Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

strazakp

Banned
wracająć do panelu: nie ma efektu opery mydlanej podczas oglądania filmów w wysokiej jakości? nie ma clouding'u jak jest mecz piłki nożnej? sam mecz - oglądanie super, bez ścinek, rozjeżdzania się piłki? to są podstawowe wady jakie widziałem w wielu TV i dlaczego do tej pory miałem zawsze plazme (bo nie oglądam w dzień prawie w ogóle).
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym efektem opery mydlanej.
Nie ma clouding a przynajmniej dla mnie nie zauważalny i mecze ogląda się komfortowo.
Mecze bez ścinek, rozjeżdżania się piłki.
 

sp00n

New member
clouding to nierówne podświetlenie - tak jakby trawa w różnych miejscach miała różny odcień (jasność w zasadzie), najlepiej widać na szarym BMP na fullscreen.

Opera mydlana.... no taki efekt sztuczności, wysokobudżetowy film a wyglada jak opera telewizyjna. robi się jak TV wrzuca ramki interpolowane do materiału 24p żeby dopasować się do częstotlwiości matrycy... nie wiem z czego to wynika, jedne TV robią to lepiej, inne gorzej.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Upłynniacze ma bardzo dobre więc ja nie słyszałem jeszcze o panasie i operze mydlanej a to raczej upłynniacz je powoduje.To samo nie słyszałem o nierównym podświetleniu w panasie.Clouding to raczej Samsung i Philips, na ich telewizory najwięcej czytałem negatywnych opinii
 

strazakp

Banned
Panasonic ma naprawdę równomierne podświetlenie. Jak się patrzy nambiale tło to naprawdę wygląda to dobrze i jaka rzucających się w oczy cieplnych plam nie ma. Jak miałem Sony xd85 to było mnóstwo ciemnych plam na białym tle.
Właśnie gladam ligę mistrzów na canal+ i nie widzę problemu.
Panasonic słynie naprawdę z dobrego obrazu naturalnego i dobrej płynności nawet jeżeli jest to 50hz a nie 100hz. Jest wiele modeli tv innych marek które nie dają sobie rady z lynnoscia nawet jak mają 100hz i są dużo droższe.
Jeżeli trafi się gdzieś Panasonic 58ex700 w cenie ok 3500zl to brać i się nie zastanawiać. Jeśli ktoś głównie chce mieć dobrej jakości brąz i dobra plynnsc tego brązu a nie zależy mu na mnóstwie aplikacji które ma np Android i które w 95% nie skorzystamy to Panasonic jest dobrym wyborem.
Ja najchętniej bym kupił teraz Panasonica 58ex780 :) ale swojego 58dxm710 mam dopiero kilka miesięcy więc kolejna zmiana tv dopiero a kilka lat, o ile nie wymusi awaria...tfu tfu ;-)
 

sp00n

New member
jeśli wydam mniej, to będzie lepiej.... nie mam ustalonego budżetu, jeśli się uda kupić 55-60 za 4-4,5k to będzie super, jak trzeba będzie dołożyć te 1,5k - dołożę. Jeśli ten upłynniacz w 700 działa tak, że kino i sport są OK, to na razie zakładam, że nie muszę dokładać i to wystarczy.. albo znajdę jakiegoś KS7000 w super cenie, też w okolicach 4k... 3" mniej ale panel 120Hz QLED, jak się zepsuje to wymienie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
o ks7000 też myślałem ale wielu się skarży że bad pixele i odstająca ramka która nie dość że od nowości odchodzi to i w czasie eksploatacji równieź.Ktoś też się skarżył że mu podświetlenie mocniej wyszło i widać to na matrycy.Szczerze to ten tv byłby hitem ale jego kupno jest ryzykowne.Po prostu Samsung pokpił sprawę niestety...jak chcesz kupić ks7000 to KONIECZNIE z gwarancją 5 lat...dzisiaj na prawdę trudno kupić super telewizor...dziś to tylko cena/jakość a ten Panas taki jest...sam pojadę do sklepu i go zobaczę bo mnie bardzo ciekawi
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
clouding to nierówne podświetlenie - tak jakby trawa w różnych miejscach miała różny odcień (jasność w zasadzie), najlepiej widać na szarym BMP na fullscreen.

Opera mydlana.... no taki efekt sztuczności, wysokobudżetowy film a wyglada jak opera telewizyjna. robi się jak TV wrzuca ramki interpolowane do materiału 24p żeby dopasować się do częstotlwiości matrycy... nie wiem z czego to wynika, jedne TV robią to lepiej, inne gorzej.

Aby mieć efekt opery mydlanej to musisz ustawić wysoką wartość upłynnienia obrazu.Aby to zrobić TV musi posiadać taki system i tu dochodzimy do sedna.Bo na TV z matrycami 120 Hz masz z reguły duże większe opcje regulacji upłynnienia.Natomiast na TV z matrycami 60Hz upłynniacz przydaje się praktycznie tylko w filmach jak komuś właśnie nie przeszkadza "obraz teatralny" to może sobie upłynnić .
Jeśli chodzi o płynność materiałów sportowych na Panasonicu EX700 w porównaniu do np:TCL C70 sport wygląda lepiej (według mnie)..Na TCL-u dostrzegłem smużenie.Może to wina tego że od pierwszego LCD posiadam same na matrycach 120Hz.
Dodatkowo nie każdy TV z matrycą 60Hz posiada upłynniacz (TCL C70 nie posiada).

