Wybór TV do salonu (55-65 cali)

u_b_e_k

New member
Witam,

W związku z przeprowadzką z mieszkania w bloku do domu okazało się, że po wyjęciu z kartonu i ustawieniu w docelowym miejscu mój dotychczasowy TV Sony 46 cali wydaje się śmiesznie mały.

W związku z tym pytanie co kupić w jego miejsce?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 40 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na 99% wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku (prawa strona) - zasłony i z tyłu (rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony HX750 46 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, sprawny system (tzn. nie tnący się i zawieszający), w którym wykorzystanie aplikacji (Netflix, YouTube itp.) nie będzie przyprawiało o zgrzytnie zębami.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat (ew. Orange), Netflix, konsola i filmy z laptopa
10.Jakie urządzenia ? Amplituner Denona, PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 2-6 godz
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale, sport (piłka nożna), czasami grygry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % 5-10%
16.Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, ale jestem też otwarty na inne
17.Preferencje co do wielkości ? 55-65
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wieszając się menu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-8 tyś. (ze wskazaniem na "bliżej 5 tyś." wiadomo, że nikt nie lubi przepłacać)
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Jak często wymieniasz TV? 3-4 lata

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.
 

athramp

New member
Z górnej granicy cenowej masz Philipsa 65PUS7601 (cena u kikiego 7699), którego kupiłem dwa tygodnie temu. Jakość obrazu naprawdę super, porównywałem z Sony 65XE9305 i są bardzo zbliżone, powiedziałbym, że w ruchu nawet Philips wypadał lepiej, do tego więcej stref lokalnego wygaszania, Ambilight. Android działa bardzo sprawnie, ani razu mi się nie zaciął.
Mogę śmiało polecić.
 

u_b_e_k

New member
Super; a w czym Sony będzie lepsze od wskazanego Philipsa?

Ew. coś w rozmiarze 65 cali, ale półkę niżej (tzn. półkę cenową ;)

Chciałbym mieć porównanie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już następca 65pus7601, nazywa się 65Pus8102.
W niższej Polce cenowej , czyli w granicach kwoty 5000 zł masz TCL 65c70 za 5299 zł z kalibracją gratis, pillot do obsługi głosowej gratis, dostawa gratis. To model który został wybrany jako najlepszy telewizor LCD Europie. Masz głośniki Jbl , podświetlenie strefowe, matryca VA, obudowa aluminium fazowane, Android - wkrótce up date do 7,0. MxPlayer , Kodi 17.
Ma bardzo dobre podświetlenie matrycy, równe.
 

u_b_e_k

New member
Kiki jak wygląda ten PUS8102 cenowo? I czy menu za bardzo "nie mieli" (patrzę na szybkość pracy przez pryzmat mojego Sony EX750, który lubi się zastanowić dłuższą chwilę)?

A z innej beczki - czy przy takich gabarytach salonu i odległości od TV brać w ogóle pod uwagę 55 cali (obecne 46 wygląda dramatycznie)?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To weź Oleda Philipsa 55POS9002 - jest w super cenie dla niebieskich i masz opad szczęki na stałe jak tylko włączysz telewizor.
A 65" zostałbym z tymi co podałem.
 

u_b_e_k

New member
Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Po wizycie w sklepach stacjonarnych (Euro i Media Markt) powoli na placu boju pozostaje juz tylko kilka modeli (wszystkie w rozmiarze 65 cali):
- Sony XE8505 (i tu pytanie czym rozni sie od XE8577 - ten drugi drozszy o 100 zl - warto dolozyc),
- Sony XE9005,
- Samsung MU8002 ew. MU7002 (pytanie, czy miedzy nimi jest duza roznica jakosci).

Zeby bylo ciekawiej, do wtorku w Media jest promocja na TV, w ktorej ceny w/w modeli sa naprawde atrakcyjne (ponizej poziomu z Ceneo).

Pytanie do posiadaczy powyzszych TV (i Kikiego) - jak po jakims czasie dzialaja systemy operacyjne (tzn. czy korzystanie z TV, Netflixow, YouTubeow itp nie zaczyna byc irytujace)?

I jeszcze raz Kiki - jakie ceny u Ciebie na w/w TV (jestem z Olsztyna, wiec moze jakis sasiedzki mega rabacik - po co dawac zarobic Niemcom z Media ;)

Troche sie rozpisalem (i to bez polskich znakow - telefon), ale mija mi kolejny weekend bez nowego TV, a jak wiadomo pieniadz lubi byc obracany (czy jakos tak ;)

Dzieki i pozdrawiam
 

siamer

New member
Dokładnie, mieszkam w Irlandii i tutaj nie ma chyba 8505. Co do ceny to 7300 z 5 letnia gwarancja ale to w Irlandii tak jak wspomniałem wczesniej
 

u_b_e_k

New member
Dwa Samsungi (MU 7002 I 8002) i dwa Soniacze (EX 85 i 9005). Dzieki

I jeszcze pytanie na szybko ;)

Co będzie lepszym wyborem - Sony EX9005 czy Samsung MU8002 przy założeniu, że Samsunga jestem w stanie wyrwać o 500 zł taniej niż Soniaka?
 
Ostatnia edycja:

u_b_e_k

New member
Kiki pisałem PW, ale cisza.

W sprawie cen telewizorów z mojego postu. Zostały mi w głowie dwa modele:

Sony 65EX9005 i Samsung 65MU8002T.

Jak u Ciebie wyglądają one cenowo?
Czy jest możliwość na załapanie się na gratisową kalibrację i wieszak na ścianę?

Pozdrawiam
 
Do góry