Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

strazakp

Banned
Czyli rozumiem, że efekta HDR nie każdemu odpowiada?

Ja osobiście nie widziałem tego jeszcze w kacji ale z tego co czytam to potęguje to niesamowicie wrażenie jakości obrazu.

A jak się sprawdza smart w tym Panasonicu tak np. w porównaniu do Tizena w Samsungu?

By mówić o efekcie HDR to musi on być na poziomie minimum 500nitow a tyle to rzadko mają tv od 55" w cenie do 5000zl.
By był widoczny efekt HDR to oprócz tego że musi być odpowiedni tv to jeszcze odpowiedni materiał.
Ja nie wiem jak sprawdza się tizen bo nie miałem z nim do czynienia ale słyszałem że jest OK i bardziej stabilny niż Android TV.
Mając na tv powiedzmy do 5000zl to zawsze będziesz musiał zrezygnować z czegoś na rzecz czegoś innego (jakość wykonania, Smart, jakość obrazu, płynność, równomierność podświetlenia, VAczyIPS, multimedialność, 50hzvs100hz, itp.). Ustal sobie priorytety i tak wybierz. Później jeszcze dochodzi sama cena...tzn czy chcesz np dopłacić 1000zl by mieć jakiś mało znaczący drobiazg z którego nie skorzystasz później. Ja już sam się złapałem na tym że że smarta nie korzystam bo generalnie do tego mam tablet, smartfon i ewentualnie komuter. Ważny jest za to przyzwoity obraz, bez clouding i smużenia podczas oglądania piłki nożnej. Tv również służy mi a bardziej dzieciom do grania na konsoli i tutaj też jest OK. Dźwięk nie ma znaczenia bo większość tv ma podobny i by mieć dobry dźwięk trzeba podłączyć przynajmniej jeden głośnik. Ja mam podłączony amplituner z kolumnami i subuferem a korzystam tylko jak oglądam teledyski lub jakiś koncert.
Miałem 10dni Sony 55xd8599 który był niby OK ale szybko się złapałem na tym że te tysiące aplikacji w android tv wcale mnie nie interesuje. Okazało się że te 0hz jest gorsze niz W Panasonicu 50hz. W sny padła mi matryca i udało się oddać że zwrotem kasy. Dziś gdybym miał jeszcze raz kupować tv to nie wiem czy byłby to Panasonic ale na pewno byłby to ja większy ekran i minimum 65" bo jaki byś nie kupił to kilka dni i oko się przyzwyczaja ;-)
Ja z kanapy do tv mam 2,5m i uważam że 58" jest OK Ale te 7" więcej nie było by za dużo ;-)
Czym będziesz więcej kombinował i rozmyślał tym będzie więcej wątpliwości (wiem coś o tym).
 

sasza69

New member
Dokładnie tak jest...mam już spory kociokwik w głowie...a prawda jest taka, że pewnie z każdego będę zachwycony bo obecnie mam jakiegoś Panasonica 32' z przed 7 lat.

Natomiast nie chciałbym wydać 4k (bo dla mnie to i tak dużo na tv) i irytować się jakimiś zonkami na ekranie przy oglądaniu sportu czy graniu na konsoli. Albo się okaże, że mam jakieś problemy z odtwarzaniem multimediów z domowego NAS'a czy zawieszki systemu - tego najbardziej chce uniknąć.

Jeszcze się zastanowię chwile bo bardziej mnie ciągnie w kierunku tańszego Panasa. Samsung niby parametrami lepszy ale jkoś mnie do niego nie ciągnie.

Ten Panasonic jest oczywiście na matrycy VA?
 

strazakp

Banned
Tak panasonica jest na VA! Wiele razy już było to napisane.
Promocja była w Saturnie kilka dni temu. Trzeba obserwować bo jeszcze będzie promocja jak nie w Saturnie to innej sieciowce
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie musisz przepłacać za Panasonica.
TCL jest na VA, ma 50 Hz, jest dużo, dużo tańszy i ma zdecydowanie lepsze multimedia, dźwięk i obsługę. Przecież i za obraz i za możliwości został wybrany jako najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości. A to co zaoszczędzisz - zbieraj sobie na kolejną wymianę ...już na Oleda.
 

sasza69

New member
Moze i masz racje ale priorytetem jest dla mnie plynny obraz w sporcie, czern i konttast VA. Kedzy tutaj pisza ze Panas daje tade mimo ze nie ma 100 czy 120Hz daje rade bo ma jakies uplynniacze. A TCL jak sobie poradzi ze sportem i konsolą?
 

sasza69

New member
No to moze jednak jakiś TV min 100Hz na matrycy VA. Z drgiej strony czy 100hz zapewni miplynność w sporcie...sony podobno nie radzi sobie?
 