Clouding natomiast występuje w mniejszym lub większym stopniu w TV z podświetleniem krawędziowym.Jednak osobiście oglądając wiele TV zauważyłem że na matrycach VA ,jest z reguły mniejszy niż na IPS .Szczególnie na Philipsach z IPS podświetlenie wygląda tragicznie (PUS 6561 ,PUS7101).Druga sprawa z tym clodingiem że najbardziej go widać na planszach testowych nie zawsze przeszkadza podczas oglądania.
 

strazakp

Banned
A ks7000 jeszcze są nowe w sprzedaży? Wg mnie to trochę ryzyko choć tv naprawdę dobry.
Jeszcze raz powtarzam że płynność w ex700 jest OK! Więc jeżeli tylko o to chodzi to nie ma co się zastanawiać bo jak trafisz ten model 58" za 3600zl to będzie okazja. 3" więcej też robią widoczna różnice.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć czy są nowe bo mogą zapakować z wystawy albo ze zwrotów...bo przez internet nie warto...lepiej go sprawdzić na miejscu
 

adawro

New member
Ciężko powiedzieć czy są nowe bo mogą zapakować z wystawy albo ze zwrotów...bo przez internet nie warto...lepiej go sprawdzić na miejscu

Przeglądając opisy u dealerów ewidentnie widać, że to są powystawowe. Czyli świeciły przez ponad rok po 12 godzin dzień w dzień przez 365 dni w roku. A jak gdzieś tego nie napisali to albo ściemnają, albo faktycznie ze zwrotów - a to już każdy wie co to może oznaczać...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To nie warto już kupować takiego telewizora...dziś telewizory mają krótką żywotność więc to zmarnowanie pieniędzy...już lepiej ten mu7002 czy nawet ten Panasonic,ten TCL X2 albo Sony XE8505
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co to znaczy krótką żywotność ?
Bo wg danych jest akurat odwrotnie i to zdecydowanie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Szybko się sypią...to nie są telewizory które działają jak kiedyś po 10lat , tym bardziej takie które są z wystawy i chodziły po 12 czy nawet więcej godzin dziennie
 

sasza69

New member
Bardzo dziękuje wszystkim za dyskusję. na jej podstawie prawie już zdecydowałem się na TX-58EX700E. Ale trochę się obawiam tych 50Hz i smarta który nie będzie już wspierany.
Pod rozwagę biorę jeszcze jeden model wiec w sumie w grze przed zakupem pozostają tylko 3 modele:
- Samsun 55MU7002
- Panasonic TX-58EX700E
- Philips PUS7502
Podobno efekt HDR jako-tako wygląda z tych trzech tylko na Samsungu a nie ukrywam, że chciałbym jakaś różnicę zobaczyć.
Priorytetem jest kolor i jakość obrazu w filmach, płynność w sporcie oraz współpraca z urządzeniami w lokalnej sieci:eek:dtwarzanie multimediów z lokalnego NAS'a.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Według mnie kolor i jakość obrazu to Panasonic i Samsung...tak,na Samsungu dobrze go widać ale czy jest Ci potrzebny to nie wiem...wielu jest przeciwko HDR-owi , musisz sam to ocenić , musisz pojechać do sklepu i samemu sprawdzić,my możemy Cię tylko pokierować na jakie modele zwrócić uwagę
 

strazakp

Banned
50hz w Panasonic daje radę!
Panasonic jest bardzo dobrze wykonany co nie można powiedzieć o Samsungu.
Smart pisałeś że potrzebujesz tylko do Netflix, YouTube i coś chyba jeszcze więc tutaj w panasonica to masz i działa dobrze.
Weź najtańsza opcje czyli 58ex700 i zobaczysz czy ci pasuje. Zawsze masz 14dni na zwrot jak nie będzie spalnial oczekiwań. Jeżeli wszystko będzie OK to masz najtańszy tv z tych trzech i pełne zadowolenie :)
 

sasza69

New member
Czyli rozumiem, że efekta HDR nie każdemu odpowiada?

Ja osobiście nie widziałem tego jeszcze w kacji ale z tego co czytam to potęguje to niesamowicie wrażenie jakości obrazu.

A jak się sprawdza smart w tym Panasonicu tak np. w porównaniu do Tizena w Samsungu?
 

sp00n

New member
mi np. słabo odpowiada - zawsze miałem plazmy, ale oglądam 97% czasu filmy wieczorem albo czasem eventy sportowe. Głównie zależy mi na efekcie kina. I w tym zakresie w nic nie dorówna plazmie w zaciemnionym pokoju :)... no ale właśnie czasem coś się chce w lecie wiecorem oglądnać i już dupa, bo nawet troche słońca przez szparę w rolecie psuje system robiąc odbicia.
Co do KS7000, są powystawowe. Muszę podjechać zobaczyć, niedaleko mnie jeden stoi. Może się uda coś wynegocjować - albo go zezłomują za rok albo mi sprzedadzą w turbo cenie ;) jak mu ramka nie odeszła po roku świecenia w sklepie, to już mu raczej nie odejdzie, nie?
 
Do góry