo kończy mi się gwarancja a szkoda żeby pieniążki przepadły :D. Warunek konieczny dany model musi być dostępny w sieci Neonet. Pisze teraz zęby się zorientować bo tv będę wymieniał do miesiąca niestety formalności.
Tv będzie do salonu, chciałbym żeby miał 55 cali, UHD lub 4K, zakrzywiony ekran (nie koniecznie), dobra jakość obrazu i koniecznie matryca 100/120hz . W tv nie interesuje mnie korzystanie z internetu i z innych bajerów, 3D też zbędne całkowicie reszta niżej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 czasami 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, rzadko pod skosem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony TV (patrzac na tv) ale są rolety opuszczane bo w lato za bardzo daje słonce po oczach.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LA640S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryca 100/120hz, akrzywiony ekeren, 55 cali, UHD / 4K, jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD, 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder cyfrowy NC+, czasami PS4, pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Różnie, przyjmijmy 4-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, seriale, programy rozrywkowe, filmy z pendrive w jakosci 720p/1080p.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Zdecydowanie NIE!
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak, ale bardzo rzadko. Parametry mają być pod filmy/seriale, nie pod granie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Przewaga w dzień
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe odwzorowanie barw i clouding
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Philips, Sony ale nie jest to aż tak ważne.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie, nie potrzebne mi zupełnie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5000zł ale gdyby było coś naprawdę dobrego szczególnie gdyby wchodziła w grę jakość obrazu to mogę dać maks 5500zł, ale to się poważnie zastanowię.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Wstępnie nie, ale zdanie może się zmienić za jakiś tam czas

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór:
- Philips 55PUS7502 za 4899 zł z pakietem
- LG 55SJ850 za 4999 zł z pakietem
- Sony 55XE8505 za 4850 zł
- Samsung 55MU 7072 za 4899 zł
- LG Oled G910 za 4999 zł
Jak się zalogujesz w Kubie HDTV to jeszcze kalibracja gratis.
 

marcin26pl

New member
To prosty wybór:
- Philips 55PUS7502 za 4899 zł z pakietem
- LG 55SJ850 za 4999 zł z pakietem
- Sony 55XE8505 za 4850 zł
- Samsung 55MU7072 za 4899 zł
- LG Oled G910 za 4999 zł
Jak się zalogujesz w Kubie HDTV to jeszcze kalibracja gratis.

Wytypowałem 3 modele mianowicje:
- LG 55SJ850
- Sony 55XE8505
- Samsung 55MU7072

Którego z tej trójki byś wybrał kiki który wypada najlepiej do moich zastosowań?
Czy wszystkie te modele w wersjach 55 calowych posiadają matryce 120hz? Z tego co czytałem w testach to tak ale wole się upewnić.
Zastawiam się jeszcze nad modelem samsunga 55MU9002 jak by sie pojawił w ofercie neonetu w dobrej cenie czy jest sens brać go pod uwagę i czy bardzo się rożni względem 55MU7072 prócz tego że ma zakrzywiony ekran?
 

marcin26pl

New member
Niestety nie widziałem jak on gra będę musiał udać się do jakiegoś większego miasta gdzie będzie na wystawie porównam go z LG OLED G910 i Sony. Samsung nie wchodzi w grę raczej bo to byłby już 3 w domu chociaż ja ze sowiej rodziny samsungów jestem zadowolony. Dlatego chce tez cos dla odmiany dlatego celuje w LG bądź sony ale jeżeli ty mówisz ze LG godny uwagi to chyba wybór padnie na niego na razie czekam na zakończenie formalności gwarancyjnych i zgodę wymiany na nowy tv kwestia czasu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam bezpośrednie oceny użytkowników i są bardzo zadowoleni i z jakości i z obsługi. Zaloguj się w klubie HDTV to masz extra cenę.
 
Do góry