strazakp

Banned
W Media Markt 58ex700 wyjściowo kosztuje teraz 3999zl ale jest jeszcze promocja gdzie oddają na kartę podatkową 25zl za każde wydane 300zl. Tak więc masz fajnego Panasa w dobrej cenie.
 

tomcichy

New member
ja zamówiłem wczoraj panasonica TX-58EX700E w mediaexpert za 3999zł
dają w promocji soundbar o wartości 1399zł za 1 zł, jak ci będzie niepotrzebny to sprzedasz i tv wyjdzie ci poniżej 3tys :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL C70 radzi sobie bardzo dobrze.
Cena 3099 zł z pakietem i z kalibracją.
Lepiej ma od Panasonica:
- kontrast
- czerń
- podświetlenie matrycy
- dźwięk
- Aplikacje
- Androida ( wkrótce 7,0)
- MxPlayer
- Obsługa głosowa
Czyli .... wszystko.
 

destructor

New member
Bez reklam
Podłączę się delikatnie pod temat bo również mam dylemat pomiędzy tymi dwoma telewizorami z czego jeszcze nie widziałem Samsunga. Zacznę od początku. Wczoraj poszedłem z pendrivem na którym miałem kilka filmów pooglądać telewizory. W trakcie oglądania jeden z filmów co zauważyłem razem z pracownikiem sklepu (w porządku facet, więcej takich ludzi) wręcz wykluczył nawet górną półkę ale czy na pewno? Był to film z piłki nożnej 720p, czyli tak jakby obraz z telewizji. Oprócz tego miałem UHD ale ten film wszędzie grał jak należy.
Więc tak odnośnie tej piłki nożnej:
TCL 55C70 - piłka nie znika, obraz jakby lekko klatkował, co widać po poruszających się piłkarzach, nawet tych którzy wolno chodzą i co najgorsze ekran jest pofalowany co widać po odbijającym się świetle, myślałem że mnie coś strzeli od tych fal

TCL 65C70 - to samo co mniejszy brat ale tu ekran jest chyba wykonany inaczej bo nie jest pofalowany, czyli generalnie git oprócz tego lekkiego "klatkowania"

Panasonic 58ex700e - hm... co dziwne pomimo braku 100 Hz piłka jest cały czas widoczna, trawa na boisku nie zamazuje się tworząc zieloną taflę lodu, piłkarze nie klatkują podczas ruchu, ładnie widać padający deszcz
Philips 55 ale nie pamiętam modelu, ta sama półka cenowa - kurde gdzie jest piłka? Nie ma, zniknęła. Czyli jeśli chcemy oglądać mecze to tylko jak biegają zawodnicy a nie gdzie podają piłkę, ponadto nie widać deszczu, który był na filmie, był to szum

Pracownik sklepu mówi, damy film na:

Sony nie pamiętam modelu cena ponad 5k, matryca setka - obraz ładny, piłkarze nie klatkują, deszcz ładnie widać ale ... gdzie jest piłka? Ano pojawia się i znika co widać przy strzałach czy wykopnięciach z daleka. Kombinujemy z ustawieniami - nic nie pomaga. Nie pamiętam jak było z trawą.

Samsung jakiś tam 32 cale (tak na sztukę wrzuciliśmy) - piłka może zaśpiewać "pojawiam się i znikam", deszczu nie widać, trawa? Raczej lodowisko w jednym zielonym kolorze.

W drugim sklepie (obsługa totalne dno), nie udało mi się przetestować Samsunga 8002 ale:

Samsung (nie pamiętam modelu - droższy od 8002) - gdzie jest piłka? Raz tu raz tam, dziękujemy.

Werdykt? Panasonic zmiażdżył płynnością podczas tego meczu wszystkich. Drugim tv na którym dało się oglądać mecz i widzieć piłkę to TCL. Reszta tv nie nadaje się do meczy.

Ale teraz rodzi się pytanie. To wszystko było odtwarzane z filmu z pendrive w formacie MP4. Czy jeśli mecz leciałby z anteny po kablu to inne mechanizmy upłynniania by były czy efekt byłby ten sam?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Bo ten panas jest dobry...jak widać sprawdził się na kiepskim materiale 720p bo tak trzeba powiedzieć że HD na wielkim tv no to nie jest full hd...więc jak się sprawdził na takim materiale to nie powinno być problemów a sygnał może być tylko lepszy powiedzmy Mistrzostwa Świata w Rosji na ZDF to będzie palce lizać bo zagraniczne kanały mają absolutnie lepsze bitrate od naszych a nc+ będzie puszczała mecze w 4K , nie wiadomo co z TVP Sport może też Mundial być w 4K także panas jak znalazł...ja bym brał Panasa...
 
Ostatnia edycja:
Do góry